Bögurtlen yapragi cayi=Kolay dogum?

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve selin25 tarafından 13 Aralık 2008 başlatılmıştır.

13 Aralık 2008
    Konu Sahibi : selin25
  1. selin25

selin25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kizlar bögurtlen yapragi cayinin avrupada kadinlarin dogumlari kolay gecsin diye hemsireleri ve doktorlari tarafindan önerildigi hakkinda bir cok yazi okudum.Özellikle Isveclilerin kullandigi bir yöntem olmakla birlikte, geciken dogumlari da erkene alabiliyormus.35 inci haftadan itibaren kullanilmasi tavsiye ediliyor ve dogumu cok kolaylastirdigi ve dogum esnasinda cok az kan kaybedildigi hakkinda bir cok kisiden duydum ve ben hemen pazartesi gunu ilk isim Bögurtlenyapragi cayi almak ve her gun bir fincan icmek.Insallah ögrendigim gibi dogumun kolay gecmesini saglar.Sizi de bilgilendirmek istedim bu konuda...

2. 13 Aralık 2008
  3. PureHate

PureHate Uğur böcüğüm (ÖzLem) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Sonra erken gelmesin bizim bebişler:))))) Denemekte fayda var hamileliğimden ber bitki çaylarına ara vermiştim böğürtlen çayını da çok severim paylaşımın için teşekkürler canım

4. 13 Aralık 2008
  5. dilek_83

dilek_83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar yanlız şimdiden başlamayın böğürtlen çayına; rahmi gevşetip, kasılmalara neden oluyor ve böylece özlemin dediği gibi erken doğuma neden oluyor.
    Bu çayı yurtdışındaki ebeler günü geçmiş gebelere tavsiye ediyorlar, doğum daha da gecikmesin diye. Gününüze yakın başlamanızı tavsiye ederim şahsen.

6. 14 Aralık 2008
  7. sudesıla

sudesıla Guest

haklısın canım.yazdıklarına katılıyorum.bence erkenden doğmasınlarda 38.haftadan hatta 40 tan sonra böyle şeyler yapmalı tabii doktorlarımızda onay veririse.bebekler son günlerinde fazla kilo alıyorlar onun için durabildiği kadar durmasını istiyorum ben.bugune kadar geldik biraz daha sabredelim.

8. 15 Aralık 2008
  9. bebisim09

bebisim09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    35 veya 36. haftada başlicam içmeye bakalım bi faydası olacakmı? şimdi içmek sorun yaratabilir 2-3 hafta sonra içmek en mantıklısı erken gelmesin bebişler :))

10. 16 Aralık 2008
  11. selin25

selin25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kizlar ben bugun gittim aldim cayi.Burada saglikla ilgili bitkisel urun satan yerlerde satiliyo ve bende aldim cok sabirsiz oldugum icin. Ama yinede 2 hafta daha bekliyecegim daha sonra her gun bir fincan icicem ,bakalim insallah cevremden duydugum gibi dogumun kolay gecmesini saglar.
    DIKKAT!!!-35 inci haftadan sonra kullanmanizi tavsiye ediyorlar!!!

12. 29 Ocak 2009
  13. bebisim09

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    selincim sonunda buldum açtığın konuyu :)))
    yarın ilk işim aktarcıdan böğürtlen yaprağı çayı almak olucak yoksa bizim kızın gelemeye niyeti yok..
    her gün 2 fincan içicem inşallah işe yarar..

14. 29 Ocak 2009
  15. bebisim09

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bu arada araştırıyorum iki saattir

(((Ahududu yaprağından yapılan çay rahim kasılmalarını artırarak erken doğuma sebep verebildiği için hamilelikte sakınılması gereken içeceklerdenmiş böğürtlende alıcam ahudududa ikisini karıştırıp içicem :))

16. 29 Ocak 2009
  17. EU2

EU2 Guest

daha gecen gün ebem bendeydi
    bende sordum ona ve bögürtlen yapragi cayini alip günde 3 fincan icebilirsin demisti fazlasi zararli olabilir bence
    merak etme bunu iciyorsun diye bebek hemen 1 hafta sonra gelmez dedi
    bende hemen eczaneden ismarladim ve dün basladim günde bir fincan icmeye :)
    ins zamaninda gelir bebislerimiz ,erken gelmesinler söyleyin o kücük meleklere kizlar

18. 29 Ocak 2009
  19. sece

sece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    normal böğürtlen çayı olmazmı hani şu sallama çaylardan yoksa taze taze mi kaynatıp içmek lazım aktardan alarak

su gibi34 bunu beğendi.