Boğa Burcunun Fiziksel Özellikleri

Konusu 'Boğa Burcu' forumundadır ve >>>SENemmm<<< tarafından 23 Ekim 2007 başlatılmıştır.

  23 Ekim 2007
  Konu Sahibi : >>>SENemmm<<<
 1. >>>SENemmm<<<

  >>>SENemmm<<< Aktif Üye Üye

  Katılım:
  19 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  172
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Dudaklar ön planda ve çekicidir.Şeniz
  Gür saçlı olan Boğalar,saçlarının yüzlerine dökülmesini isterler.Saçlarda genelde bukleler vardır.Erkek Boğalar'ın saçları geç dökülür.Alınları dardır.
  Yaşları ilerledikçe yüzdeki çizgiler görülür hale gelir.
  Venüs etkisi yoğun ise gözler koyu renkli,yumuşak bakışlı ve ön plandadır.Yükselen burcun bulunduğu konuma göre gözleri açık renk de olabilir.
  İri ve ön planda bir çene,geniş ve basık bir burun göze çarpar.Çekici yüzlerinde dudaklar ön plandadır.
  Kilo almaya çok meyilli bir boğa'nın çenesi ile boynu birleşik olabilir.
  Vücutları dikkat çekecek derecede güzeldir.Boğalar,Venüs'ün verdiği güzellikle ışıldayan tiplerdir.
  Nadir olarak çok ince ve minyon tipli olurlar.Kilo almaya elverişli bünyeleri son derece sağlıklıdır.
  Omuzları geniştir.Boyun bölgeleri ise genelde kalıncadır.
  Gençlik yıllarında belleri ince olsa bile,güzelliklerini kolayca yitirecek derecede iştahlı olduklarından,bir süre sonra ince hatlar yok olabilir.
  Sıcak,çekici ve duyarlı ses tonuyla konuşan Boğalar'ın yürüyüşlerinde bir asalet ve yumuşaklık vardır.
  Topmodellerin ve güzel sesli sanatçıların haritalarının çoğunda yoğun Boğa veya Venüs etkileri vardır.Koçların aceleci yapısının aksine Boğalar,davranışlarının sakinliği ve tane tane konuşmalarıyla dikkat çeker.
   
 2. 23 Ekim 2007
  Konu Sahibi : >>>SENemmm<<<
 3. karagxoxz

  karagxoxz Aktif Üye Üye

  Katılım:
  4 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  157
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  boğa burcunun kilo almaya eğilimli olduğunu duyunca morellerim bozuluyor... valla bende boğazımı zor tutuyorum hep cnm bişeyler yemek istiyorum kendimi tutamazsam eğer 100 kiloya ulaşırımsenağlamasenağlama
   
 4. 5 Kasım 2007
  Konu Sahibi : >>>SENemmm<<<
 5. sevdiyar

  sevdiyar Aktif Üye Üye

  Katılım:
  2 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  448
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  emeğine sağlık bende boğa burcuyum
   
 6. 9 Kasım 2007
  Konu Sahibi : >>>SENemmm<<<
 7. oykumruyam

  oykumruyam Öyküm abla olduuu:) Üye

  Katılım:
  7 Kasım 2007
  Mesajlar:
  3.024
  Beğenildi:
  17
  Ödül Puanları:
  148
  Nadir olarak çok ince ve minyon tipli olurlar.


  nadir gruptayım demek ki:)
   
 8. 18 Kasım 2007
  Konu Sahibi : >>>SENemmm<<<
 9. kumralım55

  kumralım55 Guest

  arkadaşlar ben çok yemek yerim kilom normal boyum 1.72 .kilom .60 azda yesem aynı çokta yesem aynı boğayım ama kilo sorunum yok çok hareketliyim ondan galiba..
   
