Boşanma davası süreci içinde hakimin istediği psikoloji raporu nasıl alınır?

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve Yaxsxama Dair tarafından 12 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

12 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : Yaxsxama Dair
  1. Yaxsxama Dair

Yaxsxama Dair Hercai hayat... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Avukat arkadaşlar lütfen acil cevap verebilirmisiniz boşanma davası süreci içinde hakim her iki taraf içinde psikolojisi sağlam raporu istedi prosedür nasıl işliyor beni aydınlatabilirmisiniz.Karşı taraf şizofren sahte rapor alabilirmi?

Son düzenleme: 22 Mayıs 2008
  2. 13 Mayıs 2008
  3. Yaxsxama Dair

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sesimi duyan yokmuuuuuuuuu?:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

4. 13 Mayıs 2008
  5. prensesa

prensesa eaeaea Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim bildiğim...adliyede bulunanan dr alıyosun canım bıde sahte rapor gıbı bişi olamaz o raporla (raporda evlılıgınıze devam edıp edemıcegıznız yazar)hakım raporla birlikte evlılıgın devam edip etmıyecegıne karar verır..zaten oyle bir hastalıgı varsa dr un bunu gecıcegını de zannetmıyorum..allah yardımcın olsun arkadasım

6. 14 Mayıs 2008
  7. aLLeGRia

aLLeGRia Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Canım bildiğim kadarıyla birşeyler yazmak isterim

Akli dengenin yerinde olduğuna dair uzman raporu bilirkişi raporu olarak geçer..İki taraf bilirkişi seçiminde anlaşamazsa bu bilirkişiyi de hakim atar.. Yani eğer sizin davanızda bilirkişi olarak belli bir kişiyi atadıysa hakim oraya başvurmanız gerekir
    Eğer hakim belli bir kişiyi seçmediyse siz istediğiniz kuruluşta bu testleri yaptırabilirsiniz.Bu sağlık ocağı da olabilir tam teşekküllü hastane de olabilir..Sağlık ocağından bu raporu alırsan hakim ben daha üst bir merciden istiyorum diyerek bu raporu reddedebilir o nedenle sen yaşadığın yerdeki tam teşekküllü bir hastaneden bu raporu alırsan senin için daha iyi olur bence

Anladığım kadarıyla eşin şizofren ve sen onun akli dengesinin yerinde olduğuna dair sahte rapor alabileceğinden korkuyosun..Böyle bir rapor alabilir eşin tabi ki ama senin dava süresince her aşamada bu rapora itiraz etme hakkın var..Bilirkişi raporu zaten takdiri delildir o nedenle hakimi bağlamaz,hakim bu rapora göre karar verebileceği gibi bu raporun tam tersine göre de karar verebilir..

Avukat arkadaşlar daha iyi yardımcı olurlar ben öğrenciyim henüz..Herşey gönlünce olsun a.s.

Son düzenleme: 14 Mayıs 2008
  8. 14 Mayıs 2008
  9. gxuxlcee

gxuxlcee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım normalde hakim bu raporun hangi hastaneden alınacağına karar verir.Mahkeme bu hastaneye müzekkere yazar ve bu yazıyla hastaneye gidilir.Hastane raporu daha sonra duruşma dününden önce mahkemeye gönderir.Böyle bir durumda da sahte rapor alınması sözkonusu olamaz.

10. 15 Mayıs 2008
  11. Yaxsxama Dair

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bu rapor karşı tarafın eline verilip,kendileri mahkemeye sunmuşlar elden takip yöntemiyle,bugün ben gittim rapor almaya bana binbir prosedür uygulayıp,hastane kendi kanalıyla mahkemeye göndereceğini bildirip elime raporu vermediler,benim mantığımda zaten eline rapor verilmeyi uygun bulmuyordu,mahkemenin kalem müdürlüğünede sorduğumda raporların elden verilmediğini söylemişlerdi bu ne tezatlık anlayamıyorum,avukatımda soruşturmuyor gelişmeler karşısında pasif kalıyor haklı iken haksız duruma düşerim diye bir tedirginlik söz konusu oldu bende artık.Lütfen beni aydınlatırmısınız bu durum beni çok etkiledi hakkımı nasıl arayacağım nasıl bir yol izleyeceğim.Benim gibi heyete giren oradaki başka insanlarında elinede raporu vermediler.Eşim olacak şahıs nasıl elden alabiliyor bir sahtekarlık söz konusu olabilirmi? Nolur beni cevapsız bırakmayın:KK43:......

12. 20 Mayıs 2008
  13. serenn

serenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Elden vermezler ona raporu, elden aldığını nereden öğrendinizki siz?

14. 20 Mayıs 2008
  15. Yaxsxama Dair

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86

Benim Sevgili avukatım ilk önce karşı tarafın raporu elden almış olduğunu söyledi:kızgın:,ben buna çok tepki gösterdim tabiki oda daha sonra tekrar baktığında yanılmışım elden almamışlar dedi.İşin aslını araştırmadan bana yanlış bilgi vermesi yüzünden sinirlerim alt üst oldu.Ne zormuş bu boşanma işleri:çok üzgünüm:

16. 20 Mayıs 2008
  17. serenn

serenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Hem de çok zor, Allah kolaylık versin...