Boşanıyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve hazansonbahar tarafından 26 Aralık 2008 başlatılmıştır.

26 Aralık 2008
    Konu Sahibi : hazansonbahar
  1. hazansonbahar

hazansonbahar hayata tutunma zamanı... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrb arkadaşlar..şuanda boşanmak üzereyim.şunu sormak istedim boşanan arkadaşlar boşandıktan sonra neler yaşadınız? hangi olaylar,mutluluk mu pişmanlık mı? :çok üzgünüm:

2. 26 Aralık 2008
  3. EU3

EU3 Guest

cnm öncelikle hakkında hayırlısı olsun..
    hayatı evliliği yüzünden cehenneme dönen bir insan tabiki boşanmaktan pişmanlık duymaz ama bu mutlu olduğu anlamınada gelmez..çünki boşanmak yeni bir başlangıc demek ..önemli olan bu başlangıçta hatasız emin adımlarla yol alabilmek..
    mutluluk seninle olsun..

4. 26 Aralık 2008
  5. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    eğr evliyken hayat kabusa döndüyse boşanarak en azından başını dinlersin..

sorun özellikle siddet ve aldatma ise... onsuz geçen her saniyeye şükür derim. ileride de iyi ki boşanmışım derim:)...

üzmeyin kendinizi ilk zamanlarda elbette yıkım olur..
    ne kadar kötü de gitse alıştığın ev yatak ayrılmak eğişim yaşamak zor ama artık fikirler yaşam şartları kötüye gidiyorsa.. mutlu yaşadığın her saniye senin karındır.

6. 26 Aralık 2008
  7. min

min Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben 3 yıl önce boşandım.zaten psikolojim bozuktu.eski eşim yüzünden kendimi işe yaramaz sürüngen vampir gibi hissediyordum.evimden kızımı ve bavulumu alıp çıktım.kızımın oyuncaklarını ve bazasını bile vermedi o kadar adi birisiydi.

ilk ayrıldığımda şaşkın gibiydim.ben eşyalara çok bağlıyım koltuklarımı yatağımı çok özledim.

ama umduğum kadar sarsılmadım.ayrılınca nefes alamayacakmış,tek başıma yapamayacakmış gibi hissediyordum ama ayrılınca büyük bir boşluk ve rahatlığa kavuştum...

ilk aylar her gün sahile indim.eve pek giremedim.temizlik iş falan yapamadım....kendimi işime verdim.sevdiğim öğrencilerime daha da bağlandım.bana can simidi gibi oldular.içimdeki acıyı onlarla giderdim,onlarla rahatladım.

sonra psikolojim zamanla düzeldi.çevremdeki arkadaşlara ayrıldığımı çok sonraları söyledim.şaşırdılar...evli iken hayalet gibi imişim.kendimi ifade edemiyormuşum ve çok ruhsuzmuşum.şimdi ise beni o zamanlar tanıyanlar inanamıyorlar.

kızımın da problemleri vardı.ayrılınca çocuk kendine geldi.dersleri hızla düzeldi.kendine güveni arttı....

her şeyin hayırlısı olsun..keşke tercihlerimizi zamanında doğru yapabilse idik ama yaşanmadan bilinmiyor bazı şeyler...

dulluk psikolojisini yaşayacağım diye de korkuyordum ama benim ayrıldığım öğrenilince ne dedikodumu yapan oldu,ne de o psikolojiyi yaşayacağım olayları yaşadım....

8. 27 Aralık 2008
  9. hazansonbahar

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    işte o dulluk psikolojisini de çok takıyorum ama şiddet var dayanamıyorum..

10. 27 Aralık 2008
  11. EU3

EU3 Guest

şiddeti yaşamak,dulluk psikolojisini atlatmaktan daha zor be arkadaşım..

12. 27 Aralık 2008
  13. hazansonbahar

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    haklısın canım,ezilmek çok dayanılmaz..

14. 27 Aralık 2008
  15. min

min Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    artık ayrılan o kadar çok ki,ayrılık o kadar sıradan ki ben insanların eskisi kadar yalnız kadınlara sardığına veya uğraştığına inanmıyorum. toplumda dul olup acı çekmek,iftiralar atılması veya başka kadınların kocalarından kıskanması falan artık geçmişte kaldı bence....olsa da eskisi kadr yok...

hem sen kendini ispat ettikten sonra kimse o gözle bakmaz.bu biraz da sana bağlı...

ayrıldığım dönemler bana yaklaşmaya çalışanlar oldu mesela....ben yüz verse idim şu anda ne itibarım ne bu saygınlığım kalırdı...

16. 27 Aralık 2008
  17. min

min Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bu hayata bir kez geliyorsun.şiddet de var diyorsun.dayanılmaz demişsin... bence düşünme çünkü bir ilişki nasıl başlarsa öyle gider.düzelmez canım.bu eziyete baskıya dayağa ömür boyu katlanacaksan sen bilirsin.ben 10 yıl uğraştım.her yıl iyileşecek derken daha kötüye gitti...keşke ilk problemli dönemimizde ayrılsaymışım.....

18. 27 Aralık 2008
  19. hazansonbahar

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet bir insan asla değişmiyor ben de buna inandım ve 1 buçuk yıllık evliliğime son noktayı koymak üzereyimm..artık ağlamak istemiyorum..