 10. 19 Aralık 2007
  Konu Sahibi : >>>SENemmm<<<
 11. kanaviçe

  kanaviçe Popüler Üye Üye

  Katılım:
  6 Mart 2007
  Mesajlar:
  1.626
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  gür şaçlıymış hıh nerdeeeee 1.67 boyun 51 kilom var zayıfım yani boğalara şişman diyenler utansın:)
   
 12. 23 Aralık 2007
  Konu Sahibi : >>>SENemmm<<<
 13. BeLLa

  BeLLa Sevgi neydi?Sevgi emekti Üye

  Katılım:
  22 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.390
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  106
  Istah konusuna kesinlikle katiliyorum,bogazimi tutamamsırnaşıkşey
  Ama saclarim gür falan degildir,aksine ince telli kirilgan :1closedeyes:

  Dudaklarim dolgun ve güzeldir,begenirim :asigim:
   
 14. 23 Aralık 2007
  Konu Sahibi : >>>SENemmm<<<
 15. Sarxix

  Sarxix Aktif Üye Üye

  Katılım:
  9 Aralık 2007
  Mesajlar:
  93
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Tek kelimeyle muhteşemiz canlarım. Boğa mıyım, boğayım!!!
  En guzel, en hoş, en bakimli, en zevk dolu, en kalinkafali, en inatci kadinlarin ciktigi burc; ne istediklerini bilirler , eh tabii bu da bi kadin icin cok ender bulunan bir ozellik. Boynuzlanmamasi gereken yegane burc, bitiririz adamı valla!
  Çok zor kışkırtmalara kapılan ama öfkelendikleri zaman geçinilmesi zor ve yırtıcı olan özellikle evlilik yaşamında kışkanç, zaman zaman çok inatçı, kendilerine ne yapmaları gerektiğinin söylenmesinden hiç hoşlanmayan burç.Başak burcuyla süper eğlenen ve anlaşabilen burc..ikisi de toprak burcu olduğundan herhalde. Sitede kimin yazısını beğenip baktıysam başak çıktı:)
  Sadık,romantik,dürüst,sıcakkanlı,yardımsever,kıskanç,duygusal,estetiğe ve güzel sanatlara meraklı,neşeli,inatçı,sevecen,anlayışlı,düşünceli....bunların hepsini boğa burcu insanında görebilirsiniz...sadakat ise yalnızca boğa kadınında görülebilir...En güzel yanlarından biri merhametli olmalarıdır..ancak katı görünebilirler, yanıltmasın.Diğer insanlar onları anlayamasa da boğa burcu insanları birbirlerini çok iyi anlar.. çoğu alıngan, hafif içine kapanıktır ama işin ilginci dışardan bunu anlamak zordur.. boğa insanı her zaman içinde bişeyler saklamaktadır.. arkadaşlıklarında temkinlidirler herkese kolay kolay güvenip açılamazlar onların güvenini kazanmak da zordur.. içgüdüleri kuvvetli değildir.. çok inatçılardır, empati yapmayı en iyi başaran burçlardan biridir.. mükemmelliyetçi, sevdi mi tam ve sonuna kadar seven, ailesine düşkün, işinde disiplinli ama liderlikten çok takım içinde çalışmayı tercih ederler, sanatçı ruhludurlar.. çoğu boğa burcu hayatında en az bir dönem sıkı bir rejimle zayıflama durumu geçirmiştir çünkü iştahlı yaratılmıştırlar..
  Bunlar da başka yorumlar: Boğa burcu insanı için söylenen,maharetlidir ve sanata yatkındır gibi yakıştırmaların kökeni gene cimri olmalarıdır.
  bu burcta doğan bebekler konuşmaya başlar başlamaz nerde benim boya fırçalarım,paletim, tamir takımım felan demezler.ileri doğru cimrilikleri gerektirdiği için bu tarz yeteneklerin sahibi olurlar.inatçı oldukları içinde ustalaşırlar.
  ör. 1: tv bozulur .tamirciye para vereceğime ben yaparım düşüncesi ile alınır ilk tamir takımı.
  ör. 2: van gogh un iris çiçekleri tablosunun satışı ile ilgili haberi seyrederken nolmuş yani ben daha güzel yaparım hatta çiçeklerin yanına iki de kelebek koyarım daha güzel olur düşüncesi ile alınır palet ,boya ve fırçalar
  ağır kanlıdırlar hareket etmeyi fazla sevmezler bu yüzden biraz hantal ve hımbıldırlar
  hafızaları fazla kuvvetli olmadığı için o an ne yapıyorsa bırakın bitirsin yoksa kaldığı yerden devam edebilme şansı yoktur herşeye yeniden başlarlar.
  kesin bir kanı varsa; bu burçtan doğanlar giyinmeyi çok iyi bilirler.
  kolay kolay sevmeyendir,sevdi mi de tam ve hep sevendir..bu sevilen insanlar ona birşey yaparsa çok yara alır;ama sırf sevgisi uğruna katlanır bu kırılmalara ,darılmalara..uzaktaki, yani kendine yakın hissetmediği insan birşey yaptığında da içinden sayar lafları ve çoğunlukla kendi insanları arasına sokmaz onu. bir boğa burcu insanıyla olan ilişkide en tehlikeli safha tam bu ikisi arasındaki geçiş safhasıdır...tam onun insanları * arasına girecekken inatlaşırsa birisi onunla ve bu tam bam teli mevzusu olursa, sabrını zorlarsa -yani cepten yemeye başlarsa- bir anda lunaparktaki o demir çekiçle vurulan çizelge değeri gibi olur..artık yok olmuştur, yoktur..*
  çok düşüncelidir..evet en önce ve hep kendisini düşünür,ondan vazgeçerse kendisi olmaz zaten;ama yakınındaki insanları da kendi gibi düşünmeyi bilir..ayrıntıcıdır ve ayrıntıları düşünür onlar için de..
  sabırlıdır; ama idareli kullanılmalıdır bu sabır..
  kendini nehre,suyun akışına bırakır; ama kıyıdaki taşı da sıkı sıkı tutmayı ihmal etmez..
  kendini bilendir; bilmediği, bilemediği zaman da çekilmezdir.nasıl bilemez ki?hem de onun gibi yüce bir insan?!?
  alışkanlıkların adamıdır,alışkanlığın ta kendisidir.kaybetti mi birisini,kendini kaybetmiş gibi abartılı hisler içine girer.
  sanatın ve sanatçının dostu sloganı bu burcun insanları için yaratılmış olsa gerek.Ne istediklerini biliyorlar genelde. kişilik karakter kokarlar ama yalan olabiliteleri de yüksektir. enteresan bir güven yayını yaparlar etrafa ve kendine güvenenlerle beslendikleri için sallamıyo gözükseler de başkalarının düşüncelerine önem verirler. damarına basılıncaya kadar melek olabilir. ama damarına basarsanız gerçekten kaçın...Bu kesinlikle benim:) boğa, varlığıyla dünyaya renk ve zenginlik katan, umudun burcudur. boğasız bir burçlar çemberi düşünülemez. sabırlı, sorumluluk sahibi boğa, burçlar içinde en insancıl ve sıcakkanlı olanıdır. doğa bütün insancıl davranışları bahşetmiştir. boğa insanı, ruhsal varlığına olduğu kadar, maddesel varlığına da bağlıdır. burç, aşkın yıldızı olan venüs tarafından yönetilir.
  gezegenin etkisi, sanatsal başarılarından çok, sanat eserlerinin hem maddi hem manevi değerlerini tahmin ve takdir edebilme gücünde görülür. sanatla sadece manevi olarak ilgilenmekle kalmaz, herhangi bir sanat eserini kendi koleksiyonunda görmekten büyük zevk alır*.

  doğayı sever; boş zamanlarında balık avlayarak veya dolaşarak geçirirsiniz*. bu doğaya ve toprağa bağlılığınızı gösterir.

  bu yüzden ani değişikliklerin meslek ve özel yaşamınızda dengeyi bozması şaşırtıcı değildir. yer değiştirdikten sonra kendinizi yeniden huzurlu hissetmeniz zaman alır. kendinizi her şeyin sonsuza kadar süreceğine inandırırsınız. bunun sebebi ise, güven ve dayanışma isteğinizdir. size göre bunlar her değişimde tehdit altındadır. siz bir sabır, istikrar ve dayanıklılık örneğisiniz. başkaları bir şeyden uçar gibi kaçarken, siz dayanırsınız ve ellerinizdekileri koruyup saklarsınız. etrafınızdakileri her şey tuz buz olsa bile, siz onları toplayıp tekrar bir araya getirebilecek yapıda bir insansınız.

  diğer yandan da dış çevreye çok zor uyum sağlarsınız ve bundan dolayı kuralları kesin olan işleri seversiniz. ama bu, çeşitli teşebbüslerde bulunmayacağınız anlamına gelmez. kritik durumlarda cesaretini ilk kaybeden siz olmazsınız. koruma iç güdünüzün güçlü olduğu aşikardır.

  böyle durumlarda varlığınızı ve malınızı korumak için alışılmadık ölçüde güç ve irade gösterebilirsiniz.

  boğa insanı, mantığından çok duyguları tarafından yönetilir. bu nedenle tahminen okulda ezber derslerinde diğerlerine yetişmek için zorluk çeker. büyük başarıları, sadece kendinizi bir şeye duygusal olarak bağlı hissettiğinizde kazanırsınız. bu duygu eksik olursa, konuya olan ilginiz de hemen dağılır.

