Böbrek nakli

Konusu 'Nefroloji - Böbrek Hastalıkları' forumundadır ve kokoshatun tarafından 21 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

21 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : kokoshatun
  1. kokoshatun

kokoshatun Guest

slm kızlar aranızda böbrek nakilli olan ya da yakınlaraında böbrek nakilli olanlar varsa burdan biligileri paylaşarak yardımcı olmaya var mısınız?

2. 21 Temmuz 2009
  3. kokoshatun

kokoshatun Guest

evt kızlar benim annem 6 yıllık böbrek nakilli yaklaşık 16 yıldır böbrek hastası ama biz bunun hiç farkına varmadık çünkü yakınlarımızda böyle bi hastalık yoktu nedir ne değildir bilmiyorduk kimsenin aklına gelmedi böbrek rahatsızlığı olduğu. annemin gizli hipertansiyonu varmış ve su içmemektan kaynaklanan böbrek rahatsızlığı başlamış böbrekler küçülmüş siz siz olun lütfen vücudunuza göre ideal sıvı alımını yapın! gözlerin beyaz sarıysa haliniz yoksa yüzünüz yeşilimsi saıysa bi dr görünmenizi tavsiye ederim annem grip oldu dr gitti o şekilde çıktı lütfen senede bir kez düzenli tahlillerinizi yaptırın sorusu olan varsa sorsun bildiğim kadarıyla cevaplarım

4. 14 Ağustos 2009
  5. Hurricane

Hurricane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Selam canım anneciğine cok gecmiş olsun..dializ e girdimi hiç peki ? nakli yakınınızdanmı aldı?
    merak ettim benim annemde böbrek hastası :KK43:

6. 14 Ağustos 2009
  7. kokoshatun

kokoshatun Guest

hyr annem diyalize hiç girmedi cnm dayımdan aldı tek yumurta ikizleriymiş tam tuttu şu an için bi sorun yok. senin annen diyalize giriyo mu cnm

8. 14 Ağustos 2009
  9. Hurricane

Hurricane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet giriyo..ama yakında inşallah son bulacak..sana özelden msj atamadım beklemek gerekiyor sanırım :KK43:
    Nerede oldu nakli?

10. 14 Ağustos 2009
  11. juno

juno Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle geçmiş olsun.. bişeyi düzelteyim dayınızdan aldıysa tek yumurta ikizi olamaz yalnız tek yumurta ikizlerinin cinsiyeti aynı olur.. ama kardeş oldukları için dokuların uyma ihtimali yüksek olur.. tekrar çok geçmiş olsun yerimsenibenyerimseniben

12. 14 Ağustos 2009
  13. kokoshatun

kokoshatun Guest

valla cnm bizde inanamadık ama bunu biz değil dr söyledi. teşekkür ederim cnm. kardeş olup dokularının uyması çok normal zaten ama dr bize tek yumurta ikizi olduklarını ve bu yüzden 6 da 6 tuttugunu söyledi böyle birşeyle çok karşılaşmayız sizde karşılaştık kardeşlerde arada sırada böyle çıkabiliyor demişti annemgildede o durum söz konusu oldu farklı cinsiyet olup tek yumurta ikizleri oldukları oratay çıktı ben bunu demeyi unutttum sen aydınlattığın için teşekkür ederim yerimseniben

14. 14 Ağustos 2009
  15. kokoshatun

kokoshatun Guest

tamam cnm olsun sorun değil burdan yazışırız. benim annemin hemen bulundu ama ondan girmedi cnm kaç senedir giriyo annen diyalize? kimden alıcak böbreği? annem akdeniz üniversitesinde nakil oldu.

16. 12 Eylül 2009
  17. citkirildim

citkirildim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    233
    Ödül Puanları:
    123
    bende bobrek nakilliyim sorularinizi bildigim kadari ile cevaplayabilirim

18. 18 Mayıs 2010
  19. aygun2008

aygun2008 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    benim eşimde böbrek nakli oldu.peki sizler yemeği tuzsuzmu yiyorsunuz?ben tuzsuz yapıyorum yemeği fakat ara ara kaçırıyor tuzu.bide böbrek biyopsisi olcak yakında biyopsiden sonra nelere dikkat etmeliyiz?