Boşanma davaları

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve yeni ruh tarafından 18 Aralık 2008 başlatılmıştır.

18 Aralık 2008
    Konu Sahibi : yeni ruh
  1. yeni ruh

yeni ruh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar yeni bir soru soracağım için diğer eski konuda belki göze çarpmaz diye yeni bir konu açtım.Konu kalabalığı olarak görmezsiniz umarım.

Boşanma öncesi sözleşme imzalandı bir ay içinde mahkemem olacak.Anlaşmalı olunca benimde bulunmam gerekiyormuş sanırım.Yaşadıklarımdan sonra onunla öyle bir ortamda karşılaşmak benim için inanılmaz stresli olacak.:1no2:Fakat değil boşanma davasında bulunmak adliyeye bile ilk girişim olacak ve ailemdede boşanan yok.Avukatımda tabi çok benimsediği için oraları benim istediğim gibi anlatamıyor olayı.Ben daha çok konuşup eskitilen konunun daha kolay aşılacağına inanıyorum.Onunla arzu ettiğim gibi konuşamıyorum.Bu davalarda neler oluyor.:uhm:Anlaşmalı ve çocuklu olan davalarda özellikle.Beni daha beter üzecek olaylar gerçekleşiyor mu yoksa çok mu kolay.:tomato:Hazırlıklı olmak istiyorum.Yaşayanlar biraz anlatıp paylaşabilir mi?Teşekkür ederim şimdiden vakit ayırıp yazan arkadaşlarıma...a.s.

2. 18 Aralık 2008
  3. EU1

EU1 Guest

Hiç yaşamadım Allah yaşatmasında canım ama:eek: ben olsam şöyle davranırdım..

1.Dimdik dururdum karşısında hiç umursamıyor gibi.
    2.Duygusuzca davranırdım ve biraz daha rahatlar gibi..Şeniz

4. 18 Aralık 2008
  5. PAPATYA38

PAPATYA38 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım anlaşmalı boşanıyorsanız zaten tek celsede bitiyor boşanma davanız.ama çocuk olunca onun velayeti falan nafaka durumu nasıl olur bilemiyorum.bende anlaşmalı boşandım ve tek celsede bitti inşallah herşey senin için çok güzel olur

6. 18 Aralık 2008
  7. yeni ruh

yeni ruh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    86
    Hakim sorular soruyor mu papatya?Soruyorsa ne gibi sorular? İnsanın cevap vermekte zorlanacağı birşey oluyor mu?

8. 18 Aralık 2008
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.556
    Ödül Puanları:
    363
    Çok samimi bir arkadaşım anlaşmalı boşanmıştı..
    Hakim kişilerin hazırladığı dilekçeyi yeniden okumuş,daha sonra "boşanmak istediğinizden emin misiniz?" demiş her ikisine de ayrı ayrı..
    Onlar da "evet" deyince bitmiş..
    Arkadaşım "10 dakika sürdü" demişti..
    Hukukçu arkadaşlar görürse daha çok yardımcı olur,hayırlı olsun hakkınızda..:teselli:

10. 18 Aralık 2008
  11. PAPATYA38

PAPATYA38 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım zaten biz kendi aramızda anlaşma protokolü yapmıştık benim çocuğum yoktu ve ondanda hiçbirşey talep etmedim bizim esas boşanma nedenimiz ailesi ve eşimin beni hep ezmesiydi ve en son uyguladığı şiddetti ama hiçbirisini bu protokole yazmadık orada sadece şiddetli geçimsizlik diye yazıyordu adliyede mahkeme salonuna bile gitmedik hakimin odasında oldu hakim ben eşim ve avukatım birde yazıcıydı sanırım o vardı hakim neden ayrılmak istiyorsun diye bana sordu çünkü davacı bendim geçinemedik dedim hakim her ailede olur anlaşmazlık size 1 ay süre vereyimmi dedi ve hep benim gözümün içine bakıyordu hakim ben o an sustum eşimde sustu sonra hayır dedik çok üstelemedi zaten hakimde ve tamam o halde sizi boşuyorum dedi ve bitti birkaç evrak imzaladık ve sonra herşey bitti.Allah yardımcın olsun canım.Dimdik dur mekanın onca soğukluğuna rağmen sen dimdik ol içim kan ağlasada o an dimdiktim güzelce makyajımı yapıp güzelce giyinip gittim.Rabbim bir daha yaşatmaz inşallah

12. 18 Aralık 2008
  13. PAPATYA38

PAPATYA38 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ..................................................

14. 18 Aralık 2008
  15. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    tatlım ben çocuklu ve anlaşmalı boşanmış bir kadın olarak herşeyin çok hızlı olacağını söyleyebilirim...

ne olduğunu anlamadan boşanmış olacaksınız bu sebepten rahat ol canım

16. 18 Aralık 2008
  17. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198

evliliğiniz ne kadarken boşanmıştınız?

18. 22 Aralık 2008
  19. yeni ruh

yeni ruh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    86
    Benim ayrıldığım bey (eşim,eski eşim vs demek istemiyorum artık..)biraz fazla artist tabiatlıdır.Kimbilir orda neler yapacak....Üf...Ayrılmak değil beni inanın o ve artistik tavırları...