Böceklerin nasıl gördüğünü merak ediyor musunuz?

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve realist tarafından 4 Eylül 2007 başlatılmıştır.

4 Eylül 2007
    Konu Sahibi : realist
  1. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Böcekler böyle görüyor
    Norveçli bir bilim adamı, insan gözünün görebildiğinden çok daha geniş bir ışık yelpazesini görme kapasitesi bulunan böceklerin çiçekleri nasıl gördüğünü saptadı.

Norveçli Bjorn Roslett, insan gözüyle görülemeyen bu renk ve desenleri ultraviyole ışıkla fotoğrafladı.

Fotoğraflarda görülen renkler temsili olsa da, insan gözüne tek renkli olarak görünen birçok çiçeğin, böcekler tarafından rengârenk ve desenli olarak görüldüğü ortaya çıktı. Desenlerin, böcekleri çiçeklerin üzerindeki polene yönlendirdiği sanılıyor.

2. 5 Eylül 2007
  3. g.a.m.z.e

g.a.m.z.e Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Nekadar Ilginç çiçek Ayni çiçek Ama Onlar Nasi Görüyo Biz Nasi Görüyozruz.:1shok::1shok:TEŞEKKÜRLER CANIM.

4. 5 Eylül 2007
  5. izmir-im

izmir-im Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynı şeyi boğalar ve bebekler içinde duymuştum boğalarda sadece kırmızı rengi görebildikleri için o renge yönelirlermiş...

6. 6 Eylül 2007
  7. celibon

celibon Guest

ben de boğalar renk körüdür diye biliyorum yani sadece siyah beyaz görürlerfisfisfis

birde şu var ki bence her insanın o nesneyi görüşü farklıdır. ama açıklamaya kalkarsam uzun sürecek öyle bir düşünce iştetatlicadiarzu

8. 18 Eylül 2007
  9. lithium

lithium Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende bazen senin gibi düşünürüm. sesler içinde aynı şey gecerli. yani benim duydugum sesi sende aynımı duyuyorsun. insan kendi sesini farklı duyar diye duymustum çokkk eskiden bir kere. o da olabiir. yani görüntüde de bunun gibi bişey olabilirCADIARZUCADIARZU:1closedeyes: