Bonie Çatlak Kremi ve Selülit Giderici Doğum Çatlakları!!

Konusu 'Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri' forumundadır ve Kazen tarafından 10 Haziran 2007 başlatılmıştır.

  10 Haziran 2007
  Konu Sahibi : Kazen
 1. Kazen

  Kazen Babalar ve Oğulları Yönetici

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  12.382
  Beğenildi:
  17.232
  Ödül Puanları:
  488
  Merhaba,
  Bonié çatlak kremi diye bir ürünü yurtdışından getiren firma bizlerle temasa geçti. Ürünü aşağıda tanıtacağım ve 3 tane de 3 üyemize birer kutu yolladım. onlar burada kremin sonucunu paylaşacaklar ona göre bizde adamlara yanıt döneceğiz. Şimdi kremin ne işe yaradığını aktarayım ;

  Önce Sık Sorulan Sorular ?

  Çatlak nedir?
  Çatlaklara bağlı çizgi ve izler, pek çok kadın ve erkeği etkileyen genel bir problemdir. Genelde göğüs, karın, kalça, kol ve omuzlarda , hoş olmayan kımızı veya beyaz yol yol çizgiler olarak görünür Çizgiler bazen çok zayıf deride kabartılar şeklindedir.En yaygın sebebi hamilelik olmakla beraber , hızlı kilo alıp verme veya medikal streoid kullanma gibi sebeplerden de kaynaklanabilir

  Bonié Çatlak kremi nasıl çalışır?
  Bonié zayıf cildi güçlendiren protein ( kolajen) üretimini artırır Ve çatlaklara bağlı çizgilerin görünümlerini değiştirir. Düzenli 4 hafta kullanımdan sonra, Bonié çatlakların kabarıklıklarını düzleştirir, kırmızılık ve beyazlıklarını giderir, cildi daha güçlü hale getirir Ve cildi yumuşak hale getirerek gelecekte hamilelik veya kilo vermeye bağlı oluşacak çatlakları da engeller

  Kremi nasıl ve ne kadar sıklıkla uygulamalıyım
  Kremi günde iki defa cildinize masaj yaparak uygulayın. İlk defa kullanıyorsanız küçük bir bölgeye uygulayarak test edin.4 ila 6 gün sonra gözle görünür sonuçlar almaya başlayacaksınız.
  Not: Bazı kullanıcılar kremi cilde sürdükten sonra beş dakika bekleyip ondan sonra masaj yaparak yedirmenin ürünün etkisini arttırdığını bildirmişlerdir.

  Sonuçları ne kadar sürede görülür?
  Çoğu kullanıcı için zayıf bir cildin yeniden canlanması ve sonuç alınması 4 ila 6 haftada gerçekleşir.Bazı müşterilerimiz kullanmaya başladıktan sonra birkaç gün içinde sonuç sonuçları görmeye başladılar.

  Çatlaklarım tamamen görünmez olacak mı ?
  Derideki yırtılmalardan kaynaklanan küçük yara izlerinden dolayı çatlakların tamamen yok edilmesi imkansızdır. Ama belirgin kabartılar ve bunlara bağlı kırmızlık ve beyazlıklar gözle görülemeyecek kadar düzelir.

  Çatlak ve kırışıkların ne kadar eski olduğu fark eder mi ?
  7 sene öncesine kadar oluşmuş çatlak ve çizgiler ,ürünümüze daha duyarlıdır. Fakat krem ,daha eskiden oluşmuş çatlaklar üzerinde de etkilidir..Eski çatlaklar daha uzun bir uygulama süreci gerektirmektedir. Bu yüzden eğer 7 seneden önce oluşmuş çatlaklarınız için ürünümüzü kullanıyorsanız, sonuçları almaya başlamak için en az 6 hafta beklemenizi tavsiye ediyoruz.

