Borderline...

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve iklim__ tarafından 14 Ekim 2009 başlatılmıştır.

14 Ekim 2009
    Konu Sahibi : iklim__
  1. iklim__

iklim__ Guest

merhaba.

ben yaklaşık bir yıl önce intihara teşebbüs ettim. doktor borderline dedi. kendime zarar veriyordum. kollarım kesik içindeydi. 1 ay lamictal ardından10 ay risperdal kullandım.risperdalin 3. ayında şiddetli depresyon geçirdim. 2 ay nefes alamadım. bu sırada cipralexe de başladım.bu ilaçları hala kullanıyorum. doktorum okul tıptaydı. mezun oldum. ilaçları raporla alıyorum. elimde 4 kutu var ikisinden de. depresyon geçti. kendime zarar vermiyorum. dengelendim. anksiyete de kalmadı. şimdi ne yapmalıyım? ilaçlara devam etmek istemiyorum çünkü 15 kilo aldım bu sürede.senağlama ne önerirsiniz?

2. 14 Ekim 2009
  3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    ıklim, muayene etmeden bir hasta için hiçbir hekimin ilaçlar ile ilgili herhangi bir beyanda bulunmayacağını siz de takdir edersiniz.
    Aldığınız kilolar için sizi takip eden psikiyatrınız ile görüşün. Kilo alımınızı engelleyecek bir ilaca geçiş yapıp yapamayacağınızı ya da ilaçları bırakma konusundaki yaklaşımını sorun. Doktorunuzun önerileri doğrultusunda hareket edin. Doğru davranış bu yönde olacaktır.

4. 14 Ekim 2009
  5. iklim__

iklim__ Guest

haklısınız... annemler ilaçların bitsin öyle kontrole git diyor ama ben daha fazla kullanmak istemiyorum. en iyisi bir an evvel doktora gitmek. çok teşekkür ederim...

6. 14 Ekim 2009
  7. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Rica ederim.
    ıyiliklerle