Boş gebelik nedeniyle kürtaj olunca...

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve defne/oxgxuz tarafından 30 Nisan 2008 başlatılmıştır.

30 Nisan 2008
    Konu Sahibi : defne/oxgxuz
  1. defne/oxgxuz

defne/oxgxuz sana emanetiz Allah'ım Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bundan bi buçuk ay önce adet günüme 1-2 gün kala eczaneden gebelik testi aldım; ikinci çizgi soluk çıktı, ertesi gün denedim tekrar; aynı. sonra kanda baktıralım dedik 110 du. doktora gittik; "takip gerekiyor iki günde bir ikiye katlamalı kan değerin" dedi. biz iki gün sonra yaptırdık tahlili katlamadı, ardından biçok kez daha yaptırdık bi ümit katlar diye.... hani ilk bebek ya endişeleniyo insan....artış vardı ama 2ye katlamıyordu. sonra bi başka doktora gittik; doktor muayene etti usgde kese göründü ve biz çok sevindik,5 haftalıktı, neyse ki dış gebelik şüphesi ortadan kalkmıştı. 5 gün sonra gittik yine kese orda bu sefer 5+2 haftalık, şaşırdık. tabi gördük ya keseyi artık hcg baktırmıyoruz. sonra bi 5 gün sonra yine gittik 5+5 haftalık, korktuk. kese yeterince büyümüyordu. sonra bi başka doktora gittik bi iki gün içinde ve boş gebelik.... yarım saat içinde gene anestezi ile her şey temizlendi. ben çok ağladım....
    çıkarılacak ders: bir sonraki gebeliğimde bu kadar ümitlenmeyeceğim ve tarama testleri bitene kadar kimseye gebeliğimi söylemeyeceğim.
    sonuç: iyiyim, toparlıyorum, rejimdeyim :))))
  2. 30 Nisan 2008
  3. EU3

EU3 Guest

Canım çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda hayırlısıyla tekrar hamiş kalıp sağlıklı bir hamilelik geçirirsin a.s
  4. 30 Nisan 2008
  5. defne/oxgxuz

defne/oxgxuz sana emanetiz Allah'ım Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sağol canım ama insanı mahvediyor. allah yaşatmasın ne bana ne başkasına
  6. 30 Nisan 2008
  7. nisa77

nisa77 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    canım çok geçmiş olsun ben de boş gebeliği 2 kez yaşadım biri kendiliğinden düştü kocaman kese bi yumruğum kadar vardı.diğerini kürtajla aldılar.bende kese hızla büyüyo ama embriyo içinde oluşmuyodu.rabbim tekrarını yaşatmasın dilerim
  8. 30 Nisan 2008
  9. cimbomlu

cimbomlu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    defne inanmıyorum ya nerdeyse aynı zamanlarda aynı şeyi yaşamışız
    bende 3 nisanda aynı sebeble kürtaj oldum benimde ilk gebeliğimdi ve aşırı istiyordum bende inanılmaz ağladım çıbanlar çıktı vücudumda ilk defa
    ama daha iyiceyim zaman geçiyor neyse ki
    deli gibi adet olmayı bekliyorum çalışmalara başlamak için
  10. 30 Nisan 2008
  11. nehir_naz

nehir_naz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar geçmiş olsun.bende altı haftalık hamileyim.keseyi gördük.cuma günü tekrar doktora gidecem.bende çok korkuyorum boş gebelikten.dört defa beta hcg baktırdım hepsindede ikiye katlamıştı.yinede içimde bir korku var.ultrasyonda görünceye kadar bir belirti vermiyormu?
  12. 30 Nisan 2008
  13. cimbomlu

cimbomlu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nehircim sanırım bi belirti vermiyor yani bende vermemişti
    dr bende öyle gün aşırı hcg falan istemedi ama 2-3 günde 1 ultrasonda baktı ve 7+4günlükken de görülmeyince maalesef kürtaj oldum
    ama çok da iyi bilmesemde sanırım 6+5 günlükken görülmesi gerekiyormuş
    ama sen içini ferah tut cnm yaaa o kadar iyi biliyorum ki o günler hiç geçmiyorrrr
  14. 30 Nisan 2008
  15. cimbomlu

cimbomlu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    defnecim bu arada dr un sana ne kadar korun dedi
    folit asit içmeye devam ediyormusun
    benim dr um 2 ay korun dedi ve folik aside devam dedi
    ama ben ilk adetten sonra çalışmalara başlamak istiyorum çünkü çok ama çok istiyorum
  16. 30 Nisan 2008
  17. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    hikayemiz tipanip ayni cikardigim ders ve sonucta bende iyiyim tparladim ve rejimdeyim!!!:KK46:Allah birdahakini saglikli versin insallah ikimizede!!!
  18. 30 Nisan 2008
  19. cimbomlu

cimbomlu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mehay merhaba sen ne zaman kürtaj oldu cnm
    kaç aydır korunuyorsun ya da
    çok zor ya değil mi arkadaşlar özellikle de ilk gebelikse ve de çok beklenmişse
    güzelle allahım bize ve hiç kimseye yaşatmasın inşallah