Boşanma Sonrası Erkek Psikolojisi

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Pelin84 tarafından 4 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

4 Mayıs 2011
    Konu Sahibi : Pelin84
  1. Pelin84

Pelin84 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Benim evliliğim de bitti, bitiyor... Rüya gibi başlamıştı herşey, evlendiğimiz gün değişti, sonrasında kısa sürse de hiçbir şey anlamadığım bir evlilik oldu. Bir gün mutlu olmadım bu evlilikte. Ama Allah biliyor ya çok sevdim, o da beni sevdi, ya da ben öyle sandım. Şu an eşimden ayrıyım, ailemin yanındayım, boşanma davasını bekliyorum. Bazı anlarda o kadar üstüme geliyor ki herşey, içimden hiçbir şey yapmak gelmiyor. Hep ağlamak istiyorum, güzel günleri düşünüyorum onun beni sevdiği zamanları düşünüyorum. Sonrasında kötü anılar doluyor zihnime ve üzüntü, öfke her türlü duyguyu aynı anda yaşıyorum. En ağır gelen ise bir zamanlar beni seven adamın artık beni sevmemesi. Nasıl olur diyorum, o büyük sevgisi nasıl bitebilir? İçim acıyor. Eşim ise gününü gün ediyor belki, çok uğraştım evliliği düzeltmek için olmadı, o hiç çabalamadı, boşanmaya kararlı. Artık ben de öyleyim. Ama o hiç mi üzülmüyor, biraz olsun mu içi acımıyor merak ediyorum. Belki erkekler duygularını göstermiyor bizim kadar, belki o da üzülüyordur, ne olursa olsun bir evlilik bitiyor ama duygularını mı yansıtmıyor acaba diye kendimi teselli ediyorum. Ama onun bu kadar duyarsız olması, sanki eşinden değil üç günlük sevgilisinden ayrılmış kadar rahat gözükmesi içimi acıtıyor. Ben bu kadar kötüyken o nasıl bu kadar rahat olabiliyor? Kendini hiç değer verilmemiş, sevilmeyen istenmeyen bir kadın gibi hissediyorum.

Sorum basit, bir erkek boşandıktan sonra neler hisseder? Boşanmak erkeklere aslında daha ağır gelir derler. Sizce bu ne kadar doğru? Bir erkek boşanmayı istese bile sonrasında o da üzülür mü, o kadar şey paylaştığı eşini özler mi? Zamanla tekrar barışmak için adım atar mı, kendi terketmiş bile olsa? Boşanmış erkeklerin psikolojisi ne durumdadır? Benimle gördüklerinizi, bildiklerinizi, düşüncelerinizi paylaşır mısınız?
    Son düzenleme: 4 Mayıs 2011
  2. 4 Mayıs 2011
  3. funda30

funda30 hadi meleğim gell.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Cnm öncelikle allah yardımcın olsun.Zor bi süreç.Bende 3 yıl önce boşandım.Ben istedim boşanmayı.Erkeğede zor tabiki kolay değil.Sorun neydi bilmiyorum ama seni gerçekten sevdiyse pişman olur.Benimki çok uğraştı ayrılmamak için ama bitmesi gerekiyodu...
  4. 4 Mayıs 2011
  5. htczhr

htczhr Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım gercekten cok zor bi dönem bende maalesef aynı sürecten geciyorum. Allah hepimize sabır versin ama derler ya kelin ilacı olsa kendi basına sürer diye benimki de o hesap...
    sorduğun soruların cevaplarını bulsak her sey cözülecek sanki.
    ama su kadarını biliyorum erkekler ne olduklarını bosanırken gösteriyorlar maalesef.
    ve asla kendilerinden ödün vermiyorlar dava acmadan ayrı duruyor olsan dava bile acamadı beni hala seviyo burnu sürtsün diyorlar
    dava acıncada geri dönmezse rezil olurum diyorlar itiraf edemiyorlar.
    aslında kime rezil olacaksın neden rezil olacaksın geri dönmezse bile o evlilik biterken bu kadar acı vermeyecek anlamıyorlar.
  6. 4 Mayıs 2011
  7. Pelin84

