bol sutmu,yemismi.meyve mi??siz bebeginizi nasil besliyorsunuz?

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve nuraa tarafından 5 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

5 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : nuraa
  1. nuraa

nuraa sukurler olsun Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar hamilelik suresince bebegin iyi beslenmesi icin hangisine agirlik verilmeli sizce. bazilari bol sut icmenin bebegi iyi besledigini yazmis bazilarida findik ceviz incir gibi yemislerden bahsetmis.bi arkadasimda bol meyve yenilmesi gerektigini soyledi,
    bazi hamileler sut icemiyor bazilarimizda sekeri yukseldiginden meyve yemis yiyemiyoruz.siz nasil besleniyorsunuz?fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim.ozellikle bebegi 3500 gr ve uzeri dogan yada dogacak olanlar.

2. 5 Temmuz 2009
  3. mersel

mersel ikinci kez anne oluyorum Üye

Beğenildi:
    67
    Ödül Puanları:
    108
    Ben 33+4 günlük hamileyim. Bebeğim şuan 2350gr.
    Günde 650-700ml. süt içiyorum. Meyve çok yiyorum. Ceviz ve badem yiyorum. Haftada 1-2 gün sebze,
    2 gün balık, 1 gün bakliyat, 1-2 günde serbest besleniyorum. Tabii bu kadar yemeğe 15 kiloda aldım:KK66:

4. 6 Temmuz 2009
  5. nuraa

nuraa sukurler olsun Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    valla al bendende okadar bende 7ayda 14 kilo almis durumdayim beslenen benmiyim bebegimmi bilmiyorum

6. 7 Temmuz 2009
  7. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    mrb bende beş buçuk aylık hamileyim şu ana kadar 2,5 kilo aldım. kuzenim diyetisyen olduğu için bana bir beslenme programı yazmıştı. hergün kahvaltıda haşlanmış yumurta ve iki üç tane ceviz, günde üç porsiyon meyve, hergün sadece bir avuç kuru üzüm kuruyemiş ama bir avucu geçmiyecek şekilde. haftada iki gün balık, öğle ve akşam yemeklerinde bir çeşit zeytinyağlı sebze yemeği ve bir çeşit et tavuk ürünü ama porsiyonlar küçük. günde bir bardak süt bir su bardağı da yoğurt. fazla süt içmek kansızlığa sebep olduğu için yoğurttan da kalsiyum alabilirsiniz. meyveler ve süt ara öğün olarak almalısınız. en önemlisi sabah kahvaltıyı mutlaka c vitamini ile alın çünkü süt demir emilimini azaltıyor. ben her sabah bir portakal suyu sıkıyorum kahvaltıdan hemen arkasından demir ilacını alıyorum. çikolata şeker hamur işi yok yediğiniz ekmek dilimleri sınırlı olacak öğünlerde ikişer dilim ve beyaz ekmek yerine tahıllı besleyici ekmekler alınmalı. ama arada bir alınan küçük porsiyonlu tatlılar bebesk için faydalıymış mesela sütlaç küçük bir parça çikolata gibi

8. 7 Temmuz 2009
  9. ysfmir

ysfmir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bebeğinin kilosu nekadar canım gelişimi nasıl yani

10. 7 Temmuz 2009
  11. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    17 haftalıkken gittiğim kontrolde 200 gr 17 cm yani herşey normaldi ama 20 haftalıkken bir sefere mahsus olmak üzere farklı bir göz amaçlı başka bir doktora gittim orda boy ölçümü kilo ölçümü falan yapılmadı sadece anatomisine bakıldı şu an ne kadar oldu bilmiyorum

12. 9 Temmuz 2009
  13. nuraa

nuraa sukurler olsun Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben gunde 5 bardak sut iciyorum ama bende kemik erimeside var aceba bu kadar sut iyideilmi benim icin?doktorum gunde iki bardak yeterli olacagini soyledi amaben korkuyorum dislerimi kaybetmekten falan...

14. 9 Temmuz 2009
  15. ysfmir

ysfmir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    ben 17 kilo aldım bebeğimde maşallah gelişimi hep ileride bende çok süt içiyorum ama bol su içmekte önemli

16. 9 Temmuz 2009
  17. ccaaddee

ccaaddee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bol bol meyva bebeği çok ii besliyo benim komşum 5 kilo doğum yaptı bol meyva yemekten

18. 9 Temmuz 2009
  19. sudeninannesi

sudeninannesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim kızım şuan 22 aylık ben hamileliğim boyunca 16 kılo aldım kızım doğduğunda 3,610 -51 cm idi .Sütü çok sevmem ancak bir bardak oda kakao katarak ıcebıldım.Yoğurduda pilavlara sebzelere felan ekleyerek yedim. Çok sıcak olduğundan artık bilmiyorum çok su ve vişne suyu tükettim tabi meyveler en önemlisi .Hiçbir öğünümü atlamadım.Yani bence önemli olan herşeyden kararınca yemekti