Boğa - Temmuz Ayı Burç Yorumunuz

Konusu 'Boğa Burcu' forumundadır ve deryainci tarafından 9 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  9 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : deryainci
 1. deryainci

  deryainci bebek geldi :)))) Üye

  Katılım:
  13 Aralık 2008
  Mesajlar:
  2.021
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  146
  ALINTIDIR

  Boğa Burcu


  Boğa Burcu Aylık Yorumu
  Aşk ve İlişkiler

  Temmuz ayında aşk hayatınızla ilgili konularda etkili olacak enerjilerinize geçmeden önce, hepinize pozitif enerjili, güven dolu, mutlu bir ay geçirmenizi diliyorum. Öncelikle ele alacağımız enerjiniz, ciddi ilişki, evlilik ve uzun süreli beraberlik evinizin yöneticisi olan Mars gezegeninin burcunuzdaki seyridir. Ardından aşk, flört(kısa süreli beraberlik)evinizin yöneticisi Merkürün Yengeç ve Aslan burcundaki seyrini ele alacağız.

  31 Mayıs – 11 Temmuz tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Mars gezegeni, partnerinizin belirteci olarak önem taşıyor. Astrolojik olarak, siz Boğaların evlilik evinizin burcu Akrep olduğundan, bu evin yöneticisi Mars gezegeninin tüm transitleri, ilişki konusunda yaşanabilecek gelişmelere ışık tutar. Bu yüzden aylık yorumlarda özellikle üzerinde durulması gerekir. Mars gezegeni bu tarihler arasında burcunuzda ilerlediğinden doğal olarak sizler açısından ilişki anlamında önemli ve olumlu bir seyir olarak göze çarpar. Mars gezegeni isteklerimizi ele geçirme ve bu istekler için verdiğimiz mücadeleyi gösterir. Buradan anlıyoruz ki, sizler bu tarihler arasında kendi istekleriniz konusunda oldukça kararlı ve sağlam adımlar atmak taraflısı olabilirsiniz.

  Kararlılık dediğimiz zaman, eğer yaşadığınız ilişki konusunda bir sorununuz yoksa, çift olarak düzgün seyirli bir beraberlik yaşıyorsanız, bu enerji ileriye dönük düşünmeniz, özen ve gayretle beraberliğinizi sürdürmeniz anlamına gelebilir. Karşınıza çıkan engellerle her türlü şekilde mücadele edebilir, sağlam, güçlü ve kararlı bir şekilde hayatınıza bir yön çizebilirsiniz. Eşinizle yakından ilgilenebilir, sizi daha iyi tanıması için ona olanak tanırsınız. İlişkinizle ilgili her türlü sorumluluğu seve seve kabul eder, hatta size söylenmese de, siz ne yapacağınızı iyi bilirsiniz. Bu seyir yaklaşık iki yıllık bir planın da göstergesi olabilir. Gayet iyi anlaşıyorsunuzdur ve iki yıl sonra evlenmek için karar alabilirsiniz. Evliyseniz eşinizle iki yıl içinde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz bir planlamada bulunabilirsiniz.

  Eğer yeni tanışan bir çiftseniz, öncelikle birbirinize zaman tanımanız mümkündür. Özellikle sizin gibi sağlam adımlar atmaktan hoşlanan biri bu dönemde karşısına çıkacak kişiden oldukça etkilenir. Çünkü Mars tutkunun, kararlılığın simgesidir. Bu önemli bir beraberliğin ilk start zamanı olarak dikkat çeker. Fakat yine de, dikkatli adımlar atmanız yerindedir. Çünkü Venüs gezegeninin İkizler burcunda ilerlemesi, ilişki konusunda iki yönlü düşünmeniz anlamına gelebilir. Yani tutkuyla bağlandığınız kişi hakkında net bir düşünceniz olmayabilir. Bu nedenle zaman faktörünü es geçmemek lazımdır. Mars Boğa burcu seyirlerinde, size göre beraberliğinizde bir taraf kendinden gayet eminse ilişki çok daha sağlam yürüyebilir. Çünkü düzenleyici kişi olarak beraberlikte yaşanabilecek sıkıntılar karşısında dengeyi sağlar bu denge ilişkinin uzun ömürlü olması açısından değerlidir.

  Mars gezegeni astrolojik anlamıyla sürgünde bir enerjidir. Yani istekler için beklemede kalmak, gerçekleştirmek için sabırlı olmak gerekir. Kaldı ki sizler zaten temkinlisinizdir. Bu durumda beraberliğin adını koymak için acele etmemek gibi bir tavır içinde olmanız mümkündür. Aynı şekilde partnerinizin de bu şekilde düşünen biri olabilir. Hani evlenmeden önce birkaç yıl bekleyen çiftler vardır. Benim anlatmak istediklerimle bu benzetme gayet iyi oturmaktadır. Bu seyir esnasında beraberlikler çabucak ciddiyete dönüşmeyebilir. Fakat şu var ki ilişkiye kısa süreli veya gelir geçer tarzda bakılmaz. Yani belli bir ciddiyet hakimdir. Amacınız sadece birbirinizi tanımak ve zamana göre hareket etmektir.

  İlişkisinde sorun olan evli çiftler veya uzun süredir beraber olanlar bu enerji altında, problemleri konusunda ortaklaşa hareket etmeleri halinde, mantıklı çıkarmalarda bulunabilir, el birliği içinde ilişkilerini düzene koyabilirler. Dönemi huzurlu geçirmenin sırrı kararlılıkta yatmaktadır. Yani amacınız beraberliğinizi sürdürmekse o zaman problemlerin üstesinden gelmek kolaydır. Yok değilse her iki tarafın da inatçılık göstermesi ve haklılık konusunda diretmesi mümkündür. Tabi ki bunun kimseye pek bir faydası olmaz. Bu tarihler arasında yöneticiniz Venüsün para evinde ilerliyor oluşu gösteriyor ki, problemlerin altında maddiyat konusu önemli bir paya sahip. Ekonomik kriz veya iş sorunları nedeniyle tetiklenen sıkıntılar bunlara neden olabilir. burada yapılması gereken, birbirinize omuz vererek bugünleri aşmaktır.

  4 Temmuz – 18 Temmuz tarihleri arasında aşk evinizin yöneticisi Merkür gezegeninin Yengeç burcu seyri ise daha farklı yansımalar taşıyan bir enerji olarak dikkat çekiyor. Bu tarihler arasında sahiplenme, koruma ve kollama içgüdünüz fazlasıyla ön planda olacağından, konuşmalarınızla, zihinsel olarak üzerinde en fazla durduğunuz nokta güvenlik olgusudur. Yani yaşadığınız ilişki sizin açınızdan ne kadar güven dolu, karşınızdaki kişi ne kadar güvenilir. Bu soruların mutlaka cevap bulması gerekiyor. Hatta kimileriniz sırf bu yüzden, bildik tanıdık çevrenizden biriyle ilişki kurmayı tercih edebilirsiniz. Yani, yabancı biriden ziyade, kendi çevremde bulunan kişi daha iyidir diye düşünebilirsiniz. Bazılarınızda bu durum daha geleneksel şekilde gelişebilir. Yani görücü usulüyle evlilik veya Bay Boğaların bizzat annelerinin bulacağı bir kişiyle evlenmeyi düşünmesi gibi.

  Her Boğa aynı olayları yaşaması mümkün olmadığına göre bu süreçte yaşanabilecek bir başka gelişme, eskiyle alakalı bir kişinin yeniden hayatınıza girmek için size ulaşması anlamına gelebilir. Kısa bir seyir olduğundan açıkçası bu beraberliğin kalıcılığı konusunda iyi düşünmek lazımdır. Bu süreçte karşınıza çıkabilecek kişiden etkilenmeniz gayet kolaydır. Çünkü duyarlılık oldukça yüksektir. Zihinsel olarak hassasiyetiniz gayet yoğundur. Özellikle kendi ayakları üzerinde duran kişiler fazlasıyla ilginizi çekebilir. Bayan Boğalar bu dönemde aile ve yakınlarıyla iletişimde bulunmaktan zevk alabilirler, Bay Boğalar ise anneleri ve eşleriyle. Özellikle evli Boğalar bu süreçte evleri ve ailelerine kol kanat gerebilirler. Bu sürecin bir başka yansıması, geçmiş, bitmiş fakat bilinçaltınızda iz bırakmış kişilerle yapacağınız konuşmalardır. Yani birden bire eski sevgilinizin sizi araması onunla bir araya gelmeniz mümkündür. Fakat bu eski sorunları deşmekten veya tekrar başlamanın mümkün olmadığını görmenize de neden olabilir. Yalnız bu kişiye karşı şefkat duygunuz yüksek olduğundan kırmaktan da çekinebilirsiniz.

