Boanmal mym? Yorumlarnza ihtiyacm var

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve xixslakmavi tarafından 19 Ekim 2009 başlatılmıştır.

19 Ekim 2009
    Konu Sahibi : xixslakmavi
  1. xixslakmavi

xixslakmavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    beni anlamanız için yazım biraz uzun olacak ama lütfen yorumlarınızı bekliyorum.
    nişanlılık evresinde sık sık gereksiz kavgalarımızın olmasına rağmen eşimin evlenince düzelicem vaatlerine inanarak 5 yıl önce evlendim.evliliğimizin ikinci gününde şiddet başladı ve hala devam etmekte.hakaretler ve aşağılamalarda cabası.kayınvalideyle evlerimiz ayrı olmasına rağmen bizim evliliğimizde sözü geçen yegane varlıktır kendisi.eşim annesine çok düşkündür ama sürekli onlarda tartışırlar ve tabii o tartışma her zaman bana yansır.onlar ne zaman tartışsa eşim mutlaka kavga çıkaracak birşey bulur ve o kavganın sonu hep şiddetle biter.evimiz yada evlilğimizle ilgili hiç bir konuda söz sahibi olamadım.onlar ne zaman nerede ne yapılacağına kendileri karar verir banada sadece uygulaması kalır.eşim herşeye vır vır eder.ben çalışan biri olarak evişlerimi haftasonu ancak yapabiliyorum.zaten eve sadece yatmaya geldiğimiz için başka alternatifimde yok.(1 senedir kayınvalidede yiyip içiyoruz evimize yatmaya geliyoruz sadece).evimde temizlik yapabilme çabama hayret edersiniz.vakit yaratmaya çalışıyorum evimde iş yapabilmek için.buna rağmen eşim evin işleriyle ilgili bile sürekli vır vır halindedir.işten yarım saat geç çıksam vırvır,ailemden biri arasa vırvır,temizlik yaparım vırvır,bir haftasonu iş yapmasam vırvır,maaşımı geç alırım vırvır...yani anlıcağınız herşeye vır vır yapar.bu saydıklarım sürekli olan şeyler her gün her hafta ve tabii ekstradan şeylerde çıkabiliyor.bu şekilde geçen tam 5 yıl.inanılmaz olarak yıprandım.evliliğimin özeti maalesef ki bu.ama işin tuhaf yanı şiddet hakaret aşağılamalar olmasa bu vırvırlara razıyım.eşimle birbirimizi çok seviyoruz.evliliğimde olanları anlatmaya kalksam sayfalar yetmez.en son üç gün önce kavga ettik ve üçgündür konuşmuyoruz.lütfen bana fikir verin.yorumlarınızı bekliyorum.

2. 19 Ekim 2009
  3. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    En çok bu kısmına takıldım... Seviyorsun demek, ve onun da seni sevdiğini zannediyorsun...
    Sence seni seviyor mu bu insan?
    Ya da sana eziyet etmeyi mi seviyor???
    :eek:lmaz:
    Sen bu insanla (büyük konuşmayayım ama) evli kalmayı nasıl başardın canım ya?
    Çok sinirlendim, annesinin lafıyla 5 sene evlilik yürütmüşsünüz ve herşeye söyleniyor demek.
    O kadar söyleneceğine karısına yardımcı olsun da göreyim...
    Yok ama, annesi haklıdır değil mi?
    Siz de sessiz sakin dinleyin... yasakkelime
    Sesinizi çıkarın biraz ya, sessiz oldukça ezerler daha çok kimse acımaz bunu unutmayalım...
    Ve sizin kadın olduğunuzu unutup size şiddet göstermesi... :umursamaz:
    Ne kadar aciz bir davranış. akannehir
    Ayrıca herşeyi geçtim, 2. gününüzde nasıl size böyle davranabilir ya... Aşırı sinirlendim...
    :1shok:

4. 19 Ekim 2009
  5. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bibirinizi çok sevdiğiniz için mi eşin bunları sana yapıyor hem de 5 senedir....
    vet sen eşini çok seviyorsun belli, 5 sene boyunca bu saçmalıklara katlandığına göre...
    Ama onun sevgisi konusunda şüpheliyim.. yada sevgisini gösterme şekli benim anladığımdan çoook farklı....

