Boş gebelik (11.-12.hafta)

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve asi_83 tarafından 4 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    4 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : asi_83
  1. asi_83

asi_83 ŞansliAnneyim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ıyı günler bora bey

bende boş gebelık yaşayanlardanım cumartesı kontrol ıcın randevu almıştık eşımle bırlıkte doktordan.....
    Cok heyecanlıydık cünkü ılk gıttıgımızde bebış yoktu sadece kese vardı,henüz 5haftalıktı o zaman...

ıkıncı kontrolüm olacaktı 10+4 ve ıkımız de cok sevınclıydık
    bebegımızı görücez dıye ve ılk kalp atışlarını duyacagız dıye
    ama o gün sankı dünyamız başımıza yıkıldı ultrasonla bakınca doktor malesef keseden başka bırşey görülmüyor dedı embryo yok dedı
    tabıkı bır şok yaşadık o an.hemen kan testı yaptır dedı ve pazartesı tekrar gel dedı ve tekrar kan tesı yaptır dedı sonra sonuclar la yanıma gel degerlerıne bakmak ıcın.
    Pazartesı tekrar gıttım degerler cumartesınden pazartesıne kadar 1000 deger düşmüştü
    sonra bır kontrol daha yaptı ve aynı şeylerı söyledı
    bu cumartesı kesemı alacaklar ve ben cok korkuyorum ılk kez başıma gelıyor korkudan hastalanmaya başladım zaten bu olaydan dolayı da cok üzgünüm allah kımseye yaşatmasın cok zor bır durum
    hem ılk hamılelık olacaktı ve ıstenılen bır hamılelıktı

cumartesi 11+4 olacaktı 3ayım doluyordu

benım korkum ıse keseyı almaları.nasıl yapılıyor tam olarak cok acı verıyormu cok kanama oluyormu
    fazla bilgim yok!!!

Cevap alırsam cok sevinirim

2. 5 Mayıs 2010
  3. Portali

Portali Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba doktor bey arkadaşla aynı durumu bende yaadım 9hafta 4 günlükken kürtajım gerçekleti. ılk aşılamam da hamile kalmıştım ve 2 kese mevcuttu. doktorum bu olaydan sora tedavisiz hamile kalma ihtimalin çok yüksek demişti olayın üzerinden 1 sene geçti ve hamile kalamadım henüz. Sorum şu tekrar aşılama yaptırmayı düşünüyorum, acaba aynı sorunla karşılaşma ihtimalim ne kadar?

4. 5 Mayıs 2010
  5. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Çok geçmiş olsun Kliniğimde işlemleri genel anestezi altında yaptığım için hastalarım acı hissetmemektedirler. İşlemin nasıl yapılacağını ise doktorunuz size anlatılacaktır. İşlem vajinal yolla değişik teknikler kullanılarak yapılabilmektedir.

6. 5 Mayıs 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    İlk gebeliğin kaybedilme ihtimali %15-20 iken, takipeden gebeliğin kaybedilme ihtimali %1 dir. Tabii ki gebe kalmanız kaydı ile. En kısa sürede bebeğinize kavuşmanızı dilerim...

8. 5 Mayıs 2010
  9. asi_83

asi_83 ŞansliAnneyim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148

doktorum sadece şunları dedi cumartesi sabah erken gelmem gerektigini söyledi.
    Bir kac tahlil ve anestezi yapıcaklarmış sonradan bir ilac vereceklermiş oda biraz karın sancısı yapacakmış.
    Saat 13.30 da tıbbı tahliye yapıcakmış keseyi kazıyacam dedi.....
    Ama nasıl bir durum olcak bilmiyorum acıkcası ilk yaşadıgım icin korkuyorum...........

10. 12 Haziran 2010
  11. GULIZARGEZEN

GULIZARGEZEN ceylangözlüm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hocam hayırlı günler bende en son 15 nisanda adet oldum 15 mayısta adet olmadım ve 27 mayısta kontrole gittim bebeğin 5 haftalık olduğunu söyledi ve bana kesenin olması gerektiği yerde olduğunu söyledi aynı gün bana progeston kapsül , megadyn vitamin , folik asit ilacı verdi ve 9 haziranda gel dedi 9 haziranda gittim kesemin bayagı büyüdüğünü ve bu ebatlarda olunca bebeğide görmemiz gerektiğini söyledi ama kese vardı bebek yoktu son olarak 15 hazirana kadar bekle dedi dr. olmazsa kürtaj dedi hesaplarıma göre 8 haftalık oluyorum kalp atışlarını duyabilirmiyiz acaba hocam bebek ne zaman görünür ne zamana kadar bekleyeyim ne dersiniz cvp verirseniz sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

12. 14 Haziran 2010
  13. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Muayene etmeden yorum yapmam yanlış ama hikayenizden boş gebelik anlaşılıyor...

14. 14 Haziran 2010
  15. GULIZARGEZEN

GULIZARGEZEN ceylangözlüm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hocam bu arada hiç kanamam veya ağrım sancım falan hiç olmadı sadece her sabah bulantım oldu sarı safra çıktı başkada bir sey olmuyor gün içerisinde dr. haplarıma devam etmemi söyledi bu arada umarım ümidi vardır da söylemiştir. geç döllenme diye bir sey yokmu hocam bu hafta onu göremezmiyim yani yarın gittiğimde offfffffff :KK43:

16. 14 Haziran 2010
  17. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Tabii ki var, onun için muayene etmeden bir şey söylemek yanlış olur dedim...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.