Boşanma davası

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve kardelen07 tarafından 20 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : kardelen07
  1. kardelen07

kardelen07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba.ben bu hafta eşime boşanma davası açtım.ve tazminat telip ediyorum.şiddet aldatma alkol ve çocuk yapmama sebebleri.benim şahitlerim var bunlar yeterlimi yoksa kesin delillermi gerekiyo acil cevaplarsamınz sevinirim

2. 20 Ağustos 2008
  3. patik

patik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kardeş ben hukukçu deilim ama üç boşanma davasını yakından yaşadım..bikere şahitlerine son ana kadar güvenmen gerek..tuhafbişekilde insanlar mahkemekapısına gidicekleri kesinleşince yan çizebiliyor..ve en önemli mesele şahitler..eşininde karşı atak geliştirmesi mümkün..yani yalancı şahitlikde yapan çok ..buyuzden şahitlerin güvenilir ,saygın kişiler olursa iyi olur vede eşin son ana kadar bunlarınkim oldugunuda öğrenmemeli..ikincisi tazminat davalarında tc de malesef kadınlara istedikleri rakamın tüm haklılıkları ispat olsa bile gördüğüm kadarıyla 3 te1 oranında verildiğini gördüm..eşinin kötü alışkanlıkları varmış bunlarında ispatı mühim..şiddet mevzusundada keşke bi devlet hastanesinden raporun olsa idi..dediğim gibi delilsiz şahitsiz nekadar haklı olsanda zor..tümbu konuda en iyi yardımcın seni dinleyen anlayan bir avukat bulman..fahiş ücret istemeyen düzgün bir avukatla umarım hakkında hayırlı olan sonuca ulaşırsın...

4. 20 Ağustos 2008
  5. kardelen07

kardelen07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    şahitlerim güvenilir.avukatın dediğine göre baya bi yüklü miktar tazminat alırmışım.ama işte şahitler yeterlimi.kimi avukat yeterli diyo , kimisi ispat lazım diyo kafam karıştı benimde

6. 22 Ekim 2010
  7. lawyerclases

lawyerclases Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Yeni medeni kanuna göre haklılıkların ağır tarafı kadınlardır yani etraflıca yazılmış bir şikayet dilekçesi bunları tamamlayan şahitler,ve çocuk isteğinize olumsuz yanıt vermiş olmamasını kanıtlayan bir kaç delille iyi bir tazminat ve maddi durum tespitinize görede yüklü bir nafaka tanzim edebilir mahkeme hakkınızda hayırlısı iyi bir boşanma avukatı ile çalışmanızı öneririm ihtiyaç duymanız halinde sizi yönlendirebilirim...

8. 22 Nisan 2011
  9. avukatistanbul

avukatistanbul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    en az 2-3 tanık gerekli
    tanıktan başka delilleriniz varsa çok daha kolay olur
    örneğin şiddet gördüğünüze dair sağlık raporu,karakol tutanağı
    eşinizin alkol bağımlılığına ilişkin raporlar