Sen en başından nişanlılık evresinde gerçek yüzünü görmene rağmen evlenmiş ve bile bile lades demişsin... Çalışan kendi ayakları üzerinde durabilen bir bayan olmana rağmen eşinin sana yaptıklarına ses çıkarmyark ve hatta kabullenerek daha da büyük bir hata yapmışsın...
    Şimdi ne yapayım diye mi soruyorsun? Beş yılın ardından ipleri eline almanın zamanı gelmiş...
    Alıyorsun kocanı karşına ben srninle bir aile kurmak için evlendim... yemeği içmeyi herşeyi senin annenlerde yapıp yatmadan yatmaya evimize gelecektiysen niye benle evlendin, annenin dizinin dibinde yaşamaya devam etseydin derim... Alenle olan kavgalarındaki kuyruk acılarını benden çıkarmaya hakın yok, kime kızıyorsan sinirini ondan çıkar derdim...
    Vırvırlarından bıktım artık maaşı geç almam benim suçum değil git patronuma vırvır et, ben ağaç kavuğundan çıkmadım tabiiki ben ailemi ailem de beni arayacak, biz her akşamı senin ailenle geçirirken ben vırvır etmiyorsan aiemle telefonda görüştüm diye sen hiç vırvır edemezsin derdim....
    Aşşağılamalar hakaretler ve şiddet için yorum dah yapamıyorum... Hiçkimse böyle bir tavrı haketmez, ama sen bunu kabullenerek ve karşı çıkmayarak, adli mercilere şikayet etmeyerek haketmişsin demiycem ama kabullenmişsin...
    Benim yorumlarım bunlar.. İnsanın kendine yaptığı kötülüğü kimse kmseye yapmazmş diye bir atasözü var. Çok severim...
    Senin evliliğin de de böyle olmuş.. Senin kendine yaptığın kötülük(kocanın sana bunlarıyapmasını kabullenmen) inan kocanın sana yaptıklarından daha ağır bence...

6. 19 Ekim 2009
  7. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148

1) kimseyi değiştirmeye çalışmayacaksın ve değişmesini beklemeyeceksin..insanlar hep bu yanlışı yapıyor..evlenince değişir?evlenince değiştirirm? şimdi bişi demiyorum ama o evlenince görür?
    köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek misali
    2) eşimle birbirimizi seviyoruz diyorsun..yukarıda yazdıklarının altına bu hiç mi hiç inandırıcı olmadı..sizin sevgi anlayışınız bu mu?mazoşistmisiniz siz? adam hem dövüyor,hem hakaret ediyor,hem geçimsiz ,hemde vırvırcı...şimdi sevmiş mi oluyor sizi?siz şikayet ediyorsunuz,seviyorsanız neden şikayet ediyorsunuz?
    3) 5 yılda bu adam bir arpa boyu yol alamamışsa bu kadar dayağı ,hakareti neden çekiyorsunuz ki..işiniz varmış,aç mı kalacaksınız ki..küçük bir odada mı tutamıyorsunuz kendizine...bu hayatta hiç bişi insanın kendisinden kıymetli değildir..
    4)hayat kısa ,hayatınızı yaşayın

8. 19 Ekim 2009
  9. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    siz hala seviyor olsanız bile bu adam sizi asla sevmiyor.
    kim sevdiği insanı periyodik olarak döver Allah aşkına..?
    Kendinizi beş yıl boyunca kandırmışsınız,çalışan bir kadınsınız çocuğunuz da yok galiba..
    nedir sizi bu adamla birlikte tutan şey,dayak yeme alışkanlığı falan mı?
    Üslubum sert veya ağır olabilir ama emin olun sizin yaşadıklarınızdan ağır değildir.

10. 19 Ekim 2009
  11. sema.cik

sema.cik ___kızına aşık___ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim tek bi cümle söylemek geliyor içimden
    sen seviyorsun da katlanıyorsun şiddete aşağılanmaya da eşin sevgisinden mi şiddet uyguluyor???
    bu soruya cevabı bulunca çözümü kendin bulacaksın
    Allah yardımcın olsun.

12. 19 Ekim 2009
  13. evliliğiniz biteli 5 yıl oluyor haberiniz olsun.. :hulya:

14. 19 Ekim 2009
  15. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    malesef tek taraflı sevgiyle olmuyor.çocuğunuzda yoksa ayrılın.bu adamdan:kızgın:

16. 19 Ekim 2009
  17. aycaaaaaaa

aycaaaaaaa can oğluşlarrıımm :)) Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    163
    hem böle konu açıp
    hem böle şikayet edip
    hemde altına eşim beni çok sevor dienlere gıcık oluorum...
    nerde ne şekilde nasıl sevıor eşin seni anlamıorumki ..
    eşin senn çalıştığın aylığını sevıo
    eşin senin başkaldırmamanı sevıo
    eşin seni dövmeyi sevıo
    ..bide boşanmalımıyım dıe başlık atmışsınız..
    neden boşanıosun sevıo bu adam sizi..
    yazıkgerçekten böle duşunebiliosanız..
    gerç tebrik etmek lazım o durumlara karşı böle duşunebilmeniz tam bi pollyana örneği..
    ya bu adama haddini bildirim arkadaşım yada boşanın..
    bunları kendiniz ve gururunuz iin yapın..

18. 19 Ekim 2009
  19. xixslakmavi

xixslakmavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    inanın yorumlarınızı okurken gözyaşlarıma hakim olamadım.adli merciilerden bahsetmişsiniz ben şiddetten dolayı eşime dava açmıştım ve 1,5 aylık maaşı kadar bi para cezası ödedi.3 yada 4 kez boşanma davası açtım.ama her seferinde davayı ya 3 ay ya 5 ay ileriye tarih verdiler.bu süreçtede eşim beni her seferinde ikna etmeyi kandırmayı başardı.ya bir daha kanarsam korkusuyla ayrılamıyorum.bilsem ki peşime düşmeyecek karşıma çıkıp yalvarıp yakarmayacak bugün ayrılıcam.severek ayrılırken onun bu yaptıklarına inanıyorum işte:KK43: