Borderline Başedemiyorum

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Christian_Louboutin tarafından 12 Şubat 2009 başlatılmıştır.

  12 Şubat 2009
  Konu Sahibi : Christian_Louboutin
 1. Christian_Louboutin

  Christian_Louboutin Tek askim ve iki kizim Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2008
  Mesajlar:
  696
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  108
  Merhaba Meltem Hanım,

  Şu an 24 yaşındayım ve evli bir bayanım. 18 yaşımda bazı ruhsal değişiklikler sonucunda annemin ısrarlarıyla psikiyatri muayene sonrası ilaç tedavisi ve düzenli seanslarla tedavi gördüm. Fakat ilaçları kullanmak kendimi yetersiz ve kuvvetsiz hissetmemi sağladığı için gizlice bırakmıştım. Doktora gitmeyide bırakmıştım ben iyiyim diyerek. Fakat aynı bozuklukları şu an daha aşırı şekilde yaşıyorum. Üstelik şimdi buna şiddetli bir paranoya ve eşimi kaybetme korkusuda eklendi. Gün içerisinde ve yatarken kurduğum paranoyalardan ne uyur oldum ne huzurum kaldı. Eşime hiçbirşey hissettirmiyorum ama ufacık yakaladığım bir surat asıklığına bile tahmin edemeyeceğiniz kadar şey kuruyorum. Acaba başka kadınlamı? belki herkes biliyor ben bilmiyorum benimle dalga mı geçiyorlar yada benim dışımda bilmediğim birsürü olaylar mı dönüyor gibi... Başıma ağrılar giriyor ve vücudumun bazı bölgelerine(kollarım, boynum..) acı vererek hislerimi bastırmaya çalışıyorum.Bazen de gündüz telefonum çalsa sanki eşimin ölüm haberi gelicek veya aradığımda açmasa kaza yapmış olabileceğini falan düşünüp deliriyorum. Kendi içimde kurduğum dünyamda o kadar çok şey yaşıyorumki kendi kendime konuşurken yakalıyorum kendimi ve korkuyorum. Eşime hiçbirşey hissettirmeden nasıl tedavi edebilirim kendimi. Beni aciz görsün istemiyorum. Oda yıllardır annesinin depresyon bahanesiyle yaptığı acıtasyonlardan bıkmış ve annesinden uzaklaşmış durumda. Acaba bana önceden verilern ilaçları alsam devam etsem yardımcı olur mu? Ne yapabilirim
  ?
   
 2. 12 Şubat 2009
  Konu Sahibi : Christian_Louboutin
 3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

  Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.584
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  306
  Christian_Louboutin, bu altı sene içinde sizde oluşan değişiklikleri bilmeden aynı ilaca aynı dozla başlamak doğru olmaz. Sizin tekrar bir psikiyatra gitmeniz doğru olacaktır. Tedavinizi aksatmadan devam ettirirseniz, şikayetleriniz ortadan kalkar. Ancak doktorunuz söylemeden lütfen ilacınızı ve terapinizi kesmeyiniz.
  Sağlıkla,
  Dr. Meltem