Boşanma avukatlarından velayet için yardım istiyorum.

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve HAWAI tarafından 12 Ocak 2010 başlatılmıştır.

12 Ocak 2010
    Konu Sahibi : HAWAI
  1. HAWAI

HAWAI Çek elini memleketimden!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba
    Bu sorunum benim değil ablamın. 13 yaşında oğlu var. 2 sene önce boşandı. Velayeti ablamda kaldı. Yanlız şu anda ablamın evli bir erkekle ilişkisini öğrenen eski eşi beraber bunların sahilde öpüşürken resimlerini çekmiş ve çocuğu senin elinden alıcam demiş. Böyle bir durum olabilirmi? Lütfen acil yardım....

2. 12 Ocak 2010
  3. reneta80

reneta80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Velayet bir kere anneye veya babaya verildi mi tekrar alabilmek cidden zordur ve hakimin takdir hakkı büyüktür. Hakim eğer annenin bu ilişkisinin çocuğun psikolojisini ve geleceğini etkileyeceğine inanıyorsa babaya verebilir velayeti. Dışarıda yakalanması kötü gibi görünsede aslında evde olmasından çocuğundan da bulunduğu bir ortamda olmasından daha iyi.

4. 22 Ocak 2010
  5. chablisss

chablisss Su akar yolunu bulur Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canım velayetle ilgili bazı kıstaslar vardır. küçük çocuklar genelde anneye verilir. amaaa velayeti isteyen yada elinde bulunduran kişi için uyması gereken haller vardır.
    namuslu bir hayat sürmek de bunlardan biridir. yanlış anlama ama baba annenin iffetsiz bir yaşam sürdüğünü ileri sürer ve hakimde takdir oluşacak ölçüde bunu kanıtlarsa velayet babaya verilebilir.
    evlibir erkekle beraber olmak da ispatlanması halinde hakimde bu yönde bir kanaat oluşturabilir

6. 11 Şubat 2010
  7. dishikush

dishikush Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ........

Son düzenleme: 12 Şubat 2010