boşanma davası için yardım lütfen

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve çxixnar tarafından 4 Eylül 2008 başlatılmıştır.

4 Eylül 2008
    Konu Sahibi : çxixnar
  1. çxixnar

çxixnar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    eşim beni aldattı aldattığı her türlü ispatıyla elimde var (mesajlar, fotolar).eşimin üzerine hiçbirşey yok bankada bir 20 milyar civarı parası ve arabası dışında!o bana dava açmayı reddetti davayı mecburen ben açacağım gittiğim avukat bana maddi manevi hak olarak bir miktar para isteyerek bir tek boşanma davası açalım dedi.lakin bu şekilde dava 2 yıl kadar sürebilirmiş.sizce boşanma davası açıp akabininde tazminat davası açarak onun soyadını taşımaktan daha önce kurtulmam mümkünmü?bir an evvel o soyadından kurtulmak ama bir taraftanda onu uğraştırıp süründürmek istiyorum.şimdiden çok teşekkür ederim....

2. 4 Eylül 2008
  3. melek25

melek25 Guest

inanın bende böyle bir topik açmayı düşünüyordum tam. bir tanıdığımın başına üzücü bir olay geldi. eşi henüz yeni evliyken eve başka bir kadın getirmiş. bu kadın burda duracak sende bize hizmet edeceksin demiş. kız karşı çıkınca dövmüş hakaret etmiş ve evine postalamış. bu kızın mesleği yok bişeyi yok. verdiği zarar çok fazla. acaba bilgisi olan var mı neler yapılabilir tazminat konusunda. ve kızın elinde hiçbir kanıt yok eşyalarını aldığı gibi çıkmış evden.

4. 4 Eylül 2008
  5. melek25

melek25 Guest

aslında evlenmeden sözleşme yapmak gerekiyor diye düşünür oldum. siz yine şanslısınız ki elinizde kanıt var. çocuğunuz varsa tazminatı arttırır diye biliyorum ben.

6. 4 Eylül 2008
  7. çxixnar

çxixnar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim ben de artık böyle düşünüyorum evlilik anlaşması hakikaten şart,kesinlikle ben şimdi hesap nosunu bile bilmiyorum bugün hesabı boşaltsa hiçbişiy yapamam o kapatmadan benim davayı açıp tedbir koymam gerekecek aksi halde bu konuda hiçbişiy yapamam
    senağlama

8. 4 Eylül 2008
  9. çxixnar

çxixnar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    okuduğuma göre bekarsın eğer evlenmeye falan kalkarsan ya evlilik anlaşması yap yada attığı her adımdan haberin olsun...her an herşey olabiliyormuş ben bu insanı 7 senede tanıyamamışım,allahtan çocuk falan yok,kendimi şanslı sayıyorum!hele bahsettiğin kadıncağıza çok üzüldüm en azından benim delilim var.bu arada ilgin için teşekkür ederima.s.

10. 4 Eylül 2008
  11. melek25

melek25 Guest

keşke hukuk bilsem de arkadaşıma da size de yardımcı olabilsem. bekleyelim belki hukukçu arkadaşlar vardır yazarlar yardımcı olurlar. evlilik sözleşmesi konusunda çekindiğimiz şey erkeğe güvenmediğimiz hissi vermesi işte. ama ciddi ciddi düşünüyorum. Allah yardımcınız olsun.

12. 4 Eylül 2008
  13. melek25

melek25 Guest

evet seneye düğünüm olacak inşaallah. bakalım ne yapabileceğim. bunlara rağmen boşanmayı düşünmeyin yuvanızı dağıtmayın derim ben. kesin kararınız mı bu?

14. 4 Eylül 2008
  15. çxixnar

çxixnar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    umarım sen evliliğinde aradığın mutluluğu yakalarsın allah daim etsin canım.önce kendine sonra eşine güven ama,emin adımlarla gidin bu yolda inşallah.evet benim kararım kesin fotolardan sonra üstelik kendi evimde çekilen fotolar geri dönüşü olmayan bir yol oldu benim için:KK66:bu saatten sonra allahtan hayırlısını dilemekten başka çarem yok...

16. 4 Eylül 2008
  17. gxuxlcee

gxuxlcee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle anlamadığım şeyleri sormak istiyorum,
    neden tazminat davasını ayrı açmayı düşünüyorsun?boşanma davanda talep edebilirsin?boşanma davasının 2 yıl gibi uzun bir zaman sürmesi sadece tazminatla birlikte açılmasına bağlı değil ki...boşanmayla birlikte eşinin soyadından kurtulursun.tazminat iste ya da isteme.

18. 4 Eylül 2008
  19. çxixnar

çxixnar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim istediğim bir an önce onun soyadından kurtulmak,ama bir taraftanda manen bir yıkım yaşadığım için manevi tazminat davası açıp onun sürünmesini sağlamak.ben bu tazminat davasını boşanma davasınada iliştirebilirim ama o zaman dava 3 yıl kadar uzuyormuş,benim kuzenimin başından geçti böyle bişiy hala boşanamadı o yüzden kafam karışık.gerçi bugün herşeyi kendi haline bırakmaya karar verdim talepsiz boşanma davası açıcam,bir yıl bile sürmezmiş bu şekilde.o şerefsizde ne hali varsa görsün,allaha havale ediyorum ,uzadıkça ben daha fazla yıpranıcam.bu arada ilgin için teşekkürler.