Pelin84 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Eşimin bana söylediği şey, önceden beni seviyormuş aslında hala seviyorum diyor ama sevgisi azalmış, soğumuş. Biz ayrıldıktan sonra başkalarıyla da görüştü ama ilişkisi olmadı. Açıkçası maillerini filan kontrol ediyorum kendimi tutamıyorum, o da garip bir psikolojide bunalımda belki. İlk ayrıldığımızda arkadaşları birileriyle tanıştırmış, birkaç gün başka bir bayanla yazışmış, ondan hoşlandığını filan söylemiş! Üç gün sadece mailleşmişler, dördüncü gün senden hoşlanmıyorum boşluktan dolayı ilgi gösterdim artık görüşmeyelim deyip kestirip atmış. Başka birkaç kişiyle daha bu şekilde yazışmaları var, bu aldatma sayılır mı bilmiyorum adam önüne gelenle flörtleşiyor sonra bir şey yaşamadan kendiliğinden kestirip atıyor yani saçma bir arayış içinde. Bunu neden yapıyor anlamıyorum. Ama bütün bunları öğrendikten sonra ben onunla barışmak istemiyorum zaten. Tek istediğim onun neler düşündüğünü bilmek, o da benim gibi üzülsün ayrılıktan etkilensin istiyorum. Hayatına saçma insanları neden sokuyor, bütün erkekler böyle mi, bir dakika boş kalamıyorlar mı, çok öfke duyuyorum bunları düşündükçe. Artık barışma umudu yok ama dedim ya, biraz olsun üzülsün istiyorum. Sevgim bitti diyen adam zamanla geri dönmek ister mi yoksa o çoktan kendi yolunu çizmiş mi? Kafam çok karışık...

Bu arada beni arasıra arıyor, başka bir konu açıp orada anlatmıştım, bir bahane bulup beni arıyor ama barışma girişimi yok, sadece nasılsın ne yapıyorsun diye soruyor. Benden bir adım beklediğini de sanmıyorum zamanında davayı açtığımız dönemde ben çok uğraşmıştım barışma adımı atmıştım kabul etmemişti. Şimdi biliyorum ben bir adım atsam yine kabul etmeyecek ayrılalım diyecek. Ama o da hem adım atmıyor, hem beni arayıp sormaya devam ediyor. Anlam veremiyorum. Acaba telefonlarına çıkmasam mı? Benim kıymetimi anlasın istiyorum. Tekrar biraraya gelemeyecek bile olsak pişman olsun istiyorum, kırılan gururum başka türlü düzelmeyecek gibi geliyor.
  8. 4 Mayıs 2011
  9. kelebe_k

kelebe_k Kafa Nereye Ben Oraya :) Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Onun telefonlarına baktığın sürece onunla iletişimini tamamen bitirmediğin sürece, böyle acı çekecek ve üzüleceksin..hep içinde ya barışırsak umudu olacak ister istemez..bence artık hiçbirşekilde görüşme..seni özlesin ve kaybettiğinin farkına varsın...

Her aradığında sana ulaşması bence onun acı çekmesini engelliyor..ve ayrıldığınınboşanacağının ciddiyetini algılayamıyor..kaybettiğini anlaması gerekir..sesine bile hasret bırak onu....
  10. 4 Mayıs 2011
  11. kitape

kitape Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende aynı soruların cevabını arıyorum.okadar rahat görünüyorduki eşim ayrıldıgıızda ben çok koştum peşiinde ama artık bitti istemğyorum sevmiyorum dedi,ama gaza geldiiginden eminim.pişman olup hatasını anlamasını ve dönmesini çok isterdim hayırlısı diyorum.eşimin dönme ihtimali pişman olma ihtimali hep aklımda çünkü gurur yaptıgıjı ayrılmadan rahat etmiiyceginii belki ilerde kafası rahatlarsa bilemem dedigi için bu umudu taşıyorum.nasıl bu kadar rahat görünebbiiiliyorlar üzülmüyorlarmı bu erkekler ya.bilen beri gelsin anlatsınn
  12. 4 Mayıs 2011
  13. 1Sen

