bölüm mezunları için formasyon?

Konusu 'Üniversite' forumundadır ve maviada tarafından 3 Kasım 2008 başlatılmıştır.

3 Kasım 2008
    Konu Sahibi : maviada
  1. maviada

maviada Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar,mrb,bn bu sene yıldız teknik üniversitesi kimya bölümünden mezun olacağm,kimya öğremenliği için pedagojik formasyon almak gerekiyodu eskiden.şimdiyse tezsiz yüksek lisanstan falan bahsediyolar.bu konuda bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.ne gibi şartları var?bi de çok az sayıda kimya öğretmeni atadıklarını duydum.denemeye değer mi?kafam karıştıfisfisfis

2. 3 Kasım 2008
  3. cranky

cranky Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    maviada evet artık tezsiz yüksek lisans yapman gerekiyor.bende tariih mezunuyum.şuan tezsiz yapıyorum.tabi alestende iyi bi puan alman lazım.tezsizi bitirince kpss ye girip atanıyorsun.

4. 3 Kasım 2008
  5. maviada

maviada Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki cnm bu tezsiz yüksek lisansta pedagojik dersler falan mı veriliyo,yani yüksek lisansı hangi alanda yapıyoruz?bi de ücretli falan deniyo ne kadar acaba okuluna göre değişiyo mu?kpssnin eğitim bilimleri sorularına baktım hep psikolojiyle ilgili,yani merak ettiğim acaba yüksek lisans sırasında bunlar öğretiliyo mu?çok soru sordum ama bilgim yok pek o yüzden:utangac:

6. 5 Kasım 2008
  7. betty0

betty0 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım ben yardımcı olayım sana....

bende bölüm mezunuyum ve tezsiz yüksek lisans yaptım.....ilk önce ales sınavına giriyosun belirli bir puan aldıktan sonra tezsiz yüksek lisans veren yerlere başvuru yapıyosun....ben kocaeli üniversitesinde yaptım tezsizi.....derslere gelince evet eğitim bilimleri, pedagoji, sınıf yönetimi gibi dersler veriyolar ama biraz şanssız bir bölümdesin (yanlış anlama öğretmenlik için) çok az kişi atıyolar sizden....birde devlet üniversitelerinde alırsan ücretsiz yani sadece belirli bir miktar harç parası veriyosun fakat özel üniversitelerde tabiki ücretli.....

umarım yardımcı olabilmişimdir

8. 6 Kasım 2008
  9. ReinedelAmour

ReinedelAmour Euphoria Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    48
    merhaba ben de bu konuda birşey merak ediyorum.
    Alman dili ve edebiyatı mezunuyum. Pedagojik formasyon almak istiyorum. Mezun olduğum dönemlerde bu mümkün değildi.

Bazı arkadaşlarım ücret karşılığında kurs gibi belirli üniversitelerden formasyon aldıklarını söylediler. Ücreti de epey yüksek imiş. Şimdi ise, sorum şu; Tezsiz yüksek lisans şart mı ? ALES sınavına girmeden de formasyona özel olarak (ücretli ) başvurabilirmiyim ?

Formasyon alabilmenin tek bir yolu mu var ?

VE ALES den en az kaç puan almak gerekli ? Formasyon için şartlar neler ? bana yardımcı olursanız çok minnettar olacağım.

10. 6 Kasım 2008
  11. betty0

betty0 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşım.....

tesziz yüksek lisans şart değil eğer kpss puanın yüksekse formasyonsuzda atanabilirsin(her bölüm için farklıdır)....benim sorduğum her üniversite ales istiyordu(ben girerken les'ti) ama paralı olan üniversiteler formalite olsun diye istiyorlar....alestende sanırım 55 civarı bir puan alınması gerekiyor...ben grerken 45'ti ama puan sistemi değişti şimdi dediiğim gibi 55 civarı....

formasyon alabilmek için(formasyon ve tezsiz yüksek lisans şu anda aynı anlama geliyor)bir şey gerekmiyor sadece ales puanın ve diplomanla okula başvuru yapıyorsun o kadar.......

12. 20 Aralık 2008
  13. N&A

N&A Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar alesle beraber üds ye de gırmek gerekıomu bende fızık bolumundeyım seneye okul bıtıo inşlah bıseyler yapmak bı yerden baslamak lazım

14. 31 Ocak 2009
  15. arkadaslar kime b konuda bişi bilmio sanrım öncelikle bende edebiyat bölümündeyim ve bu sene tezsize basvuracagım önceklikle alese girmen gerekiyor ve bu sınavdan önceden 50 olan sınır 70 e cıktı 70 puanı asman lazım sonra ortalaman önemli ortakaman iyi olacak ve üniversitelere basvuruyorsun eger kabul edilirsen alınıorsun üds falan onlar tezli yüksek lisans için bu sadece eksik olan pedagojik dersleri yani eğitim bilimlerini görüp tam öğretmen olabilmen için olan biişey

16. 31 Ocak 2009
  17. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

slm canım, üds falan onlar tezli yüksek lisans için gerekli şeyler değil, tezsiz yükseklisans için de dil şartı aranıyor...başvurduğun üniversitenin koşullarına göre geçerli sınavlardan üniversitenin istediği puanı alman ya da üniversitenin varsa kendi dil muafiyet sınavına girmen gerekiyor....yani dil şart.....

18. 31 Ocak 2009
  19. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    üniversitenin belirlediği sınav ve bu sınavların baraj puanlarını (örneğin kpds 60 üds 60 vs.) ya da varsa üniversitenin kendi yb. dil muafiyet sınavını geçmen gerekiyor canım....