Boşanıp ikinci evliliğinde mutluluğu yakayanlar oldu mu?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve deniz0509 tarafından 6 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

6 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : deniz0509
  1. deniz0509

deniz0509 Birgün geliceksin bebeğim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Arkadaşlar,
    Bilenler bilir benim eşimin ailesiyle onların yarattığı sorunlar vardı
    görüşmediğimiz abisiyle bir yemekte görüşüp görüşmeme konusunda sizlere danışmıştım ve aile ile yaşadıklarımı özetle anlatmıştım.
    fakat ben o yemege insemde eşim için ailesiyle mucadele etsemde eşim beni yarı yolda bıraktı ve biz boşanma aşamasındayız. 4sene flört 3 sene evlilik ten sonra bu sureç bana çok zor geliyor. o kadar çok olay oldu ki neyi nerden yazsam bilemiyorum. Boşanmak bir başlangıçtır degil mi?
    Boşanan kadın zorluk çekiyor mu cevresinden? Kafam çok karışık

2. 6 Temmuz 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Hayırlı olsun inşallah..
    Boşanma zorlu bir süreçtir..
    Siz ne kadar çabuk toparlanırsanız çevrenize de susmak düşer..
    Biliyorum kolay değil ama su akıp yolunu buluyor er ya da geç...
    Boşandıktan sonra yeniden evlenince mutlu olup olnmayacağınızı düşünmek için bana çok erken gibi geldi. En azından boşanma davanızın sonuçlanmasını bekleseydiniz bu planlar için..

4. 6 Temmuz 2010
  5. krizalit.kristalin

krizalit.kristalin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Ne evlendim, ne boşandım. Yaşadıklarınızın zorluğunu hayal bile edemem, o konuda yorum yapmak benim haddim değil, Allah kolaylık versin diyebilirim ancak.

Ama dediğiniz gibi, bence de bu bir başlangıç. Yolunda gitmeyen evliliğinizi bitirirsiniz, hafiflersiniz. Bu süreçte ve sonrasında size bir şekilde zarar veren insanları hayatınızdan çıkarırsınız. Yaşarsınız, neden mutlu olmayasınız ki. Mutlu olabilmeniz de için illâ tekrar evlenmeniz gerekmiyor. Ama şöyle ya da böyle, tekrar mutlu olamamanız için bir sebep yok bence.

Daha boşanmadan kafanızda ikinci evlilik kritiği yapmanızı garipsedim sanırım, hayırlısı olsun artık.

6. 6 Temmuz 2010
  7. deniz0509

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Yani kafamda boşanıp tekrar evlenmek yok ben hala ama hala kocamı çok seviyorum ama bitti işte
    duygumu yanlış ifade ettim özür dilerim
    demek istediğim istemeden biten evlilik sonrası hayat yeniden başlar mı hatta evlenilebilir mi yıllar sonrada olsa
    insan başkasına guvenebilir mi hayata guvene bilir mi?

8. 6 Temmuz 2010
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Estağfurullah...
    Hayat yeniden başlıyor evet bu kesin...
    Bir başkasına güven meselesi... Ben çok karamsar bakmadığım halde güvenemiyorum da inanamıyorum da karşımdakilere.. Ne yalan söyleyeyim...:nazar:

10. 6 Temmuz 2010
  11. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    allah yardımcınız olsun çok şükür evliyim ve boşanmadım.ama boşanma aşamasında ve sonrasında mutlaka sıkıntılarınız olacaktır her yönden.çevremde okadar insan varki mutsuz evliliklerini mecburluktan yürüttüğünü söyleyen.bir insan mutsuz olduğunu bile bile nasıl yürütür diye hep düşünüyorum ve sizi tebrik ediyorum nedense çoğu bayan boşanmaya cesaret edemiyo.
    bir bayan mutlaka ayaklarının üzerinde durmasını bilmeli inşallah bundan sonraki hayatınızda çok mutlu olursunuz

12. 6 Temmuz 2010
  13. deniz0509

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Sn. Abiye Kuzunun dediği gibi hayatımı yazsam orman olur :)
    çok ama çok kötu seyler atlattım, ailesine karşı zor durumlarda kaldım, eşimin tokatlarına, sinir krizlerini üstümde hafifletmesine, herşeye kızmasına, sinirlendikçe cam kapı indirmesine...of neler neler en basidini söyleyeyim evde temizlik yapıyoruz malesef temizliğide bana yaptırmıyor kendi yapıyordu benimle berbaer benim yaptığımı begenmezdi. evde temizlik olduğu gun rahatlamak için tv karşına geçip oturduğumuzda yerimden mutfaga gidip gelip başka bir koltuga oturmuş oluyor isem hemen bana ciddi bir ses tonuyla ne diye koltuk degiştiriyosun onun minderini bozdun diğerini ne diye bozuyorsun diyordu bu evde temizlik yapıldı dimi duzenli kalsın diye. ya adama bak ya bişey döküyordum sanki bana kızıyor alt tarafı başka bir koltuga geçmişim diye bana söylemediği kalmıyordu
    ben bunu anneme anlattığımda annemin gözleri doldu onun annesine bile söyledim ama kayınvalidemin tek sölediği ben sana oğlumun sinirli olduğunu söylemiştim dayanabilcek misin diye sana dedim diyor

14. 6 Temmuz 2010
  15. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    hakkında hayırlısı olsun denizzz. ya konuyla ilgili değil ama bişey sormak istiyorum sana Laale yanlış anlama beni veya ne kadar meraklısın diye düşünme lütfen sadece senin şu zamana kadar olan yorumlarından yola çıkarak merak ettim. ilk izlenim olarak sonuça biz yorumlardan yola çıkıyoruz ve senin bana verdiğin izlenim gayet akıllı mantıklı ve aklıyla hareket eden insan profilisin ne olduda eşinle boşanma aşamasına geldin tahmin ettiğim kadarıyla çok savaşmadın boşanmamak için kararını verdin ve bitti sanırım ama cidden bende bir merak uyandırdı senin gibi bir bayanın hikayesi. tekrar söylüyorum beni yanlış anlamazsın umarım

16. 6 Temmuz 2010
  17. reneta80

reneta80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Ne yaşayacağınızı bilemem boşandıktan sonra. Ancak sizin duruşunuzun çok önemli olduğunu söyleyebilirim. Siz boşandım mutsuzum kolum kanadım kırıldı imajını verirseniz insanlar da size ya acıyacak ya da kınayacaktır. Kendi başlarına gelmesinden korktukları şeyin sizin başınıza gelmiş olması bazı kötü niyetlileri ise içten içe sevindirecektir. Sizin güçlü olduğunuzu hissederlerse kenara çekilmekten başka çareleri kalmaz. Ama bence bu dönemde çevrenizdekilerin ne düşüneceğine odaklanmayın kendinizin nasıl hissettiğine ve önünüzde uzanan yeni hayatın güzelliklerine konsantre olmaya çalışın.

18. 6 Temmuz 2010
  19. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    senin eşinde cidden garipmiş