  Bu dönemin bir başka etkisi, size yakın olan kişilerin duygularıyla aynı biçimde düşünmeye meyilli oluşunuzdur. Hassasiyetiniz yüksektir. Özellikle ilişkinizle ilgili mevzularda, karşınızdaki kişinin size duyduğu hisler olumlu veya olumsuz mu bunları kolaylıkla algılayabilirsiniz. Konuşmasındaki veya davranışlarındaki en ince ayrıntıyı bile farkedebilirsiniz. Bu durum özellikle yeni tanışmalarda sizi koruyucu bir kalkan gibidir. Eğer rahatsız edici bir durum seziyorsanız, evli veya uzun süreli bir ilişkiniz olsun farketmez hemen kendinizi geriye çekebilirsiniz. Çünkü kendinizi güvende hissetmezsiniz. Bu tarihler arasında duygular oldukça derinleşir. Sevgilinizin veya eşinizin size olan duygularını merak eder, hatta bunu kafanıza fazlasıyla takabilirsiniz. Benim önerim özellikle bu süreçte biraz daha mantıklı düşünmeye çalışmanızdır. Bu enerji altında karşınıza çıkması muhtemel yeni kişinin Balık, Akrep, yengeç, boğa, başak, oğlak burcu özellikleri taşıması mümkündür. Bir başka anlatımla, bu burçlardaki kişileri kendinize daha yakın hissedebilirsiniz. Aradığınız duygusallıksa yengeç, tutarlılıksa boğa, oğlak, cinsellikse Akrep, sizin gibi değişken olsun istiyorsanız balık, başak en uygun eş adayları olarak sıralanabilir.

  18 Temmuz -3 Ağustos arasında Aslan burcunda ilerlemeye başlayacak ilişki evinizin yöneticisi Merkür gezegeni yukarıdaki sürece göre, aşk hayatınızla ilgili konularda bencil düşünmenizi sağlayıcı bir enerji olarak önemlidir. Sabit fikirlilik verebilir. Yani değerleriniz ve güvenliğiniz söz konusu olduğunda benim dediğim doğru şeklinde tavırlar içine girmeniz mümkündür. İlişki konusunda son sözü de ilk sözü de söyleyen ben olmalıyım diyebilirsiniz. Size göre, siz hiçbir zaman hata yapmayan birisisinizdir. Sizi eleştirmesini anlamanız mümkün değildir. Onu dinlemek yerine, sadece kendi konuştuklarınızı duyabilirsiniz. Sanki krallığınızı veya kraliçeliğinizi ilan etmiş gibisinizdir. Bu durum doğal olarak aşk hayatınızla ilgili konularda sorunlara yol açabilir. Yani sizin gibi düşünmeyen sevgiliniz buna itiraz edebilir. Problemlerin halledilmesi aşamasında, egonuz ön planda olduğundan, tarafsızlık ortadan kalkar. Bu ise, çözüm bulmak yerine, yeni bir sorunun oluşmasına sebebiyet verebilir. Benim önerim öncelikle sabit ve dar bakışlı düşünmek yerine, durumları geniş açıdan görmeye çalışmanız ve aşkta iletişimi ön planda tutmanızdır. Tarafsız düşünmek, yapıcı olmanızı sağlayacağından tabi ki sorunların çözümünde birbirinize kulak vermeniz de kolaylaşacaktır. Kısaca bu dönemde ılımlı hareket etmekte fayda vardır. İlişkisi olmayanlar açısından bu enerji, yeni bir aşk yaşamaya olan ihtiyacınızın göstergesidir. Fakat geçmişte yaşadığınız tecrübeler gözünüz korkuttuğundan ve yapı olarak maceracı bir insan olmadığınızdan hemence bir ilişkiye girmeniz zor olabilir. Bir başka yansıma, eski veya devam etmekte olan fakat henüz adı konmamış bir ilişkinin üzerinizdeki etkisidir.