  Klinik çalışma neden önemlidir ?
  Bugün piyasada çatlakları tedavi ettiği söylenen bir çok ürün vardır. Bizim ürünümüz le ilgili yapılan klinik çalışmalar , ürünün etkinliğini ispatlamıştır.Etkinliği bilimsel çalışmalarla desteklenmemiş bir ürüne güvenmemelisiniz

  Kremi kullanmayı ne zaman durdurmalıyım ?
  Bonié Crème yoğun kullanımla çatlakları tedavi konusunda etkili olacaktır. Kremin vereceği etkiler kalıcıdır. Bizim tavsiyemiz çatlaklarınızın görünümünde düzelme fark edene kadar kullanıma devam etmenizdir

  Krem kullanan herkes üzerinde etkili midir?
  Krem çoğu insan üzerinde etkilidir.

  Yan etkileri var mıdır ?
  Hayır. Bir çok kullanıcı , kremin içindeki nemlendirici maddelerden dolayı ciltlerinin daha yumuşak hale geldiğini bildirmiştir. Çok az vakada çatlaklar ilk birkaç günlük kullanımda eskisinden daha kırmızı görünebilir.Bunun açıklaması hasarlı bölgede aktif yeniden canlanma sürecinin başladığıdır. Bu yüzden bu durum görüldüğünde kremin kullanımının durdurulması gerekmez..Biz sadece doğal ve botanik bitkiler kullandığımızdan kullanıcılarda alerjik reaksiyon görülmez . Lütfen kullanmadan önce içeriği dikkatlice okuyun ve içindeki maddelerden herhangi birine özel hassasiyetinizin olmadığından emin olun..


  Krem yara izleri ve kırışıklar üzerinde etkili midir?
  Memnun kalan müşterilerimiz kremin yeni cerrahi yaralar üzerinde de etkili olduğunu belirtmişlerdir .
   
 2. 10 Haziran 2007
  Konu Sahibi : Kazen
 3. Kazen

  Kazen Babalar ve Oğulları Yönetici

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  12.382
  Beğenildi:
  17.232
  Ödül Puanları:
  488
  ÇATLAK NEDİR

  Kolajen cildin yapı taşıdır. Onu duvardaki tuğlalar gibi düşünebilirsiniz. Yaşlandıkça yada cilt hamilelik ve kilo kaybı ile ciddi bir değişime maruz kalınca tuğlalar bozulur ve yığılmaya başlar . Zayıflar , eğilmeye ve buruşmaya başlar. Bonié , değişik cilt katmanlarındaki kolajen ve polyprotein üretimini uyarır. Cilt kendini yeniden inşa etmeye başlar , kalınlaşır ve ilk baştaki görünümüne döner.

  Ürünümüz , ayrıca çatlaklarla beraber genel olarak görülen kırmızılık ve beyazlığı da azaltacak şekilde formüle edilmiştir. Ürün hasarlı cilt dokularını onarır , güçlendirir ve daha canlı görünmelerini sağlar. Ayrıca hücrelerde tutulan suyun atılmasına , böylelikle sıkılaşmaya yol açar. Bonié , sadece dış görünümde bir düzelme yaratmaz, derinin yapıtaşlarının yeniden üretilmesini ve onarılmasını sağlar. Bu yüzden sonuç sürekli ve göz alıcıdır.

  Anti-aging avantajları da var

  Şaşırtıcı olarak kremin içindeki bazı etkin maddeler , yüzü nemlendirmeye, kırışıklıklarda düzelmeye , yaşlanmaya ve güneşe bağlı olan çizgilerin azalmasına yardımcı olmuştur. Şüphe yok ki bu % 100 doğal ürünü , tüpün içindeki mucize olarak adlandırabiliriz . Yılların getirdiği çatlakları azaltır ve önler. Cildinizi daha pürüzsüz hale getirir ve kırmızlıkları yok eder. Ciltteki yaşlanma etkilerini azaltmasından dolayı içeriğindeki maddelere mucizevi diyebiliriz .

  Bonié'nin cildinizde yarattığı etkiyi seveceksiniz

  * Yılların getirdiği çizgi ve çatlaklar üzerinde etkilidir.
  * Çatlaklara bağlı çizgileri ve renk değişimlerini minimuma indirir.
  * Cildi güçlendiren ve kalınlaştıran kolajen ve protein üretimini arttırır.

  Çatlakları kalıcı olarak görünmezleştirir!

