Bol fındık yiyin ısınırsınız

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve MeleklerKorusun tarafından 30 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  30 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : MeleklerKorusun
 1. MeleklerKorusun

  MeleklerKorusun Yorgun Savaşçı Pro Üye

  Katılım:
  7 Haziran 2008
  Mesajlar:
  3.058
  Beğenildi:
  73
  Ödül Puanları:
  153
  1. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu'nun açılışına katılan Gülerşunları söyledi: 'Kalorisi 640 olan fındığı yersek üşüme derdimiz olmaz. Fındık yenilebilir enerjimiz. Doğalgazı, kömürü yiyemezsiniz. Ama fındık yiyerek üşümeye çare bulabiliriz. İkincisi bunun dışında başka avantajları olduğunu sizler de benim kadar biliyorsunuz.' Güler'in bu sözleri salonda gülüşmelere yol açtı.


  ZENGİN AVRUPA DONUYOR TÜRKİYE DE SIKINTI YOK
  Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan doğalgaz krizinin Avrupa'yı karakış ortasında dondurduğunu belirten Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Güler, 'Ancak biz krizi sorun yaşamadan yönetiyoruz' dedi

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan doğalgaz krizinin ciddi boyutlara ulaştığını ancak Türkiye'nin bu krizi sorun yaşamadan yönettiğini ifade etti. Rusya ile Ukrayna arasında yaşananan anlaşmazlık nedeniyle zengin Avrupa ülkelerinin para ödemiş olmalarına rağmen donduğunu belirten Güler, 'Biz ise krizi soğukkanlılıkla yönetiyoruz. Halkımızı üşütmüyoruz. Sadece İstanbul 15 Avrupa ülkesinden büyük bir konumda' dedi.

  Güler şöyle devam etti: 'Talep gelmesi halinde Rusya ile Ukrayna arasında yapılacak bir zemin arama görüşmesine Türkiye ev sahipliği yapabilir. Çözümün bir parçasıyız. Her iki ülke ile dostluk ilişkilerimiz eşit ve iyi seviyede.'

  YATIRIMLAR İSABETLİ
  Rusya Devlet Başkanı Medvedev'in Avrupa ülkelerini kısa bir süre sonra toplantıya çağıracağını ifade eden Güler,' Burada göreve geldiğimizden bugüne yaptığımız yatırımların ne kadar isabetli olduğunu görüyoruz. Karadeniz'den çıkan gazımızın bir miktarını kullanıyoruz. LNG'de kapasiteler tam olarak kullanılıyor. BOTAŞ da ciddi yatırımlar yaptı' dedi.
  alıntı