boş gebelik nedir?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve serçecik tarafından 12 Haziran 2008 başlatılmıştır.

12 Haziran 2008
    Konu Sahibi : serçecik
  1. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaslar bos gebelık nedir,nasıl farkedılır..bos gebelıktede mide bulantısı olurmu.hıc bos gebelık yaşayanınız var mı..

2. 12 Haziran 2008
  3. EU1

EU1 Guest

güzelim boş gebelik gebelik kesesinin görünmesi,fakat içinde bebek olmamasıdır....ultrason ile farkedilir...gebelik kesesi içinde bebek olmadan da büyüyebilir...boş gebeliklerde kalp atışı alınmaz,aynı hamileymişsin gibi hamileliğin tüm belirtileri yaşanır..bulanıt da olur,kusma da olur,baş dönmesi de olur herşey olur...ve bebek görünmez yanii bebek yoktur..döllenme olmuştur fakat bebek oluşmamıştır...sebebi kalitesiz sperm ya da kalitesiz yumurtanın döllenmesidir...veya her ikisinde de kalitesizlik varsa böyle bir durum ortaya çıkabilir...gebelik ilerlemeden derhal kürtaj olunmalıdır...ben böyle birşey yaşamadım ama bu hamileliğimde korkmuştum böyle birşey var mı diye..benim de altıncı haftada kalp atışlarını alamamıştık gebelik kesem de boş görünüyordu fakat yedinci haftada kalp atışını aldık ve bebeği gördük...sevgiler..

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Haziran 2008
  4. 12 Haziran 2008
  5. nisa77

nisa77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    canım ben 2 kez yaşadım boş gebeliği.normal hamile kalıyosun değerlerde yükseliyor kese büyüyor ama içinde embriyo oluşmuyor.ben birinde kürtaj oldum.diğeri kendiliğinden düştü.1 yumruk kadar bişeydi damarları bile vardı.ama ben boş gebeliklerde bulantım olmadı.baş dönmesi vs.hiçbirşey olmadı.

6. 12 Haziran 2008
  7. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    canim benim ben hic yasamadim ama arkadaslar yazmislar..
    Allah kimseye yasatmasin..

8. 13 Haziran 2008
  9. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    6. haftamdayım..gecen hafta kese göründü ama doktorum 2 hafta sonra gel emrıyoyu görebılırız dedı..bende tedırgın oluyorum ya boş gebelikse diye..ne zor şey yee..nasıl gececek bu haftalar:KK43:((((

10. 13 Haziran 2008
  11. ozlemyb

ozlemyb Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    108
    canım hıc dusunme bunları bu sekılde stres yaparak yenı yenı gelısmekte olan bebısını cok fazla etkılıyorsun bu asamaya kadar gelmısın bak keseyı de gormusun ne guzell şimdi de huzurlu bı sekılde dınlen vıtamınlerını al hıc bunlarla aklını bulandırma onlar bınde bır olan seylerr

12. 13 Haziran 2008
  13. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ya bilmıyorum..cok kafam karısıyor..cok pimpirikliyim galıba..bır psıkolog olarak kendıme yetemıyorum..umarım hersey iyi olur..bu ilk hamılelıgım..cok farklı seyler yaşıyorum hayata dair..

14. 13 Haziran 2008
  15. meltemDE

meltemDE 7.aydayiz Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sercecik ben ogluma hamielyken hic böyle seyler bilmiyodum kese ne bos gebelik ne bu seferki hamileligimde ögrendim doktor bisi demeden sana tavsiyem hep iyi olacak diye dusun fazlada arastirma yapma bi sorun yokken bosa üzersin kendini.
    mues aciklamis ayni öyle oluyo ve ilk 3 ay icindeki dusuklerin yarisi bu yüzdenmis ve bi sebebide yok o an yumurtanin yada spermin bozuk gelmesinden kaynaklaniyomus.Kismet demeten baska bi sey kalmiyo bize doktorunda yapacagi bisi yok bu durumda.Iyi haberlerini beklyirouz canim.

16. 14 Haziran 2008
  17. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım eşimin destegı ıle bıraz olsun aşıyorum bazı seylerı..ve tabı sızın desteklerınızle..gelecek hafta bellı olacak bakalım..sabırsızlıkla beklıyorum..buraya yazacagım..en guzelı bıraz az araştırmak cok kurcalamamak galiba..:)

18. 14 Haziran 2008
  19. elavinya

elavinya Başarmanın yarısındayım,başaracağım dedim çünkü :) Üye

Beğenildi:
    484
    Ödül Puanları:
    188
    ben hiç öyle bişey duymadım dış gebelik mi demek istedin acaba?