1Sen Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Unutmadan öncelikle yazmak istedim, açık ve net olarak söylüyorum ; sizi arasıra aramasının tek nedeni , hala onda olup olmadığınızı ruhsal olarak kontrol etmektir..Ses tonunuzda yılgınlık, zayıflık, özlem v.s hissettiği anda rahatlıyor ve sonrasında yine uzun bir süre aramıyor.

Başka kişilerde huzur arıyor, bulamayınca yine size arıyor kendince.

Hemen hemen bütün ayrılan erkekler bu psikolojıyı yaşar..

Sorunuza gelince kesinlikle evet.Erkekler zaman geçtikçe özlüyorlar, zaman geçtikçe yalnız kaldıklarını hissediyorlar..Eğer evlilik çok kötü bitmediyse, yani kadın çok kötü bir şekilde erkeği yıpratmadıysa davranışlarıyla, erkek geri dönüyor.

Uzun zaman gerekiyor bunun için dediğim gibi. Önce biraz bocalıyorlar, sonra nefes aldıklarını hissediyorlar, duygusal boşluğun verdiği psikolojıyle rahat davranışlar sergileyip farklı arayışlara giriyorlar.

Sonra dank ediyor, yazık oldu evliliğimize diye.. Bunu ne zaman der ; kadın artık asla geri dönmeyeceğini erkeğe hissettirdiği zaman..Güçlü ve kendine güvenen hayat kurduğu zaman..

Çevremde ve duyduklarım hayatlar içerisinde bunun aksini hiç görmedim..

Kendize maddi manevi güçlü bir hayat kurun inşaallah.. Gerisi kendiliğnden öyle güzel halolacak ki siz bile şaşıracaksınız..
  14. 5 Mayıs 2011
  15. gul_bumm

gul_bumm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kesinlikle çok haklısın...benim eşimde saçma sapan şeyler için arıyor.sanki bişey duymak bişey söylemek istercesine.merak uyandıracak cümleler kuruyor.umrumda olmadığını anladığı zamansa çamur atmaya başlıyor.canavarlaşabiliyorlar çok rahat.
  16. 5 Mayıs 2011
  17. 1Sen

1Sen Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Neden çünkü hazmedemiyor unutulmayı, umursanmamayı.

İnsan psikolojisi böyle, heleki erkeklerin egolarıda eklenince iyice artıyor bu duygu..

Güçlü kadın olmak zordur belkide ilk ayrılınca lakin sonrasında çabuk toparlanmalı ya da rol yapılmalıdır bu konuda.Yoksa kaybeden yine bayanlar oluyor..

Onların canı ancak karşılarında güçlü bir kadın gördüklerinde acıyor.
  18. 5 Mayıs 2011
  19. UyuyanGuzel

UyuyanGuzel ♥♥en buyuk a$kim annem♥♥ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    gercekci olun lutfen, kendinizi kandirmayin...
    seven insan uzuntusunu elinde olmadan belli ederdi...
    ya da en azindan sizi sevmese bile evliligi bitiyor diye uzulurdu..bir yuva yikiliyor sonucta..
    hatta ve hatta sizi sevse gelir kapiniza dayanir beni affet, ayrilmayalim evliligimizi kurtarabiliriz, yeniden baslayalim derdi...
    eger bunu yapmiyorsa zaten bosanmak icin mahkemeye net bir bosanmaya karariyla git cunku esine deger veren insan bosanma arifesinde kendi hayatina bakmaz, bir seyler yapar durumu kurtarmak icin...