  Sadece birkaç gün içinde değişimi fark etmeye başlayacaksınız. Kalıcı çizgiler sonsuza dek gözden kaybolacak. Diyetten , hamilelikten veya kilo vermeden kaynaklanan çatlaklara bağlı çizgiler , siz ürün kullanımını bıraksanız bile geri gelmeyecek . Bonié kanıtlanmış ve güvenilir etkiye sahiptir.

  NASIL ÇALIŞIR

  Derideki izler hormonlardan kaynaklanır

  Derideki izler / hamilelik izleri , derinin önemli miktarda gerilmesinden ve ergenlik ile hamilelik esnasında derinin maruz kaldığı hormonsal etki sonucu oluşur. Hatta doğumdan sonra bile karın bölgesinin geçici gerginliği bitmesine rağmen , derideki oluşan izler kaybolmaz . Bu izlerin önlenmesi , deri tabakaları arasında dinamik bir dengenin sağlanmasına bağlıdır. Bu denge, ergenlik ve hamilelik esnasında bozulur ve derinin korunması için dışsal etkin aracıların masajına gerek duyulur.

  Bonié çatlak kremi ile derideki çatlakları önleriz

  a) Derideki dinamik denge korunur ve ton , deri elastikiyeti gibi temel özellikler değişime uğramaz.
  b) Optimal yenilenme faaliyetleri , küçük deri yırtıklarında veya büyük deri yırtıklarında ( fibroblast seviyesinin ve etkinliğinin artması , gelişmiş macrophage ( antigen üreten ve yabancı antigenlerle savaşan) faaliyetleri sağlanır. Bu etki Bonié de hyaluronic asit ile sağlanıyor.
  c) Derideki dinamik denge Bonié içindeki hyaluronic asit ve dexpanthenol ile korunuyor.Bu konu bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Bu iki etkin aracı ile dış derinin nemlendirilmesi, derinin dinamik dengesini geliştirir.
  d) Fibroblastlar (birleşik doku hücreleri) uyarılır ve yeterli elastik ve kolajen(birleştirici proteinler) dokular üretilir. Yine Bonié deki hyaluronic asit ve dexpanthenol fibroblastlar üzerinde böyle bir etki yaratırlar ( bilimsel olarak ispatlanmıştır)

  Fibroblastların uyarılması aşağıdakilerle olur.

  - Proliferation ( yeni kısımların hızlı ve tekrarlanmış bir şekilde üretilmesi) oranının artması ile,
  - Spesifik hücre görevleri için hızlı hücre farklılaşması
  - Hareket kabiliyetinde gelişme. Hyalunic asit hareketi, hem sayısal olarak hem de güç hızı olarak geliştirir.
  - Doku üretiminin normal hale gelmesi. Bu deride izleri önlemede en önemli yoldur.Doku üretiminin normal hale gelmesi hem elastik dokularla hem de kolajen dokularla ilgilidir.

  Hem hücre yenilenmesi hem de derinin yaşlanması , doku ve deride sürekli değişimin artmasına sebep olur.

  Derinin yaşlanmasını önlemeye yönelik reklamları bir düşünün .

  Deri yırtılmalarında hasarlı derinin yenilenmesi ,derideki izlerin önlenmesi için daha önemlidir.

  İyileşmesi zor yaralarda , hücre yenilenmesini uyarma amacıyla , hyaluronic asit tescilli ilaçlar arasında yer almaktadır.

  Küçük ve büyük deri yırtılmalarında derinin en uygun şekilde yenilenmesi

  Derideki izlerin önlenmesi, küçük yırtıkların oluşumundan önce başlar (örneğin deride dinamik denge korunarak) fakat küçük yırtıklar olduğunda bunların süratle yenilenmesi lazımdır.

  Hem hyaluronic asit hem de dexpanthenol , yaraların ve yırtıkların düzelmesi ve derinin yenilenmesini hızlandırır. Bu bilimsel olarak ispatlanmıştır.

  Ayrıca deri yırtıkları hücrelerin parçalanmasına yol açar. Bu durumda hasarlı doku ve hücre maddeleri en uygun şekilde atılmalıdır.En uygun şekilde atmak demek; hücre parçacıklarının yutarak yok eden hücreler-macrophages ile atılmasıdır.