  İş ve Kariyer

  1 Haziran – 11 Temmuz tarihleri arasında aktiviteden sorumlu Mars gezegenlerinin burcunuzdaki seyrinden geçtiğimiz Haziran aylık yorumunuzda sizlere bahsetmiş, gerek birlikte çalıştığınız insanlarla olan ilişkiniz ve gerekse dış dünyadaki güvenilir ve rahatlıkla anlaşma sağlanacak bir kişi profili çizmeniz dolayısıyla son derece önemlidir demiştim. Zaten bir Boğa daima güvenilir ve sadık yapısı gereği, inandığı bir yoldan asla ayrılmadığı gibi, önüne çıkabilecek engellerden de yılmayan bir kişiliktir. Ona bu gücü veren en önemli olgu, varoloşundaki toprak etkinliği ve pratik yapısıdır. O yüzden ayakları sağlam olarak yere basar ve iş hayatında, doğum haritasında zorlu görünümler olmadığı sürece çok az hata yapabilir. Bu süreçte, çalışma hayatınız içinde tek bir noktaya, ki bu gayet önemlidir. Atak davranmamak, bağımlılıklarınızın esiri olmak, inatçı davranmak gibi durumlardan uzak durduğunuz sürece dönemi gayet verimli bir şekilde geçirmeniz mümkündür. Eğer önünüze gerçekten olumlu fırsatlar çıkıyorsa veya siz kendi yaşamınızla ilgili fırsatları girişimde bulunarak kendiniz adına yaratabiliyorsanız ne ala. İşte o zaman doğru yoldasınız, aktif bir şekilde hareket edeceksiniz demektir. Tabi ki bunun sonucunda, meyveleri toplamak mümkün.

  Başlangıç yapmayı düşündüğünüz konularda, dış veya iç nedenlerle kendinize set koyduğunuzu farkettiğiniz anda, bu durumu moral motivasyon gücünüzü ayakta tutarak aşabilirsiniz. Sonra tekrar amacınız için atak olmayı sürdürürsünüz. Belli bir işiniz olsa dahi, çevrenizle sıkı bağlar kurmayı ihmal etmeyiniz. Günün birinde insanın karşısına nasıl bir fırsat çıkacağını kimse bilemez. Toplum içine karışmaktan uzak durmayınız. Amacınıza kitlendiğiniz zaman, her işin üstesinden gelebilecek gücünüz olduğunu biliyorsunuz. İstikrarlı ve ne yapacağını, tepkilerini rahatlıkla bilen bir kişi olarak her türlü yeniliğe açık olunuz. O zaman alışmanız da o kadar kolaylaşacaktır. Örneğin teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanmaya çalışın, sosyal trendleri takip edin. İşiniz gereği fırsat buldukça seyahat edin. Tatil yapma fırsatınız varsa veya yıllık izniniz bu döneme rastlıyorsa, bol bol düşünün. Ayrı bir iş kurmayı veya ortaklık yapmayı düşünüyorsanız, durumları iyice analiz edin. Eğer aklınıza yatıyorsa, sırf risk almayayım diye vazgeçmeye kalkmayın. İş hayatında balıklama girişimlerde bulunmak ne kadar yanlışsa durup beklemek de bir o kadar sakıncalıdır. Çünkü fırsatlar insanın karşına her zaman çıkmıyor.

  Bu tarihler arasında, çalıştığınız mekana özel önem verin. Hatta işlerinizi evden yapıyorsanız, oturduğunuz mekandaki estetiğe özel önem verin. Salonunuzun bir bölümünü sanki bir ofismiş gibi güzel bir şekilde ayırın. Böylece işlerinizi çok daha ciddiyetle yerine getirmeniz kolay olabilir. Özellikle bu dönemde bankacılık, parayla alakalı meslekler, güzel sanatlar, değerli sanat eserleri, güzellik ve bakım, moda, her türlü takı gibi faaliyetlerde liderliğinizi gösterebilir, müşteri portföyünüzü geliştirebilir, bereketli bir dönem geçirebilirsiniz. İş hayatınızda genel olarak güvenli biri olduğunuzdan söz etmiştik. Bu itibarınız açısından önemli olduğu gibi, diğer kişiler tarafından tercih edilmenizde de çok önemli bir kriter. Güçlü yönleriniz arasında yer alan çalışkanlık, işinize bağlılık ve iş yapma kapasiteniz zaten sizi, diğer kişilerden ayıran en önemli özelliklerinizdir. Bütün bunlara, bir de bu dönemde enerjilerin sizden yana olduğunu düşünürsek, ben sürecin sorumluluklar konusunda sizi itekleyici ve her türlü güçlüğü yenebilmenizde destekleyici ve maddi açıdan da verimli geçeceğini düşünmekteyim.

