boşanma bunalımını nasıl atlatırım?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sevran tarafından 3 Eylül 2010 başlatılmıştır.

3 Eylül 2010
    Konu Sahibi : sevran
  1. sevran

sevran Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaslar onerılernız varmı?

2. 3 Eylül 2010
  3. seda06

seda06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    herşeyin ilacı zaman oldugu gibi tabiki bunuda zamanla atlatacaksınızdır,emin olun geçecektir yeterki arkanıza bakmayın ve ileri doğru yürüyün,hakkınızda hayırlısı böyleymiş demekki...

4. 3 Eylül 2010
  5. bernamm

bernamm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    psikoloğa git,arkadaşlarınla gez toz
    çevreme bakıyorum da boşandıktan sonra hemen evlenen o kadar çok kişi var ki
    üzülme hayatın sonu değil

6. 3 Eylül 2010
  7. huri37

huri37 Huzur Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    153
    bir kere hayatına bir süre kimseyi alma ..erkek arkadaş olarak yani..
    psikolağa git.
    hobi edin kendine ..
    arkadaş edin.. ama öyle arkadaş sitelerinden değil...
    KK ya takıl ama derdim var bölümüne değil a.s.

hayat güzel yaşamanın tadına bak canım ya ..kötüsüyle iyisiyle günler geçirdin yaşandı bitti...bitti yani geçti geride kaldı..
    sen zaten geride kalması için boşanmadın mı o halde hayatın tadını çıkar bir daha bu yaşımızı yaşayamayacağız o halde..

8. 3 Eylül 2010
  9. su_peri

su_peri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    hobi edinin.ilgilendiğiniz bir dal varsa bir hobi edinin.mesela spora gidin.ne bileyim evde yapacak bişeyler bulun.hayatınıza erkek arkadaş oalrak birini sakın alamyın bir süre.yanlışı yanlışla kapatmak olacaktır bu.zamanla geçecektir ... allah sabır versin

10. 3 Eylül 2010
  11. ahbuben

ahbuben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevran çocuğun var mı eğer yoksa daha rahat atlatacağını düşünüyorum

12. 3 Eylül 2010
  13. Zehranur

Zehranur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    84
    Ödül Puanları:
    113
    Bosanma bunalimi nasil atlatilir bu konu hakkinda en az 500 sayfalik bir kitap yazilir kisa kesmek ise en güzeli olsa gerek...

Sunlari yapabilirsin :bunalima hic girmiyceksin yani bunalim kelimesi seni tanimiycak sende onu.Bitti bitti ,takdir-i ilahi ne ise o olmus ,demek yürümemis bosanma olmus ...

Cocugun varsa ona sahip cikicaksin hemen hayatina yeni bir erkek sokmiyacaksin ,kafani dinleyeceksin:)

Yaninda arkadas cevren yada akraba cevren ah vah bosandin keske keskeleri siralarken hic kulak asmiyacaksin :)verdigin kararin arkasinda olucaksin kendini yipratmiyacaksin ...

Isin varsa isine daha bi sarilacaksin bu zamani atlatmana daha bi yardimci oluyor:)

Esya meselesi sorun oluyor birlikte kullandiginiz esyalari ya atacaksin ya satacaksin yada bosandigin adama vereceksin ,emin olki eger bir daha evlenirse ( bosandigin kocan) yeni esine bile o esyalari kullandirir yani bu kadar genis düsünen erkeklerde var ))

Kafani toparla tek bosanan sen degilsin ilk ve son olmadigini anladiginda daha bi sevincle kapli olucak icin :)

Moralini bozma adam gibi biri cikar karsina :)Allah büyüktür dualarinida yap senden iyisi yok insaallah...

14. 3 Eylül 2010
  15. labellevie

labellevie İlkbahar çiçekleri Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    Bir kere kendini seveceksin, ben değerliyim diyeceksin.
    Kafanı dağıtacak şeyler habiler edineceksin, hayatın ne kadar güzel olduğunu farkedeceksin.
    Devam etseydi daha mutsuz olurdum kurtuldum diyeceksin.
    Mümkünse bir süreliğine yaşadığın şehirden uzaklaşabilirsin, tatil gibi.
    İnsanların yorumlarından dedikodularından kurtulmuş olursun, döndüğünde üzerinden vakit geçmiş olur başka dedikodular çıkmış olur kim bilir.
    Ailenle arkadaşlarınla güzel vakit geçirmeye çalış, mesela sık görüşemediğin arkadaşını ara görüş.
    Yapacak o kadar çok şey varki mutlu olmak için.