boş tabak

Konusu 'Yemek Tarifleri' forumundadır ve siyahinci tarafından 3 Ocak 2010 başlatılmıştır.

3 Ocak 2010
    Konu Sahibi : siyahinci
  1. siyahinci

siyahinci prens annesi Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    sağolsun çok kibar bir komşum var ne pişirse bi tabakta bana gönderir muhakkak ama hergün hergün tabağına ne koyup gmnderecem diye düşünür oldum boş göndersem ayıp olur yedik boşları gönderdik gibi .. ne yapsam ki cokacimcoook

2. 3 Ocak 2010
  3. dyg_6

dyg_6 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla geçen benim komşumunda tabakları birikmişti bende dün bi tanesine sarma koydum diğerlerinide altına koydum öle verdim şimdi 1 tabağı kaldı ona ne koyarım artık bilmiyorum :) bende öle çok fazla yemek börek çörek yapan bi kişide değilim akşamları bazen sadece salata yiyoruz eşimle o da gönderilmez yani :KK70:

4. 3 Ocak 2010
  5. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Çok sık getiriyorsa biriktir,güzel bişey yaptığında bi tabağa koy,diğer tabakları da yanında verirsin.

ben de boş tabak vermeyi sevmem.ılla bekletirim güzel bişey yapana kadar.Eğer elimde birden fazla tabak varsa o şekilde yaparım.

6. 3 Ocak 2010
  7. siyahinci

siyahinci prens annesi Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    aynen bizdede çok pasta börek yapılmaz ha bilmemede canım isteyince hazır yaşpasta alan biriyim.bende geçen kahvaltıya çağırdı topladım tabakalrını peynir kodum en üstekine öyle gitti az öncede kabak tatlısı göndermiş önceden 1 tabağı daha vardı öffffffffff
    kalkımda pasta yapım bari..yarın göndereyim

8. 12 Ocak 2010
  9. esmer gxuxzeli

esmer gxuxzeli Bismillahirrahmanirrahim" Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    :1rolleyes::1rolleyes::1rolleyes: ay canım benim kırşehirden yaşıyorsan bu doğaldırrr ne pişerse onda verilir bilmem yanlışmı doğrumu bizde hep takas yapılır komşularlaaa tabak boş gitmesin diyeeee fisfisfis fisfisfis

10. 12 Ocak 2010
  11. 11MayisSilam

11MayisSilam ღSensizlik Bana Cok Zorღ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Güzel bir kISIR yap yanina da biraz tursu ...

5 cayinda afiyetle yer komsun ..

Ben de aynen öyle bos tabaklari napim diye kara kara düsünüyorum ...

Öyle cok hamur isleriyle ugrasan biri degilim ..

Malum kilo yapiyorr .. kaydirigubbakcemile3

12. 19 Şubat 2010
  13. haziranim

haziranim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    biz yeni taşındığımız ve sadece merhabalaştığmız insanlarla arada sıcaklık muhabbet olsun diye üst kata bi tabak yemek göndermiştik. tabak yaklaşık 1 ay kadar gelmedi ben artık tabağım kesin kırıldı diye düşünmeye bile başladım takımın tabağı da üstelik ve misafir de geliyor sık sık gidip istesem mi bile oldum neyseki tabak sonunda hazır alınmış tatlıyla doldurulmuş olsa da geldi. bence bu yediğinden komşuna da gönderme olayı çok güzel ve bizim Türk toplumuna has bi durum ve çok güzel kıymeti bilinmeli. bi kere yemekteyiz programının yurtdışı çekimini izlemiştim de kadın marketten bişey almayı unutup ya napıcam ben şimdi türkiyede olsa komşundan istersin de burda herkes bak market orda git kendin al derler demişti çok buruk olmuştu yüreğim. böyle güzel şeylerde aktif olunmalı bence sırf komşu tabağı boş yollanmasın diye bile bişeyler yapmak lazım diye düşünüyorum... hazır dahi olsa...

14. 23 Şubat 2010
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    boş göndermemek için puding yapar yollarım :) bazende bir paket bisküvi koyarım:) tabağı çok bekletmeden göndermek gerek.

16. 24 Mart 2010
  17. cancer68

cancer68 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    puding güzel fikir.geçenlerde komşum çorba getirmiş içine ne koyacağımı bilemediğim için tabak hala bende.en iyisi puding yapıp götürmek olumunekankayizsmile

18. 24 Mart 2010
  19. sakardeniz

sakardeniz işten çıkan ev hanımı Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bizde de bu tür adetler vardır. hoşuma gidiyor benim de. ailecek dağıtıcı bir halimiz var zaten, paylaşmak çok hoşumuza gidiyor. boş geldiği ve evde bişii olmadığı vakit(ki genelde pişmiş yemek mutlaka vardır.) şip şak pasta tabanıyla bi pasta yapıp gönderirim.