  çocukluktan itibaren sevgi ve aşırı ilgiye ihtiyacınız vardır*. bu yetişkin olduğu zaman bile bastıramadığınız bir içgüdüdür. bu karşı cinse olan bağlılığınız için de geçerlidir. onlar sizi çeker, ama yine de ilk adımı atan siz olmazsınız. kendinizi hareketli bir dış dünyaya bırakırsınız. buda sizi çoğunlukla istenen başarıya götürür.

  ara sıra arkadaşlarınızı beklenmedik ataklarla şaşırtmanız, şimdiye kadar söylenenlerin bir inkarı değildir. bu sadece duygularınız incindiğinde geçerli olur. o zaman hayvanlar alemindeki akrabalarınız gibi şiddetle hücuma geçebilirsiniz*.

  doğrusu, kontrolünüzü kaybedip adeta yolunuza çıkan her şeye toslayacak hale gelmeniz, uzun zaman alır. bunda zarar görmek istemeyen kişiler, bu konuda uyarılmalıdır. boğa insanının krizleri korkunç olabilir ve bunun sonuçlarını hiç düşünmez. böyle durumlarda sakin kalmayı becermesinin tek sebebi, dik kafalılığıdır. çünkü damarına basıp, sinirlendirmek uzun zaman alır.

  boğa genelde sabit fikirlileri* temsil eder ve hayatı değişmez bir siyah beyaz resim gibi görür. aynı zamanda yakın çevresindeki insanlarla birlikteyken anlaşmaya daha yatkındır. siyah ve beyazın yanı sıra gri tonlarında olduğunu görmeye çalışmalısınız. eğer ara sıra pes etmeyi öğrenirseniz, hayatınız kolaylaşacaktır.

  bunun yanında dayanıklılık ve sabrınız, başarınızın temelidir. &#8220;devamlı akan damlalar taşı deler.&#8221; atasözünde olduğu gibi, başarılı olmanız, yükselmenizin anlık olmamasına bağlıdır.

  finansal kararlarda çok dikkatlisinizdir ve her riski önceden hesaplarsınız. sizi sevmeyen biri, size cimri bile diyebilir. bunun sebebi hayatın her döneminde, biriktirdiklerinizle ayakta kalmayı istemenizdir.

  boğa erkeği, manevi olan her şeye bağlı olmasına rağmen, bir kadının bütün entelektüel yanını ortaya koymasına çok da değer vermez. bu durumda kadın erkeğin kayıtsızlığını ifade eden soğuk bakışlara maruz kalır. bu noktada, boğa kadını da boğa erkeğine çok benzer.

  akıllı insanlarla sohbet etmeyi sevmesine rağmen, filozofu oynayan bir adamın boğa kadını karşısında hiç şansı yoktur. kadın ya da erkek olsun, bir boğa bütün insanlara, istediklerini yapma hakkı tanır, karşısındaki insanın bir serseri, bilim adamı veya çöpçü olması fark etmez.*

  kendisine de kendini ortaya koyma hakkı tanır ve çok belirgin olan eşitlik sayesinde diğerlerine de bu hakkı verir. bu bazen garip tiplerle arkadaş olmanıza yol açar. beraber olmaya katlanamadığınız kişiye bunu hissettirir ve onu aranıza almazsınız. buradan da dürüst yapınız anlaşılabilir.

