Bolluk ve zenginlik bilinci

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve Meryemce tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

  3 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : Meryemce
 1. Meryemce

  Meryemce dost istersen ALLAH yeter Üye

  Katılım:
  10 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.249
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  BOLLUK VE BEREKET BİLİNCİ
  Bolluk ve bereket bir zihin durumudur. Yaşamınıza daha çok bolluk enerjisi çekmek zihinsel durumunuzu bereket içinde yasayanların zihinsel durumlarına uygun hale getirmekle mümkündür. Bolluk bilincini kazandığınız anda yasamanızda sadece para’nın değil, arkadaşların, bilgilerin, paylaşımların ve sevginin de bol olduğuna şahit olacaksınız.
  Bolluk ve bereketi size çeken önce zihinsel durumunuz, sonra sözlerinizdir. Ben paraya hiç değer vermem, zaten hep kaybederim, para ile aram yoktur gibi sözleriniz parayı sizden uzaklaştıracaktır. Bilinçaltınızı bu sözlerle programlarsanız, bilinçaltı bu komutları gerçekleştirmek için sadik bir hizmetkâr gibi çalışacaktır ve kendi kendini gerçekleyen kehanetiniz ortaya çıkacaktır. Zenginlik, bolluk ve bereket ile ilgili olumlamalar yapmanızı öneririm. Örneğin; Her gecen an para bana artarak geliyor, Bolluk ve bereket içindeyim, yaşamımda her şey yeterli, yasamım bolluk ve bereket içinde, bana gelen parayı severek alıyorum ve o da daha çok geliyor gibi olumlamaları yapabilirsiniz.
  4- Koşulsuz isteyin
  İnsanlar genelde bir istekleri olduğu zaman bunu bazı koşullara bağlarlar. Su arabayı satsam da ameliyat olsam, falanca gelse de su isimi halletse, şuraya gitsem de sunu elde etsem gibi. Oysa istekleriniz size birçok farklı yoldan gelebilir, siz bir yola dikkatinizi ve enerjinizi vererek diğer yolları tıkamış olursunuz. Örneğin ameliyat için arabayı satmak isteyen kişinin gerçekte istemesi gereken şey şifadır. Şifa bir insana birçok yoldan gelebilir, araba satılmasa da, ameliyat olacak para başka bir şekilde gelebilir. Hatta o ameliyatı olmadan bile şifa bulabilir. Oysa kişi dikkat ve enerjisini arabayı satarak şifaya verdiği için diğer yolları kapamış oldu. Koşulsuz istemek yasamda amaçlara kavuşmanın temel şartlarından biridir. Şartları, durumu, mantığı bir kenara bırakın sadece isteyin. Ne istiyorsanız onu isteyin. Para mı,ask mı, is mi her ne istiyorsanız onu....
  5- Yaşamınızda boşluk oluşturun
  Evren boşluk sevmez ve mutlaka doldurur. Eğer eviniz tıka basa eşya dolu ise ve eşyaları yenilemek istiyorsanız paranızın olmasını beklemeyin. Eşyaları daha en basından atin (tabi yasamak için gerekenleri değil) Bir sure sonra yeni eşyalar bir şekilde gelecek. Yeni elbiseler istiyorsanız eskileri fakirlere verin. Eğer yaşamınızda yeterince bolluk ve bereket yoksa bunun için yer açıp açmadığınıza bakin. Yaşamınızda yeniliklere ve bolluğa yer acın ki gelsin. Bunun için önce evde kullanmadığınız eşyalarla, eskimiş elbiselerle, uzun suredir birikmiş ıvır zıvırla başlayın. Siz eskiyi bıraktıkça yeni gelecek. Unutmayın evren boşluk sevmez.
  6- Borçları değil, Kazançları Düşünün
  Bir zamanlar bir öğrencim bir ayin kirasını ödeyince diğerini düşünüyorum demişti ve para sorunundan yakınmıştı. Bende borcunu değil, kazanacaklarını duşun demiştim. Dikkatinizi neye verirseniz onu büyütürsünüz. Borçlara verirseniz borçları, kazançlara verirseniz kazançları. Bu en basit formüllerden biridir. Dikkatinizi kazançlarınıza verin ki onlar buyusun. Bu öğrencim bu formülü basarî ile uyguladı. İsten ayrıldı, serbest çalışmaya başladı, simdi meslektaşlarına Gore 4–5 kat daha fazla para kazanıyor. Unutmayın ancak fakir insanlar parayı kafalarına takarlar.
  7- İmgeleme yapın
  İmgeleme bolluk ve bereketi kendinize çekmeniz için en etkili yöntemlerden biridir. Bol bol imgeleme yapın. Dikkat edin hayal kurun demiyorum. Hayal kurmak daha basından isteklerinizin hayal olduğunu kabul etmektir! İmgeleme bundan başka bir şeydir. İsteklerinizi imgeleyin, imgenize duygu yükleyin ve evrene gönderin. İmgelemede
  istediğinizin olduğunu hissedin, aynı heyecanı duyun, mutluluğu yasayın ve bunun olacağına yürekten inanın.


  8- Düzenli olun.
  Zengin insanların ortak yanları, son derece düzenli olmalarıdır. Evleri, ofisleri, arabaları çok temiz ve düzenlidir. Gerçekten de benzer enerjilerin bir birini çektiği suptil dünyada bolluk enerjisini çekmek için temiz enerji alanına sahip ortamlarda yaşamalısınız. Düzensiz ve pis ortamlarda biriken negatif enerji ancak kitlik enerjisini kendisine çeker. Bolluk ve bereket için temiz ve düzenli ortamlarda yasamanız, is yapmanız gereklidir. Simdi çekmecelerinizi ve dolaplarınızı düzenleyin. Pis şeyleri temizleyin ve düzenleyin. Zengin olmak istiyorsanız zenginler gibi davranmayı öğrenmelisiniz.
  9- Büyük Düşünün
  Evrende her şey enerjidir. Bir tabak yemek de, son model arabada. Eğer yemek bulmak kolay ama araba zor derseniz isleyişi algılamadınız demektir. İstediğiniz arabada olsa yemek de ikisini de elde etmeniz ayni mekanizma ile çalışır. Oysa yemeği her gün buluyorsunuz, çünkü bulacağınızı biliyorsunuz, buna inancınız tam. Oysa son model arabayı bulacağınıza inancınız yok. Eğer doğru şekilde istemeyi bilirseniz, yemek de araba da ayni şekilde size gelecektir. Ancak arabayı da bulacağınıza, yemeği bulacağınız kadar emin olmanız ya da arabayı da açken yemek ister gibi istemeniz gerekir. İkisine sahip olmanın en önemli farkı budur. Bu yüzden büyük düşünün ve
  hayallerinize sinir koymayın. Sonuç da ne isterseniz elde etmenizin koşulları ayni.
  10- Vermeyi de unutmayın
  Küçük bahşişler, küçük hediyeler ve arkadaşlarınıza yemek ısmarlamalar. Bunların hepsi aldıklarınızı paylaşmanız için önemlidir. Unutmayın evrene ne gönderirseniz size 10 kati geri gelir. Evrene bolluk içinde olduğunuzun mesajını gönderin. Vermeyi bilin ki alasınız. Şükretmeyi ve diğer insanları da düşünmeyi unutmayın.

   
 2. 4 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : Meryemce
 3. Hayalimsi_n

  Hayalimsi_n Popüler Üye Üye

  Katılım:
  8 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.274
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  cok guzel bi yazi zevkle okudum tesekkurler
   
 4. 4 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : Meryemce
 5. Meryemce

  Meryemce dost istersen ALLAH yeter Üye

  Katılım:
  10 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.249
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  a.sBen teşekkür ederim canım kaydirigubbakcemile3Okuyup yorum yazdığın içinvereliniortak​
   
 6. 4 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : Meryemce
 7. balxixm.

  balxixm. zaman eskiye dönermi...? Üye

  Katılım:
  23 Mart 2008
  Mesajlar:
  2.410
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  bende eşime okudum inşallah uygularzemuszemuspaylaşım için teşekkürler
   
 8. 5 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : Meryemce
 9. Meryemce

  Meryemce dost istersen ALLAH yeter Üye

  Katılım:
  10 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.249
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  a.s.Sağol canımvereliniortaksize azıcık faydam olduysa ne mutlu banakaydirigubbakcemile3
   
 10. 11 Eylül 2009
  Konu Sahibi : Meryemce
 11. Meryemce

  Meryemce dost istersen ALLAH yeter Üye

  Katılım:
  10 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.249
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  LİSTE YAPIN
  Sizin için önemli olan şeylerin listesini yapın, hayatınızın nasıl olmasını istediğinizi anlatan bir yazı yazın.

  HAYATINIZA İYİCE BAKIN
  Yaydığınız enerjiye, etkileşim içinde olduğunuz insanlara, oturduğunuz yerin, yediklerinizin, duygularınızın durumuna, sürdürdüğünüz yaşamın sizin değerlerinize uyup uymadığına bakın. Eğer uymuyorsa, istediğinizi yapmaktan sizi alıkoyan ne, bunu düşünün.

  OLUMLAMALAR
  Eğer kendinizi, huzursuz hissediyorsanız ve istediğiniz hayatı yaşayamıyorsanız, düşüncelerinizi, inançlarınızı, duygularınızı ve bilincinizi ifade etme tarzınızı değiştirin. Kendinizi ve kimseyi yargılamadan olumlu cümlelerle isteklerinizi dile getirin.

  POZİTİFİ VURGULAYIN
  Yaptığınız seçimlerden pozitif ya da negatif bir sonuç bekleyebilirsiniz. Negatif bir sonuç bekliyorsanız, pozitif bir gelecekten çok negatif bir geleceğiniz olur. Siz yardımınızı esirgemedikçe hayatın da yardım ettiğine ve huzurlu, doyurucu bir yaşam sürebileceğinize inanın. Pozitif bir açıdan bakmayı öğrenirseniz, şükran duymayı öğrenirsiniz. Bir şeylere yeterince sahip olmadığınızı düşünecek yerde sahip olduklarınızı takdir etmeye başlarsınız.

  KENDİNİZE SEVDİĞİNİZ BİRİ GİBİ DAVRANIN
  Size, mevcut halinizle mükemmel olmadığınızı söyleyerek eleştirileri kafanızdan atın. Kendinize sevgi dolu bir şefkatle davranın ve günde en az bir kez “Seni, olduğun gibi seviyorum ve kabul ediyorum” demeyi unutmayın. Sevdiklerinize yapmadığınız şeyleri kendinize de yapmayın.

  İLİŞKİLER KURUN
  Hayatınızı başkalarıyla paylaşmanız size kendinizi iyi hissettirir ve bolluğu hissetmenize katkıda bulunur. Onları takdir ettiğinizi göstermek için zamanınızı ya da kaynaklarınızı özgürce verin. Eğer yoksunluk hissediyorsanız, daha çok insanla daha anlamlı ilişkiler kurmak için çaba gösterin. Toplantılara, ilginizi çeken çağrılara, spiritüel toplantılara..vb katılın.

  GEÇMİŞİ BIRAKIN
  Bağışlamak ve geçmişin acılarını bırakmak zaman alır ama pozitif enerjinin hayatınıza gireceği kapıyı açar. Geçmişi bırakma sürecine, artık işinize yaramayan ya da hayatınızdaki huzursuzluk zamanlarını size hatırlatan şeyleri temizleyerek başlayabilirsiniz.

  KENDİNİZE ZAMAN AYIRIN
  Kim olduğunuzu öğrenmek için bir süre yalnız kalın. Meditasyon yapın, hoşlandığınız şeyleri yapmak için zaman ayırın. Doğayla mümkün olduğu kadar çok bağlantı kurun. Bir ot yığınının üzerinde oturup altınızdaki toprağı hissetmenizin bile size yardımı olur. Kuşların, ağaçların ve çiçeklerin farkına varın. Çıplak ayakla toprakta yürüyün. Yalnız olduğunuz zamanlar düşüncelerinize dikkat edin. Şayet düşünceleriniz negatifse, yerlerine pozitif düşünceler koyun. İsteğinizi sanki olmuş gibi zihninizde canlandırın.

  HAYATINIZIN SORUMLULUĞUNU ALIN
  Bugüne kadar yaşadıklarınız için başkalarını suçladıkça ya da kurban rolünüzü sürdürdükçe istediğinizi yaratma gücünüzü harekete geçiremezsiniz. Başarılı insanlar, gösterdikleri tepkilerin hayatlarının seyrini belirlediğini anlatırlar. Bugün sahip oldukları şeylerde kendi oynadıkları rolün önemini vurgularlar. Kendilerine değer verirler. Buradaki fikir, hayatı kendinize rağmen değil, kendinizle beraber oluşturmaktır.

  HER GÜN SİZİ AMAÇLARINIZA YAKLAŞTIRAN YENİ BİR ŞEY YAPIN
  Hayatınızı bilinçli değiştirin. Bu çaba ve girişim ister. Başarıyı, görünmez bir güç getirmez. Düşüncelerinizi gözden geçirin. Para, sağlıklı beslenme, geçmişte kaşlarımızı çatıp baktığınız birine gülümseme ya da armağan verme gibi konularda neler hissettiğinize bakın. Her gün küçük bir adım atın, değişim sürecinin farkına vararak tadını çıkartın.

  Alıntıdır.
   
 12. 11 Eylül 2009
  Konu Sahibi : Meryemce
 13. Çxoxpçxux

  Çxoxpçxux Popüler Üye Üye

  Katılım:
  1 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.544
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  148
  çok güzel ve gerçekten doğruluk payı olan bir yazı ellerine sağlık deneyeceğimalkisalkisalkis
   
 14. 11 Eylül 2009
  Konu Sahibi : Meryemce
 15. mamamiya

  mamamiya Popüler Üye Üye

  Katılım:
  16 Aralık 2008
  Mesajlar:
  449
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  çok teşk.. çook haklısın herkesin yapması gereknde bu zaten uygulamk okadrda zor deyil kendimizi sevmekten geçiyor herşey
   
 16. 15 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Meryemce
 17. Meryemce

  Meryemce dost istersen ALLAH yeter Üye

  Katılım:
  10 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.249
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  a.s.Ben teşekkür ederim kaydirigubbakcemile5 sağolunvereliniortak
   
 18. 15 Ekim 2009
  Konu Sahibi : Meryemce
 19. cagla67

  cagla67 Ne Mutlu Türk'üm Diyene.. Üye

  Katılım:
  24 Nisan 2009
  Mesajlar:
  1.318
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  evet doğru...
  pozitif enerji,güzel düşünce gerçekten bunlar önemli ve ne kadar çok çağırırsan sana gelen şeyler,ben inanıyorum...
  ama herzaman mümkün olmuyor,yine de yavaş yavaş da olsa hayata geçirilmeli...

  güzel paylaşımın için teşekkürler...
  a.s.