Boşanma lafını çok eder misiniz?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve aysun444 tarafından 25 Şubat 2008 başlatılmıştır.

25 Şubat 2008
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar evliliğinizde tartışmalarda boşanalım lafını çok kullanırmısınız ya da hiç kullandınız mı?

2. 25 Şubat 2008
  3. ccerence

ccerence Guest

katiyen kullanmam eşim de kullanmaz ki onca flört nişan döneminde de kesinlikle ayrılalım demedik hiç, Allah'a şükür..

kesinlikle bunların kat'i olmadıgı sürece kullanılması taraftarı değilim şükür eşim de değil... kelimeler yaptırım gücünü kaybeder ve iş yalancının mumu muhabbetine döner ve bi gün gerçekten gidecek olursanız nasısa gitmez diye dönüpte bakmaz bile..

sakın kimse kullanmasın derim ben.naçizane tabi..

4. 25 Şubat 2008
  5. Kite_Runner

Kite_Runner Pretty Woman Üye

Beğenildi:
    58
    Ödül Puanları:
    113
    İlk evlendiğim zamanlarda hep dilimdeydi. Eşimi çok kırdığımı farkettim ve dikkat etmeye başladım. Şimdi tartışma esnasında daha dikkatli konuşuyorum. Çünkü hissettiğimden değil, sadece tartıştığımızda onun canını daha fazla yakabilmek için söylüyordum. Çok güzel bir evliliğim olmasına rağmen daima bu durumada hazırlıklıyım.
    Savunma mekanizmam böyle çalışıyor sanırım. Hep aklımdadır. (Allah korusun)Ayrılırsam neler yapacağımı, nasıl yaşayacağımı defalarca düşünmüşümdür.
    Ama her tartışmada ağza alınmaması gereken bir söz. Gerçekten düzeltilemiycek bir durum varsa söylenmeli ve ağızdan bir kere çıkmalı...Sürekli söylendiğinde hem blöf olduğu belli olur, hem de iş laçka hale gelir.

6. 25 Şubat 2008
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.412
    Ödül Puanları:
    363
    Eşim ilk yılımızda bir defa kullandı boşanma kelimesini. Ben blöfünü yutmayınca çark etti.şutarafagitti
    Ben de bir defa kullandım geçtiğimiz yaz. Çok kötü bir dönemdi,zaten beni çok zor ikna etti. Sonuna kadar haklıydım. Yine aynı şeyleri yaşasam bu defa beni ikna edemez..:dilcikar:

8. 25 Şubat 2008
  9. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Açıkcası bende kullanıyorum bazen.. yani tamam dese hemen gitmeye hazırdım..
    Bazen düşünüyorumda bi gün yine sinirli ve haklıyken boşanalım desem o da tamam dese.....
    görürüm ben günümü:bbo:

10. 25 Şubat 2008
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    eşim kullanmaz ama ben ara ara kullanırım..ciddi anlamda sinirlendiğim zamanlar oluyor..
    ama şükürler olsun bir şekilde toparlıyor arayı..bende çok kin tutamadığım için barışıyoruz..
    gerçi ikimizde biliyoruz birbirimizden ayrılamayacağımızı:asigim::asigim:

12. 26 Şubat 2008
  13. delikizinturkusuyum

delikizinturkusuyum Hoşgeldin MİRZA'm... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Allaha şükür bugüne kadar ne ben ne de eşim boşanma lafını ağzımıza dahi almadık...:nazar:

14. 26 Şubat 2008
  15. nnaz

nnaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    insan kızınca gözü dönüyor ve düşünüyor ki onu en iyi nasıl incitebilirim diyi..tabiki boşanmak kelimesi bile karşı tarafı çıldırtmaya yetiyor..

16. 26 Şubat 2008
  17. askimveben

askimveben Kaanima kardes geliyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evlilimizin ilk senesinde kavga sirasinda 1-2 kez bosanalim dedim.
    sonra düsündüm biz yolun daha cok basindayiz, tabiki anlasmazliklar olur, ama hemen bosanmayi düsünmememiz lazim diye.
    artik söylemiyorum saten esiminde benim bu sözüme kiriliyordu ama bende onun gönlünü aliyordum yine

18. 26 Şubat 2008
  19. mavilimcan

mavilimcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 3 defa kullandım 3 yıllık evliyim ...çünkü canım çok acımıştı aslında eşimin bir suçu yoktu eşimin müdürü eşime asılıyodu bende ben dayanaamam buna dedim ve boşanalım dedim..
    eşim benle güzelce konuştu.. bir hareketim oldumu dedi yok dedim ama kadının yaptığına bak dedim o yapsın dedi önemi varmı önemli olan benim ve ben seni seviyorum dedi.. artık bende kendime çeki düzen verdim bu lafı kullanmıyorum