boşanma davasına 23 gün kaldı benim kafam çok karıştı...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve eylul_pinar tarafından 23 Mart 2010 başlatılmıştır.

23 Mart 2010
    Konu Sahibi : eylul_pinar
  1. eylul_pinar

eylul_pinar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben daha önce konu açmıştım..belki hatırlayanlar vardır..eşimle yaşadığım sorunları anlatmıştım.bilmeyenler için kısaca özetliyeyim..umursamazlık,sorumsuzluk,hakaret,küfür,şiddet ne ararsanız vardı.ve ben dayanamayıp boşanma davası açmıştım.davayı açtıktan sonra bunu eve gelip eşimede bildirdim ve artık tamamen uzak davranmaya başladım.yataklarımız ayrıldı.yemek bile hazırlamamaya başladım.eşim çok üzgün duruyordu..sabahlara kadar uyumuyor düşünceli düşünceli oturuyodu.neyse bunlar beni etkilemedi tabi ama bir kaç gün sonra çok farklı davranmaya başladı bana.dava açalı bir aydan fazla oldu ve o adam gitti başka adam geldi sanki.bir iyi bir iyi sormayın.sağlık problemlerimle ilgileniyo.işinden izin alıp doktor doktor gezdiriyo.normalde kavga çıkartması gereken konularda susup oturuyo.evlendiğimizden beri hiç dışarı çıkmamıştık yemeğe falan yani.11 mart evlilik yıldönümümüzdü.yalvar yakar yemeğe götürdü.dans edelim falan dedi.ki o böyle şeylerden hiç hoşlanmayan bir insandır.ben dışarda bi yerde çay içsek gidip dediğimde bile kavga ederdi.onun bu halleri beni şok etmeye başladı dolayısıyla.daha önceden istediğim karşılığında kavga ettiğimiz ne varsa gidip almaya yada yapmaya başladı.ben kursa gitmek istemiştim baya bir zaman önce.karşı çıkmıştı.gidip kendi elleriyle kursa yazdırdı beni.ne bileyim işte çok iyi davranıyor bana.ama bunlar ben boşanmaktan vazgeçene kadar olabilir diye düşünüyorum.ne yapmalıyım kızlar?15 nisanda mahkeme var.ben napacağımı şaşırdım.mahkemeyede gidip aynen böyle söyleme şansım varmıdır acaba?içimizde tecrübeli arkadaşlar vardır.boşanmaktan vazgeçmekte istemiyorum.bir daha böyle bir cesareti bulamayabilirim.biraz daha ertelense bir süre daha davranışlarını gözlemleyebilirim. bilemiyorum işte çok karıştı herşey.ne yapmalıyım arkadaşlar?:uhm:

2. 23 Mart 2010
  3. lachennnn

lachennnn mini mini mini minnacık.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bütün bunları şu süreçte yapıyo olması hıc ınandırıcı degıl bence,kötüye dair ne varsa zaten yaşatmış sana boşan yada boşanma dıyemem asla ama sende farketmıssın iş işten coktan gecmiş,Allah yardımcın olsun kararın her ne olursa...

4. 23 Mart 2010
  5. gulsum50

gulsum50 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    davadan vazgeçmen için böle davranıyor olabilir

6. 23 Mart 2010
  7. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    eşinin bi tarafı tutuşmuş bence.madem iyi koca olunabiliyormuş bu zamana kadar neden olmamış..bide dava açtım diyorsun neden aynı evde yaşıyorsunuz onu da anlamış deilim..aklın karıştıysa davayı uzatmak için yollar arayabilirsin.

8. 23 Mart 2010
  9. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Canım sana boşan ya da boşanma deme hakkımız yok, hayat senin, karar senin.
    Ama empati kurun siz ne yaparsınız diye soracak olursan, ben olsam boşanırdım.
    Boşandım da.
    Aynı şeyleri birebir yaşadım ben.
    Boşanma kararımla beraber o adam gitti başkası geldi... tıpkı senin gibi şoklardayım.
    Ama vazgeçmedim çünkü benim için bir anlamı yoktu artık.
    ış işten geçtikten sonra yapılanlar bana hiçbir şey ifade etmedi.
    Nitekim beni etkileyemediğini anlayınca kendisi de zaten vazgeçti ve içindeki canavarı iyice çıkarttı ortaya.
    Bilmiyorum senin eşin belki de gerçekten pişmandır.
    Belki dürüst davranıyordur... ama bunu anlamanın bir yolu yok ne yazık ki.
    Bizim Avukatımız bize boşanıp bir süre aynı evde yaşamaya devam etmemizi telkin etmişti.
    Bu şekilde ilişkilerini kurtaran bir dolu çift olduğunu söyledi.
    Ama biz onu da beceremedik, bende bitti mi biter çünkü.
    Dilerim siz doğru çıkış yolunu bulursunuz, hakkınızda hayırlısı olsun.

10. 23 Mart 2010
  11. eylul_pinar

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    banada inandırıcı gelmiyor...mahkemeyede gelmem diyor.ben mahkemede ne söylemeliyim bilemez oldum.şikayetlerimi tekrarlarsam bir celsede bitermi acaba?bitersede bu defa ^^ben düzeldim sen hata yaptın^^diyebilir.ben suçlu duruma düşebilirim bu defada.gerçekten değişmiş aklını başına almış olabili
    rmi?mahkeme ertelenirse zaten bir problem kalmaz sanırım.çünkü o kadar zamanda gerçek yüzü belli olur illaki.bilemiyorum.ne yapmalıyım.

12. 23 Mart 2010
  13. beste2006

beste2006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yaşanabilecek en kötü şeyleri yaşamışsınız.. acaba ddedim bende... değişmiş olabilirmi? pişman olmuş olabilirmi? bir musibet bin nasihatten iyidir derler.. rol mü gerçekmi anlamak güçtür eminim...

bir şans daha vermek istiyorum derseniz siz bilirsiniz.. belkide kafanızı hep kurcalayacak, keşke bir şans daha verseydim diye.. ama aynı şeyler tekrarlanırsa, en azından denedim dersiniz.. acabalar beyninizi kemirmez..

14. 23 Mart 2010
  15. eylul_pinar

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım aynı evdeyim çünkü gidecek bir yerim yok şimdi..ayarlayana kadar kalmak durumundayım .kendim için değil 2 yaşındaki kızım için.biliyorum mantıklı değil ama başka çarem yok şimdilik.mahkeme gününe yakın gidicem inşallah bir ev bulup.

16. 23 Mart 2010
  17. kucukkedicikler

kucukkedicikler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    eşinizin imzası olmadan boşanma davasını nasıl açtınız. bana eğer halen aynı evde yaşıyorsanız. boşanma dilekçenizde ikinizin de imzası olması lazım dediler.

18. 23 Mart 2010
  19. melike_ecesuu

melike_ecesuu Evli, Mutlu,Çocuklu <3 Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    198
    okurken canım benimde kafam karsıtı wallaaa....
    demekki senden vazgecmek istemiyo ve seni seviyo canım bence ayrılmaaa bi şans daha ver o haldeeee