Blood Diamond / Kanlı Elmas

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve kurmis tarafından 24 Mart 2008 başlatılmıştır.

  24 Mart 2008
  Konu Sahibi : kurmis
 1. kurmis

  kurmis Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  25 Şubat 2008
  Mesajlar:
  8.180
  Beğenildi:
  25
  Ödül Puanları:
  148
  [​IMG]

  1990'larda Sierra Leone'de gelişmekte olan kaos ve iç savaşın fon oluşturduğu "Blood Diamond/Kanlı Elmas" her ikisi de Afrika kökenli olan paralı asker Danny Archer ile Mendeli balıkçı Solomon Vandy'nin yolları hayatlarını değiştirebilecek pembe bir elması bulmak için çıktıkları serüvende kesişir. Bu iki adamın geçmişleri ve şartları olabildiğince farklıdır.

  Kaçakçılık suçundan hapiste olan Archer, ailesinden koparılıp elmas madenlerinde çalışmaya zorlanan Solomon'un olağanüstü bir elmas bulup sakladığını öğrenir. İki adam, Archer'la gittikçe artan bağı yüzünden gazetecilik idealleri değişime uğrayan Amerikalı gazeteci Maddy Bowen'ın yardımıyla, asilerin hakimiyetindeki topraklara bir yolculuğa çıkarlar. Bu yolculuk değerli bir elması ele geçirmekten de öte Solomon'un ailesini kurtarmasını, Archer'ın da bir daha asla sahip olamayacağını düşündüğü ikinci bir şans elde etmesini sağlayabilecek niteliktedir.
   
 2. 24 Mart 2008
  Konu Sahibi : kurmis
 3. kurmis

  kurmis Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  25 Şubat 2008
  Mesajlar:
  8.180
  Beğenildi:
  25
  Ödül Puanları:
  148
  Elmas ticareti yüzünden,bir ülkenin halkına yapılanlar,halkın kendi içinde birbirine vurdurulması.. İnsan izlerken gerçekten içi acıyır. Aynı ülkenin insanları çoluk çocuk demeden bir birine bunları yapar mı diyorsunuz.

  Aksiyonla dolu sahneler baya güzel..Koşuşturmayla geçiyor.Bir insanın büyük bir parça elmas uğruna neleri göze alabileceğine şahit oluyorsunuz.

  En sondaki romantik sahne de olmazsa olmaz düşüncesiyle eklenmiş izlenimi veriyor insana. Ölmek üzere olan kaçakçı başrol oyuncumuzun,gazeteci güzel bayanı arayıp,Afrikalı ailemiz için yardım istemesi,işte budur,hep iyilik kazanmalıdır,hep iyiler kazanır, diyip buruk bir şekilde gülümsememize sebep oluyor..

  En önemli etkisinin de bayanlar üzerinde olacağını/olduğunu düşünüyorum.Bu filmi izleyen herkes tek taş pırlanta arzusunu bir daha gözden geçirme ihtiyacı duyacaktır..