Boğazım düğümleniyor artık yutkunamıyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve izmirlimmm tarafından 23 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : izmirlimmm
  1. izmirlimmm

izmirlimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    söze nerden başlıyacağımı bilmiyorum ama paylaşmaşsamda nefes alamıyorum evliliğimde 4 yılına girdik çok severek evlendik hemde deliler gibi bizim yaşadığımız yede bilir herkes aşkımızı ama neler oldu bize anlamış değilim evlendik 9 ay sonra 1 oğlum oldu oğlum 6 aylıktı kaza sonucu tekrar hamile kaldım aldırsammı aldırmasammı diye çok düşündüm ve doğurmaya karar verdim işim çok zordu çok ağladım eşim kadın bulduk sabah 9 akşam 6 bana yardımcı oluyor işte burdan sonra başladı herşey çocukları büyütmeye uğraşırken bir baktım ki eşimle biz yok oluyoruz ne bir özelimiz hiç birşeyimiz kalmadığı gibi birbirimize tahammülümüzde kalmadı sürekli kavga sürekli birbirimizi kırmaca ve toparlayamıyorum kızm 5 aylık oğlum 19 aylık kocamla çok dağıldık çok incindim çok kırgınım kocam biraz sıkılgan bir tip nereye gitsek iki çocukla burnumdan getiriyor neden çıktık haram bize falan filan oturduğumuz zaman vakit geçiremiyoruz bile artık herşey kavgaya dönüşüyor çok yoruldum toparlayamıyorum ve artık toparlamakta istemiyorum yoruldum hemde çok başınızı ağrıttım ama sizden fikirler bekliyorum lütfen

2. 23 Ağustos 2010
  3. bernamm

bernamm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    Çocuklarınızın ikisi de çok küçük
    neden korunmazsin ki anlamadım
    bence evde oturun biraz
    tam hareketli zamanları eşin kadar sen de bunalıyorsundur peşlerinde koşmaktan
    evde vakit geçirin biraz

4. 23 Ağustos 2010
  5. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.671
    Ödül Puanları:
    163
    Çocuk oldumu böyle oluyor, ehh anne baba olmak kolay değil. Eşiniz biraz fedakarlık yapacak başka yolu yok.
    Ayrıca bir yardımcınız varmış bence çok şanslısınız, unutmayınki ülkemizde %90 kadın sizden daha kötü durumda, hem çocuk, hem ev işi hem de çalışarak hayatını yaşıyor.
    Eskisi gibi eşinizle birbirinize fazla zaman ayıramazsınız çünkü artık ilgilenmeniz gereken çocuklarınız var. Ama yaşları birbirine çok yakın olduğu için bir kaç yıla kalmaz rahatlarsınız.
    Biraz sakin olun yeter, bu günleri aşarsınız kolayca.

6. 23 Ağustos 2010
  7. izmirlimmm

izmirlimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evdeyim zaten çalışmıyorum ben çocuklarında etkisi vardı mutlaka bu hale gelmemizin eşimle bir paylaşımımız yok koptuk çocukları uyuttuktan sonra bile ayrı dünyaların insanları gibiyiz konuşmaya kalksam konuşamıyorum kavga patlıyor birbirimze tahamülümüz kalmadı ne yapıcam bilmiyorum delirmek üzereyim onunla yatağa bile girmek istemiyoum artık yatsam bile iki yabancı gibi olduk bana yatakta bile sırf beraber olmak zorunda olduğumuz için beraber oluyoruz ve problemler yine aynı

8. 24 Ağustos 2010
  9. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.180
    Ödül Puanları:
    463

canım büyüyün bişeyi kalmamış 17 ay sonra devletin anaokullarına yarım gün verebilirsin
    2 bebek zor gerçekten ama ilersini düşün, ne güzel arkadaş gibi büyüyecekler, birbirlerini kollıcaklar, küçük biraz daha büyüdüğünde beraber oynamaya başlayıp sizi rahat bırakcaklar
    ama gerçekten bu "zaten bize haram" tarzı cümleler çok kırıcı sanki mitoz bölündün
    sana o kadarda bölünme demiştim, bölündün dicek herhaldesempatiksalakcinnisempatiksalakcinni
    bence eşinle tatlılıkla konuşup, onların ikinizinde çocuğu olduğunu bu tip lafların seni çok kırdığını söyle, bi kaç sene içinde rahatlayacağınızı sabretmesini söyle tatlılıkla

10. 24 Ağustos 2010
  11. ozcen

ozcen 12 dev adama tam destek.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    çok üzüldüm inanın ama çok şükür çocuklarınız var eşiniz var. bence biraz daha eşinize önemli olduğunu hissettirmeyi deneyin. Tamam problemlerin konuşulmaı çok güzel ama bazen bu iş yangına körükle gitmek demek oluyor. Bence önce aranızdaki buzları kırın ondan sonra konuşn. Bide kırgınlıklarınızı unutun . Sen bunu dedin şunu dedin yapmayın.tabi bana konuşması kolay ama iki tane evladınız var inatlaşmanın gereği yok. önceliğiniz evliliğinizi rayına oturtmak olmalı. sabırlı olun.ALLAH ın izniyle düzelir.küçük jestler yapın. tamam çoçuklarımız çok çok önemli ama eşlerimizde öyle. aile bir bütün olmalı. üzülmeyin başarırsınız.

12. 24 Ağustos 2010
  13. izmirlimmm

izmirlimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    o kadar çok jestler yaptım ki anlatamam ama o bana birgünden birgüne ya doğum günüde bir çiçek bile almadı söylediğim zamanda ona saçmalık geliyormuş böyle günler ben ise onun doğum gününde neler düşünmüştüm ama heves kalmadı içimde o yüzden o kadar planı iptal ettim ne değişecek ki

14. 24 Ağustos 2010
  15. su_peri

su_peri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    olsun bnce siz yinede yapın ortaya bi renk gelsin güzellikle yapın hiç sen yapmassın ama ben yinede yaptım gibi laflar sokuşturmayın.tatlı dilli olun hoş zaten yapıyorsunuzdurda ben yinede öyle bi akıl vereym.ne demişler tatlı dli yılanı deliğinden çıkarır.küçük çocuklar bi anda olunca araya böle soğukluklar girebilir.

16. 24 Ağustos 2010
  17. izmirlimmm

izmirlimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hep verince alamayıncada olmuyor

18. 24 Ağustos 2010
  19. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.180
    Ödül Puanları:
    463
    biri susar biri başlar, 2 bebekle zor bu işler ama sorun neyse çözüme yönelik yapılan suçlayıcı olmayan konuşmalar en iyisi
    sorunların üstünü örtmek yerine çözmek...
    bence bi mektup yaz, eskisi gibi olmak istediğinden onu ne kadar sevdiğinden bahset, onu özlediğinden, çocuklarla gerçirdiğiniz zor günlerin sürümünün çok güzel olacağından
    madem konuşamıyorsunuz her konuşma kavgaya dönüşüyo, o zaman yaz
    saçma gelebilir ama denemelisin ama suçyacı olmamak, sen şöyle yaptın sen böyle vs.. dememek kaydıyla