  boğalar fiziksel olarak çok çekicidirler ve doğanın bu hediyesinin bilincindedirler. bakımlı görünmeye büyük özen gösterirsiniz. sizin için kendinize bakmak çok anlamlı bir iştir. anlamlılık ve anlamlı ifade, size başkalarından daha çok şey ifade eder. kendinizi göstermek için yaptığınız hareketlerin hepsi çevrenizin -en çok da onları kıskandırarak- dikkatini çekmek içindir ve bunu genelde başarırsınız. söylediğimiz gibi boğa, venüs tarafından yönetilir. özlem ve duygu yoğunluğuyla çok sıkı ilişkili olan ay&#8217;ın etkisi altındadır. duygularınızı ifade etmek size zor gelse de özlem ve hislerin tadını çıkarmayı istersiniz.

  kesinlikle konuşkan, çok sesli ve düşüncelerini açıkça belirten iyi bir dinleyicisiniz.
  boğa insanlarının yaşam boyu savaşacakları bir eğilimleri vardır; zevkle ve çok fazla yerler. bu yüzden de fazla kilolarına karşı devamlı bir savaş içindedirler. üstüne üstlük zaten iri vücut yapıları vardır. bazıları, bir bira reklamını seyrederken bile kilo aldıklarını söylerler. eğer dünyevi zevklerden diğer ölümlülere göre daha fazla zevk alıyorsa, bunda boğa insanının ne suçu olabilir ki?

  boğa insanları insiyatifi ele almazlar. onlara göre, önemli bir karar, getireceği zarar ve yararları düşünerek ya da ölçüp biçerek sakin bir şekilde vermek daha iyidir. kararı veren boğa harekete geçer. artık onu durdurmak mümkün değildir.
  dışarıdan iyidir aslında, eğlenceli ve mutlu gibidir, ama içeriden bakınca duruma, göründüğünün aksine kasvetlidir. boğaları severler genelde ama boğalar kendilerini... her zaman dışarıdan göründüğü kadar çok takdir etmezler. kendilerine güvenirler ama kendi kendilerine sürpriz yapmayalı çoooook olmuştur.toprak grubu burçları içinde belki en çok toprak özelliği taşıyan, kaya gibi tepkiler veren bir burç. başak havaya (bkz: merkür), oğlak ise suya kaçarken (sembolündeki balık kuyruğuna ve duygusallığına, kolay incinirliğine bakınız), boğa, vurduğunuz zaman size vurmadığı halde size vurduğunu sandığınız kaya gibidir.eğer bir boğaya hediye verecekseniz, bunu onu görür görmez 'merhaba' dedikten hemen sonra yapmanız iyi olur. boğalar hediyeleri o kadar çok severler ki,
  paketi açıp ne olduğunu görmeden önce bir nevi trans halinde olur ve çoğu yetilerini kaybederler.
  şık, yumuşak, lüks ve kaliteli olan her şeyi içten kabul ederler, ediyorlar.boga burcu insani sinirlendi mi bir boga gibi saldirmak ister, karsi tarafi yaralamak, canini acitmak ister.tatlicadiarzu

  Valla aslında sadece fiziksel özelliklere değin bir şeyler yazacaktım ama laf lafı açtısırnaşık şey
   
 16. 25 Şubat 2008
  Konu Sahibi : >>>SENemmm<<<
 17. bir_xoxpxuxcxuxk

  bir_xoxpxuxcxuxk Aktif Üye Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2007
  Mesajlar:
  52
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Dudaklar ön planda ve çekicidir
  Gür saçlı olan Boğalar,saçlarının yüzlerine dökülmesini isterler.Saçlarda genelde bukleler vardır yumusak bakıslı ve guzel baktıgım heğ söylenır.ela iri çok gzel gözlerım var buda uyuyor :KK70:
  çenesi ile boynu birleşik olabilir :KK70:
  Vücutları dikkat çekecek derecede güzeldir.Boğalar,Venüs'ün verdiği güzellikle ışıldayan :KK70:
  a buda uyuyor
  Sıcak,çekici ve duyarlı ses tonuyla konuşan Boğalar'ın yürüyüşlerinde bir asalet ve yumuşaklık vardır çok sölenıor bana :KK70:
   
 18. 25 Şubat 2008
  Konu Sahibi : >>>SENemmm<<<
 19. dishy_kartal

  dishy_kartal Afyon Kaymağı... Üye

  Katılım:
  11 Nisan 2007
  Mesajlar:
  871
  Beğenildi:
  176
  Ödül Puanları:
  123
  amaaaannnnn ..
   
  Son düzenleme: 17 Eylül 2009