boğaz ağrısı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve tatlimuzur tarafından 31 Ekim 2010 başlatılmıştır.

31 Ekim 2010
    Konu Sahibi : tatlimuzur
  1. tatlimuzur

tatlimuzur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    34+0 haftalık gebeyim,boğazım o kadar çok ağrıyor ki ağrısı uyutmuyor,konuşturmuyor.Kulaklarıma vurdu resmen.Doktora gideceğim ama antibiyotik verecek diye kafam karışık.Aranızda son aylarında antibiyotik kullanan ya da boğaz enfeksiyonu geçiren var mı?

2. 31 Ekim 2010
  3. irmako77

irmako77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    61
    Gebeliğimde hastalandığım için doktor kontrolünde antibiyotik de kullandım. Diş ağrısında gecelerce harab olduğum için diş doktoruna gidip dolgu da yaptırdım.
    Hamilelerin de kullanabileceği ilaçlar, antibiyotikler var. Doktor kontrolünde olduktan sonra hiçbir zararı olmuyor. Hastalığının tedavi edilmemesi bebeğin için daha büyük zararlara yol açabilir. Böyle düşün canım. Geçmiş olsun

4. 31 Ekim 2010
  5. we_ra

we_ra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben 23 haftalık gebeyken her gün 1000 mg lık antibiyotik kullandım (14 gün boyunca) İdrar yolları enfeksiyonum için gerekliydi. İlk 3 ay antibiyotik açısından en riskli dönem.. Sonrası daha düşük.. Şu an sizin sağlığınız çok daha önemli.. Bademciklerinizdeki bir iltihap -Allah korusun- başka bölgelere inerse kötü olur. Antibiyotik kullanmayayım derken daha büyük sorunlar yaşamayın.