Bolero Örneği (anlatımlı)

Konusu 'Alıntı Örgü modelleri' forumundadır ve Elif tarafından 3 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

3 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.193
    Ödül Puanları:
    438
    BU BOLERO İÇİN 2.5 ADET 100 ER GR. LIK İPLERDEN KULLANILIYOR. BEN 5 NO ŞİŞLE NAKO REKOR İPİNDEN ÖRDÜM. ASLINDA 3. İPTEN ÇOK AZ KULLANILDI AMA DAHA UZUN YAPMAK İSTEYENLER İÇİN 3 ADET İP YETERLİ OLUR. BİRDE NEREDEYSE ÖRNEĞİN 3/2 Sİ ÇİFT LASTİK ÖRÜLDÜĞÜ İÇİN ÇOK İPLİK HARCANIYOR.
    BEN KENDİ ÖRDÜĞÜM ÖLÇÜYE GÖRE SİZE BİLGİ VERECEĞİM YANİ 38 BEDENE GÖRE. AMA ALDIĞIM ÖRNEK YAKLAŞIK 40 - 42 BEDENE GÖRE ÖRÜLMÜŞTÜ, PARANaaa İÇİNDEKİ İLMEK SAYILARINI 40 - 42 BEDEN İÇİN VERİYORUM.
    YAPIM AŞAMALARI:
    1. ŞİŞİMİZE 150 (180) İLMEK ATIP 25 CM 2/2 (YANİ 2 TERS 2 YÜZ ) LASTİK ÖRÜYORUZ.

2. 25 CM SONUNDA İLMEK SAYISINI HER 2 İLMEĞİ BİR ÖREREK 75 (90) İLMEĞE DÜŞÜRÜYORUZ.

BU KISIMDA İSTEDİĞİMİZ ÖRNEĞİ KOYUYORUZ BEN DEĞİŞİK BİR AJUR ÖRNEĞİ KOYDUM. ALDIĞIM ÖRNEKTEKİ 3 LÜ BURMA AJUR DU AMA ONU YAPAMAYINCA ÖRGÜ KİTAPLARINDAN BU ÖRNEĞİ BULUP UYGULADIM. SİZ DÜZ ÖRGÜ YADA NE SİTERSENİZ ONU YAPABİLİRSİNİZ . BU KISIM SIRT KISMINI OLUŞTURACAK.

3. 28 CM ÖRNEKLİ KISMI ÖRDÜKTEN SONRA YENİDEN İLMEK SAYISINI 150 (180) ' YE ÇIKARIYORSUNUZ (YANİ ARTIRIYORUZ) VE YİNE 25 CM 2/2 ( YANİ 2 YÜZ 2 TERS ) LASTİK ÖRÜP, 25 CM SONUNDA HEPSİNİ BİR KESİYORUZ.VE ELİMİZDE AŞAĞIDAKİ RESİMDEKİ GİBİ BİR PARÇA OLUYOR.
    4. BU AŞAMADA İSE PARÇAMIZI AŞAĞIDA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ 2' YE KATLAYIP LASTİK ÖRDÜĞÜMÜZ KISIMLARI KENARDAN DİKİYORUZ. ÖRNEK KOYDUĞUMUZ KISMI DİKMİYORUZ. ÇÜNKÜ BURADAN BOLEROYU GİYECEĞİZ.

5. BU BOLEROYU GİYMEK İÇİN İSE YÖNTEM ŞU AŞAĞIDAKİ RESİMDEKİ GİBİ TUTUP GİYECEKSİNİZ. HEM DİKİLEN YERLER BU ŞEKİLDE DAHA NET GÖRÜLÜYOR.
    6. VEEEE BOLEROMUZ HAZIRR...
    BEN ÖNÜNÜ TUTURMAK İÇİN ÇENGELLİ İĞNE ŞEKLİNDE BİR BROŞ SEÇTİM. SİZ UÇLARI PONPON OLAN 2 İPLE YADA DÜĞME İLEDE BİRLEŞTİREBİLİRSİNİZ.