boşanma konusunda acil yardım

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve baxsxakeylxuxl tarafından 31 Mart 2008 başlatılmıştır.

31 Mart 2008
    Konu Sahibi : baxsxakeylxuxl
  1. baxsxakeylxuxl

baxsxakeylxuxl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben eşimden uzun zamandır ayrı yaşıyorum tabi bu süre zarfında yaşamadığım şey kalmadı eşim çok problemli ve dengesiz bir insan,sonunda bir avukat tutup boşanma davasını açtım ama şimdi eşim anlaşmalı boşanmak istiyor fakat kızımın velayetini verme taraftarı değil bende ona bırakmak istemiyorum şimdi ne yapmalıyım dava devam ederse kızımın velayetini alma şansım var mı

2. 31 Mart 2008
  3. NERXIXMAN

NERXIXMAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Öncelikle geçmiş olsun diyorum öğle dengesizden kurtulmuşsun buna sevinmen lazım.
    canım kızın kaç yaşında

4. 31 Mart 2008
  5. baxsxakeylxuxl

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızım şuan 11 yaşında ama kızımı görme mi o kadar zorlaştırıyo ki anlatamam,dediğim gibi çok dengesiz bigün telefon edip artık çocuğu istemiyorum sana bırakacağım bundan sonra siz bakın diyor ertesin gün tekrar arayıp bundan sonra çocuğu unut diyor,haftasonları almak istiyorum canı isterse gönderiyo canı istemezse göndermiyo,göndersede çocuğu defalarca arayıp nerdesiniz ne yapıyosunuz kim var yanınızda diye rahatsız ediyor artık ne yapacağımı şaşırdım kızımında piskolojisi bozuldu

6. 31 Mart 2008
  7. NERXIXMAN

NERXIXMAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    canım ya kolay değil gerçekten bu tür olaylarda ençok çocuk etkileniyor.
    çocuğun neden senin yanında değil bence onun yanında o çocuk daha çok etkilenir.
    böyle bir olay benim başımdada var biliyosundur belki ben avukatla görüştüm çocuk genel de 18 yaşına kadar annenindir dedi bana ama benim çocuğum bende hafta sonları özlediği zaman babasını görmeye gidiyor çocuğun o nada ihtiyacı var her nekadar bizim aramız bozuk olsada bunları çocuklara yansıtmamalıyız ama ne yazıkki herkes bunun bilincinde değil.
    canım en doğrusu bir avukatla görüş derim gerçi benim çocuğum 9 yaşında ve erkek cinsiyetine göre annede kalma şekli değişiyormu bilemem ama onun daha çok anneye ihtiyacı var

8. 31 Mart 2008
  9. baxsxakeylxuxl

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben çalışıyorum ve çalıştığım içinde haftaiçi kayınvalidem bakıyodu kızıma biz akşamları ve haftasonu alıyoduk,şimdi de akşamları almak istiyorum ama bu mümkün olmuyor haftasonu bile o kadar problem çıkarıyolar ki baş edemiyorum kızımda babasından koktuğu için gelmek istemiyo
    babasına ihtiyacı olduğunu biliyorum ama şuan kızım onun yanında da değil babaannesinde kalıyo sırf beni bunalıma sokmak için yapıyo
    Allah hepimizin yardımcısı olsun şuan tek derdim kızımın velayetini alabilmek

10. 31 Mart 2008
  11. NERXIXMAN

NERXIXMAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    canım en kısa zaman da bir avukatla görüş derim allah yardımcın olsun

12. 4 Ağustos 2008
  13. mltmizmir

mltmizmir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

öncelikle şunu söyleyim ben avukat degilim fakat senin durumuna benzer bir boşanma süreci yaşadım..2005 yılından bugüne kadar çocugu ikimizde istedigimiz için boşanamadık dengesiz bir eşten neden bukadar boşanmak zor oluyor anlamıyorum.Bende çalıştıgım için çocugumla eski eşimin annesi ilgileniyor fakat akşamları alıyordum çocugumu..mahkeme günü geldiğinde çocuga ben bakıyorum annesini çocuk görmüyor dediği anda mahkememiz red ediliyor geçici velayeti bana veriliyor ve boşanamıyorduk..haziran ayında ne kendime nede çocuguma nafaka,tazminat hiçbirşey istemedim sadece çocugumu ver ve boşanalım dedigimde kabul etti ...dilekçe verdiğim gün gelemedi ertesi gün mahkemeye çıkacagımız sıra hakim nafaka protokolü istedi yani sadece boşasın nafaka talep etmiyorum dediğim için yine boşanamıyorduk..usulen 100ytl sadece çocuk için istedim ve haziran 2008 ogün içersinde boşandık..birde bu şekilde deneyin isterseniz belki nafaka,tazminat bunlardan kaçtıgı için mahkemeleri uzatıyordur.

14. 4 Ağustos 2008
  15. EbRuLi

EbRuLi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    hayatım zor bir dönemden geçiyorsun önce Allah yardımcın olsun. 2008 Martta eşimden ayrıldım. Önce anlaşmalı boşanma isteniyorsa, zaten velayet konusu ve diğer konularda protokol imzalamanız gerekecek. Protokolde kızını sana vermeyi kabul ederse, mahkeme tek celsede kapanacaktır. burada dikkat etmen gereken protokoldeki maddeleri avukatla beraber, sağlam bir kafa ile düşünmek. avukatlat karşılıklı mutabık kaldıktan sonra imzayı atmalısın. bu arada ne olursa olsun, kızını sen alsan da hafta sonlarında, Somestr tatilinin yarısında ve yaz tatilinin büyük bir kısmında babasının yanında olacak. Bütün bu maddelere dikkat etmen gerekecek çünkü, kızını sana teslim etmemesi durumunda, yasalar baba hakkında arama emri çıkarıyor. Tabii kızının sende kalmasında, yaşını kullanabilirsin. Çünkü hala anne ile geçirecek zamana ihtiyacı var. Uzun süren bir boşanma davasının ardından, sana söyleyeceklerim bunlrdır. Yardıma ihtiyacın olursa, avukatıma sorup sana buradan cevap verebilirim.

Sevgilerimle,

16. 15 Şubat 2014
  17. bayanstar

bayanstar Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Paylaşım için teşekkürler