boşandım ama soyadım değişmedi

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve nazar boncuxgxum tarafından 4 Kasım 2008 başlatılmıştır.

4 Kasım 2008
    Konu Sahibi : nazar boncuxgxum
  1. nazar boncuxgxum

nazar boncuxgxum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    boşanmış arkadaşlar ve awukat arkadaşlar yaklaşık 20 gün önce boşnama dawam sonuçlandı çekimlei olarak ama benim sorumsuz awukatım bana hiç bir bilgi wermio arayıp davanın bitip bitmediğini bile bana haber wermio herzaman ben arıyorum şu andada soyismim halen değişmedi hiçbir bilgim yok soyadımın değişmesi için bi yere başwurmam gerekiomu boşanma sonrası wekaleti tekrar alıyormuyuz awukatdan bana bilgi werirmisniz boşanma sonrası halleri lütfen arkadaşlar

2. 4 Kasım 2008
  3. EU1

EU1 Guest

bilgim yok maalesef ama sen avukatını ararsan muhakkak bilgi verir.

4. 4 Kasım 2008
  5. minikiz

minikiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    dava sonuçları resmi kayıtlara hemen geçmiyor malum bürokrasi nedeniyle.velayet dendiğine göre çocuk var demek ki.ortalama altı ayı bulur.

6. 5 Kasım 2008
  7. nazar boncuxgxum

nazar boncuxgxum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    welayet değil wekalet yazıo sanırmyanlış okudunuz bilgisi olan yokmu

8. 7 Kasım 2008
  9. gxuxlcee

gxuxlcee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım boşanma davanın sonuçlanması bu kararın kesinleşmesi demek değildir.Temyiz süresinin(kararın tebliğinden itibaren 15 günlük süre) geçmiş olması ya da tarafların temyizden vazgeçmesi halinde,dosya kesinleşir.Daha açık şöyle ifade edeyim,boşanma açısından kararın kesinleşmiş olması halinde mahkeme nüfusa yazı gönderir,sizin bir işlem yapmanıza gerek yok.
    Vekalete gelince ; boşanma sonrası vekaleti almana gerek yok.Böyle birşey yok zaten.(Azletmenin dışında)

10. 7 Kasım 2008
  11. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    boşanma davanız sonuçlandı ve boşanmanıza karar verildi...
    kararınız yazılcak ve size tebliğ edilecek..
    tebliğden sonra 15 gün içinde her iki tarafta kararı temyize göndermezse o zaman karar kesinleşir ve mahkeme kalemi nüfus memurluğuna yazı gönderir,kayıtlarınıza işlenir..
    bir an önce sonuçlansın istiyorsanız kararınız yazıldıktan sonra eşinizle beraber kararı veren mahkeme kalemine giderek temyiz hakkınızdan feragat ederseniz çok daha kısa sürede sonuç elde edersiniz.
    20 gün size çok uzun gelebilir ama normal bir süredir merak etmeyin...

12. 8 Kasım 2008
  13. AR_YA

AR_YA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Boşanma karari mahkemeden yazili olarak tamamen çiktiktan sonra o kağit ve nüfus kağidinla nüfus müdürlüğüne gidip nüfus kağidini değiştiriyorsun canim.baba soyadini geri aliyosun ve işin en güzel yani artik medeni hal yazan yerde dul ayrilmiş falan yazmiyor olmasi bekar yaziyor..yani eğer çocuk yoksa nüfus kağidinla bile geçmişi hatirlamak istemedikten sonra unutma dönemin başliyor

hayatta başarilar canim herşey gönlünce olsun