  5 Temmuz – 1 Ağustos tarihleri arasında çalışma evinizin yöneticisi Venüs gezegeni İkizler burcunda seyretmeye başladığında, iş hayatınızla ilgili konularda iletişim ve ilişkiler konusu ön plana gelmeye başlar. Yenilikçi görüş açısı altında hareket etmeniz halinde hem sosyal yönden güçlenebilir hem de tarafsız bir şekilde içinde bulunduğunuz durumu gözden geçirebilirsiniz. İşinizle ilgili veriler toplamak, araştırmalarda bulunmak bu dönemde ön plandadır. Çeşitli insanlarla irtibata geçerek onlarla fikirlerinizi paylaşabilir, yeni bilgiler edinebilirsiniz. Tek bir alanda değil, birçok konuda faaliyette bulunacağınız bu süreçte hareketlilik ve aktivite son derece önemlidir. Ortaklık ilişkilerinde kimi zaman bazı tatsızlıklar yaşanması mümkün olduğundan dikkatli olmakta fayda vardır. Her konuşulan konunun veya önem arzeden detayları es geçmemeli, derinlemesine düşünmeye, ele almaya çalışmalısınız. İletişimin yoğunluğundan söz etmiştik. Bu dönemde yolculuklar işinizle alakalı olup farklı kişilerle tanışmanızı sağlayıcıdır. Bu seyahatlerin bir çoğu hem iş hem alışveriş tarzında gelişeceğinden sıkılmanız pek mümkün değildir. Bir Boğa için yerleşik düzeni önemlidir. Fakat söz konusu işi ise, bir de bundan maddi bir getirisi olacaksa, hiç çekinmeden kabul edebilir.

  Para Konuları

  5 Temmuz – 1 Ağustos tarihleri arasında Venüs ve
  12 Temmuz – 25 Ağustos arasında etkili olacak Mars gezegeninin ikizler burcu seyri, aynı iş hayatınızla ilgili konularda olduğu gibi, parasal mevzularda da gayet etkili bir enerjidir. Bir Boğa maddi ve manevi değerleri söz konusu olduğunda her zaman dikkatlidir. Hani yaş tahtaya ayak basmaz desek yeridir. Fakat bu süreçte, iki ayrı yerden gelir sahibi olmak, iki ayrı iş yaparak gelirinizi çoğaltmak, iki ayrı bağlantı sayesinde para kazanmak gibi olasılıklar mevcuttur. Şöyle bir düşünce gelişebilir. Neden bir yerine iki ayrı yerle bağlantı kurmayayım ki, böylece iki gelir kaynağım olur. Tabi ki bunu gerçekleştirmeniz için epey hızlı olmanız lazımdır. Bu süreçte maddi yönden güçlenmenin sırrı, yenilikçi düşünmekten geçer. Yeni trendler, bilgi işlem, yayıncılık, internet, halkla ilişkiler, iletişim kanalları, seyahat, aktivite içeren sporlar, organizasyonlar, eğitmenlik gibi mesleklerden gelir sahibi olunabilir. El becerileriniz bazı kişiler aracılığıyla satışa sunabilir veya bizzat siz satabilirsiniz.

  Pozitif Enerjili Günler : 6-7-8-11-12-13-16-17-20-21-24-25

  Zayıf Enerjili Günler :1-2-3-18-19-22-23-28-29-30-

  Aşkta En Şanslı Günler :24-25

  Yeniay :16-17
  (Ay gezegeninin Boğa burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :1-2-3-28-29-30
  (Ay gezegeninin Akrep burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Mutlu, sağlıklı ve bereket dolu bir Temmuz ayı geçirmeniz dileğimle,