Boşanıyorum..Bilgili arkadaşlardan yardım istiyorum...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve EMA tarafından 15 Eylül 2010 başlatılmıştır.

15 Eylül 2010
    Konu Sahibi : EMA
  1. EMA

EMA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar sonunda eşim dediğini yaptı ve davayı açmış.Bugun bende avukatla görüştüm.Çekişmeli dava olucak .Çünkü 1 yılı doldurmadık henüz.Şimdi hakkımda abuk sabuk bir çok şey olucamış dosyada bana karşı.

Sormak istediğim şey; çaldığı ziynetler için dava açıcam,maddi manevi tazminat açıcam.Sizin bildiğiniz önermek istediğiniz delil ya da şunu yapdan daha iyi olur dediğin şeyler var.Hiç haketmedim ben boşanmayı.Depresyondayım ilaç kullanıyorum.İntiharı bile düşündüm:KK43: Ben ne yaptım diye:KK43:Ortada neden de yok.Ama eşim ve kayınvalidem ruh hastası.Bende boşanmak istiyorum ama haklarımı alarak.Bu maduriyetimde yanlarına kar kalmasın bari:KK43:

Bilginiz varsa yazarmısınız.Hem diğer arkadaşlarıma da yardımcı olur.Allah kımsenın yuvasının mutluğunu,huzurunu bozmasın..

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

2. 15 Eylül 2010
  3. eslaaa

eslaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ÇOK ÜZÜLDÜM. ÖNCELİKLE ELİNE TEBLİGAT GELDİĞİ GUNDEN İTİBAREN 10 GUN İÇERİSİNDE KARŞI DAVA AÇABİLİRSİN. KARŞI DAVANDA ONLARIN DAVA DİLEKÇESİNE CEVAP VERİP AYRICA KENDİ BOŞANMA İSTEME NEDENLERİNİ YAZABİLİRSİN. ZİYNET EŞYALARIN VE ÇEYİZLERİN İÇİN BU MALLAR KADININ ŞAHSİ EŞYASI SAYILDIĞI İÇİN İADE DAVASI ACABİLİRSİN. YALNIZ ZİYNET EŞYALARINI EŞİNİN ALDIĞINI İSPAT ETMEN GEREKİR. BAK SANA BİR YARGITAY KARARI YAZIYIM.
    Davacının davasına dayanak yaptığı "Altın Ziynet ve Çeyiz Eşyası Senedi" başlıklı belgede dava konusu edilen altın ve eşyalar tek tek sayılarak davacı Gülseren ile davalı Güner'in evlilik merasimlerinde akrabaları ve damat tarafından getirilen hediye eşyalar olduğu ve para olarak bedelinin 45.000DM. ettiği açıklanmıştır. Davalı savunmasında ziynet eşyalarının davacıda kaldığını ileri sürmüştür. Davacı kadın, davalı kocası tarafından dövülerek sokağa atıldığını iddia ve ispat etmemiştir. Ziynet eşyalarının mutad olarak kadında olduğunun kabulü gerekir. Bunun aksine davalı kocada olduğunu davacı ispat edemediğine göre ziynet eşyalarının değerlerinin tesbit edilerek bunların mahsubu ile kalan miktara hükmedilmesi gerekirken, aksi düşünce ile yazılı şekilde hüküm tesisi usul ve yasaya aykırı olup, bozmayı gerektirir.
    SONUÇ: Açıklanan gerekçe ile temyiz olunan kararın davalılar yararına BOZULMASINA, peşin harcın istek halinde iadesine, 2.10.2003 gününde oybirliğiyle karar verildi.

BU SEBEPLE EŞYALARININ EŞİNDE KALDIĞINI İSPAT ETMEK ZORUNDASIN. AKSİ TAKTİRDE EŞYALARIN KADINDA OLDUĞU KABUL EDİLİR.

4. 15 Eylül 2010
  5. EMA

EMA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bilmiyordum çok teşekkür ederim canım.Telefon kaydı olur mu acaba? Altınlar için bende altınlar mahkemede vericemn diyo da?

6. 15 Eylül 2010
  7. eslaaa

eslaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Telefon mesajları olabilir. Ama eşinin telefonu kendi üzerine olmalı. Mutlaka kendine bir avukat tutmalısın . Profosyonel birinden yardım almazsan davayı kaybetme ihtimalin olur.

8. 15 Eylül 2010
  9. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    avukatın varmış o sana bizden daha çok yardımcı olur ama eğer alabilirsen düğün resimlerini videonu felan al evden bilirkişiler altın için o görüntüleri kullanıp ona göre hesap yapıyor eşin uynaıp yok etmeden onları sahip çık

10. 15 Eylül 2010
  11. EMA

EMA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Allah razı olsun sizden.Ben bu konuda bir şey bilmiyorum.Yüce Allaha sıgınıyorum.Avukat la gorusucem .