  Hyaluronic asit yoğunlaşması ,macrophagelerin phagocyte ( mikroorganizmalar gibi yabancı maddeleri yutarak yok eden beyaz kan hücreleri) faaliyetini arttırır.Basitçe buna parçacıkların atılması için yutarak yok eden hücrelerin faaliyeti diyebiliriz.

  Hücre Korunması : Deride küçük yırtıklarla oluşan parçacıklar , hücrelerde tahrip edici etkilere sahiptir.Burada macrophage etkinliği önem kazanıyor. Macrophage lara rağmen komşu hücre ve dokularda tahrip edici kimyasal etki görülür.

  Bunun neticesi oksidasyon tahribatıdır ve mikro alanda iltihap ve makro alanda kısmen görülen kırmızı izlerdir.

  Kuvvetli bir anti oksidan etki nergis ve tocopherol ( anti oksidan vitamin E ihtiva eden ve yağlı asitsel bileşimler) ile geliştirilir.

  NASIL KULLANILIR

  Kremi günde iki defa cildinize masaj yaparak uygulayın. İlk defa kullanıyorsanız küçük bir bölgeye uygulayarak test edin.4 ila 6 gün sonra gözle görünür sonuçlar almaya başlayacaksınız.

  Not:Bazı kullanıcılar kremi cilde sürdükten sonra beş dakika bekleyip ondan sonra masaj yaparak yedirmenin ürünün etkisini arttırdığını bildirmişlerdir
   
 4. 10 Haziran 2007
  Konu Sahibi : Kazen
 5. ressam1970

  ressam1970 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  17 Mart 2007
  Mesajlar:
  660
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  tşkler bu ürün ve aydınlatıcı bilgiler için
   
 6. 11 Haziran 2007
  Konu Sahibi : Kazen
 7. Kazen

  Kazen Babalar ve Oğulları Yönetici

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  12.382
  Beğenildi:
  17.232
  Ödül Puanları:
  488
  Bugün 3 kremde yola çıktı. Ürünü deneyecek arkadaşlar; Jazira, Peri ve Şila'dır. Bundan sonraki gelişmeleri kendilerinin yazmasını istiyorum.
   
 8. 11 Haziran 2007
  Konu Sahibi : Kazen
 9. rubi

  rubi Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  8 Nisan 2007
  Mesajlar:
  1.862
  Beğenildi:
  184
  Ödül Puanları:
  163
  bu ürünü kimler denicek peki belirlendimi? bizde de çatlak dolu da
   
 10. 11 Haziran 2007
  Konu Sahibi : Kazen
 11. rubi

  rubi Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  8 Nisan 2007
  Mesajlar:
  1.862
  Beğenildi:
  184
  Ödül Puanları:
  163
  neyse geç kalmışım demekki:KK43:(
   
 12. 11 Haziran 2007
  Konu Sahibi : Kazen
 13. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.069
  Beğenildi:
  22
  Ödül Puanları:
  148
  kimlere yolladın kazen?
  burda cilt bakım uzmanı olarak gönüllü kobaylık yapardım:Roflol:

  eğitim aldığım dönemde,göğüs sıkılaştırıcısını bilem yüzümde deneme cesaretini göstermişken:Roflol:

  hazır çatlaklara bunca bakımla sonuç alamadım :çok üzgünüm::1no2:birde bunu denerdim,:uhm:
   
 14. 11 Haziran 2007
  Konu Sahibi : Kazen
 15. BenTulis

  BenTulis KURŞUN KALEM Üye

  Katılım:
  8 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  720
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  108
  Benim gibi ruhen ve kafaca çatlak olanlara bir ürün bulunursa,zevkle deneyeceğim Kazen..
   
 16. 11 Haziran 2007
  Konu Sahibi : Kazen
 17. Daxgx Çiçexgxim

  Daxgx Çiçexgxim hayat gezince güzel:: Üye

  Katılım:
  7 Şubat 2007
  Mesajlar:
  5.073
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  146
  denemeye değer,teşekkürler kazen bey.
   
 18. 11 Haziran 2007
  Konu Sahibi : Kazen
 19. gxuxlxuxmse07

  gxuxlxuxmse07 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  1 Haziran 2007
  Mesajlar:
  30
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  niye banada denetmiyorsunuz