boş gebelikten sonra tekrar nezamn hamle kaldınızz kıslarr

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve hpt_honey tarafından 17 Kasım 2009 başlatılmıştır.

17 Kasım 2009
    Konu Sahibi : hpt_honey
  1. hpt_honey

hpt_honey bebişim gıvış gıvış maşlh Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    benim tam bu ayda hamile olduğumu ve aralıktada boş gebeliğim oldu tekrar hamile kalamadım çok uzun biş süreç oldu sizdede öylemiydi hiç bi problemim yok 6 yıla yakındr olmuyodu bu boş gebelik bile ümit olmuştu ama hala bi gelişme olmadı normalmi ne dersiniz?

2. 17 Kasım 2009
  3. gundogmadan

gundogmadan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    imkanin varsa tup bebegi denesen ya da denediniz mi hic? spermle yumurtayi rahat dolluyor mu? kadinlar kulubunde bu konuda hic konu goremiyorum ama bizim gb sebepsiz infertelitede sadece tup bebekle anlasilan iki sorun var ya kadinin yumurta yapisinda bir sorun var, bu cok cok zormus;
    ya da sperm yumurtayi kendiliginden dolleyemeiyor mikro yapiyorlar.
    simdi benim de kafam karisik cunku 21 ay sonra kendiliginden hamile kaldim bebek uc ay iyidi sonunda kalbi durdu. kromozom olarak da saglikli cikti kiz bebegiymis:KK43:( simdi biz hangi siniftayiz hala sebepsiz mi ve bu tup bebekle ilgili anlasilan sorunlar bizde hala gecerli mi???
    doktorum bana sunu demisti; ya var olan ama bulunamayan sorun kendiliginden duzeldi artik kolay hamile kalirsin ya da dogurganliginda cok buyuk bir degisiklik olmaz.
    ikinci secenegin morelini bozmasini istemiyorum ama soyleneni yazmak istedim ona gore sen de ben de bir yol cizeriz diye. Insallah en kisa zamanda bu baslikta ikimizde kendimizi guzel bir ornek olarak sunariz. ilk uc ay cok saglikli denemedik bu dorduncu ayimdi doktra giderek ovulasyon gunlerinden emin denedik ama sabah test yaptim negatif:KK43:(

4. 17 Kasım 2009
  5. gundogmadan

gundogmadan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bir de arkadasim tum bu yasadiklarimdan sunu da anladim, ne olursa olsun bilinen bir sorun varsa bile her an hamile kalabilirz, hangi ihtimal daha yuksek Allah bilir ama asla bir kez gebelik olustuysa bos gebelik bile olsa her zaman umudumuz var, hic hamile kalmasaydik bile vardi ben de bunu hep unutup cok uzuluyorum ama gercek bu, bunu birbirimize hep hatirlatalim kizlar.

6. 17 Kasım 2009
  7. iLayda

iLayda su perisi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hpt_honey seni hatırlıyorum canım,
    eskiden bir ara bizim yazdığımız sayfaya da gelmiştin. boş gebelik nedeniyle kürtaj olunca sayfasına. şimdi biz yeni topik açtık boş gebelik sonrası yaşadığımız tecrübeler diye. oraya da bekleriz.

canım ben şöyle söyliyeyim kürtaj olmamıştım ama boş gebelik sonrası düşük yaptım 48 gün sonra adet oldum. düşükten 5 ay sonra da hamile kalmıştım. bebeğim doğdu, 6 ayı geçti bile, darısı sizlerin başına olsun inşallah.

ama tabi eşinin ve senin herhangi bir probleminiz olmadığından emin olun önce yani. senin rahim ve yumurtalık durumun, eşinin sperm sayısı, hareklilik ve morfolojisi normal sınırlarda mı, senin hormon testlerin normalmi, bunların hepsi önemli. ama arkadaşın dediği gibi bir kez hamile kalmışsın tekrar kalabilirsin diye düşünüyorum. ve umarım kucağına alabileceğin, sağlıklı ve hayırlı bir evlat nasip etsin Allah'ım sana ve diğer arkadaşlara :Saruboceq:

8. 17 Kasım 2009
  9. hpt_honey

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım nekadar sevindim ve kendi adıma umutlandım bilemezsin darısı b,ze ,nşşlah bundan 3 4 sene evvel bütün tahl,lleri yapmıştık herşey normaldi geçen sen e bu dönemde yaşamış olmam hamilelik isteğimi dahada perçinleştiriyor of çok sıkıldım bu durumdan bu ay bişi olmazsa muhakk eşim ve ben tekrar gidicez dr bütün tahlillleri yeniden yaptrcaz dr a kalsa hemen aşılama diyo ben bunlarn hepsini denedim olmadı işte yoruldum çok morelim bozuk allahıma en zore durumlarda dua ediyor iyi zamanlarımdada şükrediyorum eşim kadınlar kulübünü yasakladı ve bende kafamı rahatlatmak için bi süre girmedim o yüzden takipedemedim hiç bişiyi çok sinirlerim bozuk eşimden başka pek dostum yok bu şehirde ve yalnızlık özlemimi bebeğimle gidermek istiyorum ağlamak istemiyorum artık

10. 17 Kasım 2009
  11. hpt_honey

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım işte sorun yokken beklemek çok zor heran süpriz olabilir ama bazen diyorum sorunum olsa onun çözümü için arayışa giderdim ya olur ya olmaz derdim sonucunda ama böylesi gerçekten çok zor 3 4 yıl önce tüp bebeği aşılamayı denedim 2 kez tüp bebek denemem oldu yaşım geçtikten sonra tekrar isterim şimdi biraz doğal akışına bırakmak istiyorum bu boş gebelik beni umutlandrmıştı ama ne bilim 1 sene olcak hala bişi yok bu ay regliden sonra tekrar dr gidicem eşimle karar verdik eviz çocuk sesiyle dolsun en çokta canım eşim için istiyorum onun benden başka kimsesi yokk bu buda beni kahrediyo offfffffff

12. 18 Kasım 2009
  13. iLayda

iLayda su perisi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım tabiki umutsuz olma. hamile kalmışsın en azından kalabildiğini biliyorsun ama kendi haline bırakma. doktor kontrolünde olmanda fayda var bence. tedavi gerekiyorsa tedavini olursun. böyle beklemek daha zor yani. denedim olmadı da deme. bir sefer olmaması, diğer seferler de olmayacağı anlamına gelmez. yani balıkesirdesin sanırım. bursa ve istanbuldaki doktorlara da gidebilirsin tedavi için.
    eşler hep yasaklar kk yı ama can sıkıntısından hepimiz bir ses, bir nefes bir destek arıyoruz. gerçek hayatta bulamadımız dostlukları, samimiyeti buralarda bulduğumuz için sanırım kopamıyoruz. tabi seni ne rahatlatıyorsa onu yap. buraya gelince moralin bozuluyorsa girmemen daha iyi. burada destek buluyorsan, seninle benzer durumda olanlarla dertleşip rahatlıyorsan da kendini engelleme derim. inşallah herşey istediğin gibi olur.

14. 19 Kasım 2009
  15. hpt_honey

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    çok teşekürler artık daha güçlüyüm eskisine oranla dr bu ay sonu bişi olmazsa gidicez ve inşallh olurda gerek kalmaz allah gönlümüzdeki muradımızı versin nasihatlarını kulağıma küpe yapcam ilginden dolayı tekrar tekrar teşekürler yolun sonu değilya allah sağlık sıhat versin dimi ama tatlım?

16. 28 Şubat 2010
  17. hpt_honey

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    kıslar eşimde problem çıktı çift taraflı varikosel oldu kısmet başka bahara kaldı