Boşanma işlemleri hakkında yardım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve LoveLy_ tarafından 14 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    14 Ekim 2010
    Konu Sahibi : LoveLy_
  1. LoveLy_

LoveLy_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaslar..
    Gecen sene eşim tarafından aldatıldığımı öğrendim. Onun yalvarmaları, büyüklerin araya girmesi bir çocuğum olması vs. nedenlerle tekrar barıstık. Son bir şans vermiştim ama O aynı hatayı yine yaptı. Bu defa kesin kararlıyım. Boşanacağım fakat ne yapmam gerekiyor. nereye nasıl başvuracağımı bilmiyorum. Bu konuda bilgisi tecrübesi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

2. 14 Ekim 2010
  3. Jade__

Jade__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bence hukuk köşesine aç konunu.orda yardımcı olurlar diye düşünüyorum.

4. 14 Ekim 2010
  5. SacDuzlestirici

SacDuzlestirici Sabahın İlk Işıkları..... Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bulundugun sehırden baroyu bul netten bak googldan ordan bı randevu al gıt ucretsz avukat tutar bılgı verırler

6. 14 Ekim 2010
  7. elifaslann

elifaslann Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Sevgili lovely;
    Öncelikle çok üzüldüm durumuna ama doğru karar verdiğini düşünüyorum. Eğer bir avukatla birlikte yürütebilecek gücün varsa o yolu izle derim. yok,maddi imkansızlıkğın varsa İstanbul barosuna gidip (İstanbulda oturduğun için)adli yardım hizmetleri çerçevesinde ücretsiz avukat tayini talebinde bulunmalısın. Ancak orada maddi durumunun gerçekten avukat tutmaya elverişli olup olmadığı araştırılıyor. Yine bir sonuç alamazsan bana ulaş lütfen.. yardımcı olurum.

8. 14 Ekim 2010
  9. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Hayatım ben sadece bir avukata gidip ona noterden vekalet çıkartmıştım (notere boşanma için deyince zaten matbu bi yazıları var, çıkartıp veriyorlar) geri kalan bütün işleri o halleti ben hiçbir şey yapmadım, sadece duruşmaya gidip imza attım o kadar.

10. 14 Ekim 2010
  11. GezegeNKralicesi

GezegeNKralicesi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2.594
    Ödül Puanları:
    238
    Çok zor bir durum allah yardımcınız olsun.. Keşke hiç yaşanmasaydı tekrarlanmasaydı.. hayırlısı olsun sizin için

12. 14 Ekim 2010
  13. leylamina

leylamina yalnızzzz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    şimdilik avukata ihtiyacın yok.adliye ye git ver dilekçe yi.ilk duruşmada sen ve eşin mutlaka orada bulunmak zorundasınız.baktın boşanmak istemiyor bir avukat tutarsın.o senin adına takip eder dosya yı.seni de her türlü durumdan haberder eder.hakkında hayırlısı olsun.

14. 14 Ekim 2010
  15. missingandmygirl

missingandmygirl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    113
    arkadaşım internette boşanma ile ilgili birçok site var orada hazır dilekçeler var.. mutlaka biri sana uyar... kendine uyarlayarak yeniden yazabilirsin dilekçeyi.. sonra adliyeye gittiğinde oradakiler seni yönlendiriyorlar zaten.. harç parası yatırman lazım bu arada 50-60 tl olması gerekiordu.. dilekçeyi verdikten sonra hangi adresi verdiysen oraya tebilgatlar geliyor..
    unutmadan elinde ne türlü belge varsa bunları da eklemeyi unutma dilekçene ... herşeyi ayrıntılarıyla yazarsan iyi olur...
    umarım herşey yoluna girer ama aldatılmış biri olarak vereceğin en iyi kararın ayrılmak olduğuna inanıyorum... ayrılana kadar hep içimde şüphelerim vardı ama şu an iyiki böyleir karar vrmişim diyorum
    unutma HERGÜN BİN KERE ÖLMEKTENSE BİRGÜN BİR KERE ÖLÜRSÜN hayatına devam edersin...

16. 15 Ekim 2010
  17. eceezgi

eceezgi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3.980
    Ödül Puanları:
    163
    bulunduğun yerdeki adliyeye gidip eşinde boşanma davası açıyorsun 40 lıra gbi sanırım bir ücreti vardı,sonra onun ikamet ettiği adrese mahkeme kağıdı gidiyor gün ve tarih yazıo,,o tarıhte ılk mahkeme oldugu ıcın orda bulunmak zorundasınız
    canını sakın sıkma ben de bosandım 4 ay oldu Allaha şükür o kadar rahatım kı anlatamam dünyanın sonu değil bosanmak ve kımse bosanmak için de evlenmıyor.Allah yardımcın olsun canım .

18. 15 Ekim 2010
  19. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım eğer maddi durumun yoksa, bulunduğun ilin barosundan sana bir avukat temin ediyorlar, eğer o evden ayrılmadıysan eşinin maddi durumunu ıspatlayacak, ya da seni aldattığına dair bir delilin varsa al, mahkeme aşamasında gerekli olur. Ve eğer evlendikten sonra edindiğiniz mallarınız varsa hemen git ve üzerlerine senden habersiz satmaması için tedbir kararı koydur.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.