Böğürtlen kökü ve hamilelik

Konusu 'Gebelik Öncesi ve Sonrası Alternatif Tıp' forumundadır ve kadriye1981 tarafından 16 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

16 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : kadriye1981
  1. kadriye1981

kadriye1981 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar merhaba

başta kendimi tanıtayım yaklaşık 5,5 yıllık evliyim 3 yıldan beri bebeğim olmuyor.eşimle 2,5 yıl korunduk tabii o korundu. doktora gittiğimizde eşimde hiçbir problem yok bende pco hastalığı çıktı adetlerim düzenli 3 klomen tedavisi 2 aşılama geçirdim hiçbirinde yumurtam çatlamadı doktorun tek söylediği ya kilo vereceksin yada tüp bebek bizde ara verdik herşeye şuan bitkisel olan herşeyi deniyorum kilomda 65 aman aman kilolu değilim yani

incir kürü = sonuç negatif
    soğan kürü = sonuç negatif

bugün adetimin 2.günü ve ben böğürtlen kökü aldım akşam kaynattım ve bugün içmete başladım vede mantıklıda neden derseniz pco hastalığı insülin değeri ile ilgili ve böğürtlen kökü vücuttaki insülini ayarlıyo bakalım faydası olacak mı?

bu ay günlük yapacaklarım sırasıyla

böğürtlen kökü suyu sabah - akşam aç karnına birer bardak
    bal+çörek otu+tarçın sabah - akşam birer kaşık
    incir+ceviz sabahları birerkere
    karanfil sabahları kahvaltıdan sonra
    bide her sabah namazından sonra kuran-ı kerimde fetih süresi var onu okucam allah kısmet ederse çok faydası oluyomuş hele bu mübarek aylarda

gelişmeleri yazacam benimle birlikte olmak isteyen varsa buyursun topiğime hepimizin sorunu aynı ve en önemlisi birbirimizi en iyi biz anlıyoruz başka hiç kimse anlıyamıyo duygularımızı çünkü duygularımız her an çok farklı yani benim öyle en azından

2. 16 Temmuz 2009
  3. everest

everest YILLAR GEÇİYORRR.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    canım inş. faydası olur bende bu ay hayıt tohumu ve bal çörekotu tarçın kullanıyorum hayıtı üç ay kullanıp bende böğürtlene geçerim bakalım hayırlısı

4. 16 Temmuz 2009
  5. ahudan

ahudan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bendede pco var ama ben ilaçsız kesinlikle adet göremiyorum 3-4 ay olmuyor ilaç alıyorum. o zaman adet görüyorum karnım davul gibi şişiyor. bende hayıt suyu aldım aktardan mecitefendinin daha kolay diye birde damıtılmış oluyormuş aktar daha etkili dedi içmeye başladım günde 3 kere ...ama 3 gün sonra kasıklarımda bir ağrı sanki adet olacakmışım gibi bir ağrı oldu şişti karnım su tuttu sanki.... içerde bir hareketlenme oldu sizdede hayıt suyu içince kasıklarda ağrı oldumu bende korktum dünden beri bıraktım ama faydası var sanırım aktardan suyunu alın bence....
    biliyosunuz doktorlar böyle şeyleri pek önemsemiyo ....soruyorum boşve böyle şeyeleri diyolar...
    acaba kasık ağrınız oldumu sizdede....
    acil cevap bekliyorum.....

6. 16 Temmuz 2009
  7. kukuleta09

kukuleta09 gül Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bizde de hiçbir sorun tespit edilemedi.Nedeni belirlenemeyen primer infertilite dendi.3 aydır klomen kullanıyorum.Ben de bu aydan itibaren kendime bal çörek otu tarçın kürü, adaçayı sabah akşam günde 2 bardak ve eşime de keçiboynuzu kürü başlıcam.Bakalım hayırlısı artık.Bu böğürtlen pco olmayanlarda da gebeliği kolaylaştırır mı acaba?

8. 16 Temmuz 2009
  9. kadriye1981

kadriye1981 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkürler arkadaşlar beni yalnız bırakmadığınız için

ben hayıtı hiç denemedim ama dediğim gibi benim adet düzensizliğim yok o yüzden deneme gereği duymadım kukelata canım sizde bi sorun yoksa bence biraz oluruna bırak bide fsh -lh değerlerin ne durumda eğer birisi diğerinden daha yüksekse sorun var aslında ben bu konuda uzman oldum artık 3 senedir gitmediğim doktor çalmadığım kapı kalmadı

bide kukuletacım klomen kullanımından sonra çatlatma iğnesiyle yumurtaların çatlıyomu yoksa kistmi oluşuyo bunu iyi takip et benimde problemim yumurtalarım çatlamayıp kiste dönüşmesiydi

10. 16 Temmuz 2009
  11. kadriye1981

kadriye1981 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ahudan canım ben hiç hayıt suyunun satıldığını duymamıştım yapan arkadaşlar var ama evde kendileri çayını yapıyolar ondan sana dokunmuş olmasın taze taze yapmak varken ne gerek var

bence öyle dene

12. 17 Temmuz 2009
  13. arzella

arzella Sabırla Beklicem Seni... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende hayıt tohumunu aldım bır haftadır içiyorum ve ıkı gundur sol kasıgımda agrılarım oluyor bende korktum bugun içmedım acaba neden boyle oluyor....:uhm::uhm:

14. 17 Temmuz 2009
  15. prenses88

prenses88 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    48
    merhaba arkadaslar,Canim bal corek otu nasil yapiliyor ve olcusunu nekadar koyuyosun, ac karninami iciliyor?

16. 17 Temmuz 2009
  17. buse_burcu

buse_burcu rabbim sana emanet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende pkoluyum ben de bir çok şey denedim böğürtlen köküde dahil ama sonuç negatif inşallah sen faydasını görürsün

18. 24 Temmuz 2009
  19. 35sevi35

35sevi35 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam canım bu karışımları ne kadar süre yaptın? böğürtlen kökü suyunu nasıl elde ettin karanfili kaçar adet tükettin bana yazarmısın şimdiden teşekkürler