Boşanma stresi ve sonrası

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve leylak24 tarafından 8 Kasım 2010 başlatılmıştır.

8 Kasım 2010
    Konu Sahibi : leylak24
  1. leylak24

leylak24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    Merhaba,
    Ben evleneli 1 yıl oldu ve eşimle 3.5 ay gibi kısa bir süre beraber yaşadıktan sonra eşimin ailesinin beni istememesi ve oğullarına baskısı sonucu boşanıyoruz!Tabi ben burada en büyük suçluyu eşim olarak görüyorum.Çünkü bir erkek karısına sahip çıkarsa kimse buna cesaret edemez!İlk davamız görüldü,ancak ben çok sıkıntılı günler geçiriyorum.Psikolojim çok bozuk,insanlara olan güvenimi kaybettim.Başta en yakınlarım olmak üzere sırf boşanıyorum diye boşanmış kadın olacağım diye benden yüz çevirdiler!Kimin dost kimin düşman olduğunu anlamakta zorluk çekiyorum,herkes dedikodu peşinde çünkü!
    Sizler,boşananlar veya boşanmak üzere olan arkadaşlarım bu günleri nasıl atlattınız/atlatıyorsunuz?Daha çok gencim ve bundan sonra hayatta beni neler bekliyor bilmiyorum!Biraz da hassasım sanırım.Mesela boşandıktan sonra yeni bir hayat kurmak,yeni bir evlilik yapmak imkansız mı?
    Benim durumumda olan arkadaşlarım içinde iyi tavsiyelerinizi bekliyorum,teşekkürler...

misisnobadi bunu beğendi.
  2. 8 Kasım 2010
  3. amancia

amancia Teleften bir gece.. Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    canım ateş düştüğü yeri yakar.. kendi yaralarını ancak kendin sarabilirsin. bence yolun başındayken eşinin gerçek yüzünü görmen kar senin için bence..
    acı çekiceksin bu aşamada canın çok yanabilir ama emin ol gittikçe azalıyor.. hayata inadına tutun kendin için yaşa, dostunu düşmanını da tanımışsın mutlu etme düşmanlarını..
    dışardan gelen tepkileri de aldırma hayat senin hayatın onlar nerden bilebilir ne yaşadığını ne çektiğini?
    ben de ekim 19 da boşandım..

4. 8 Kasım 2010
  5. goncamelek

goncamelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım amancia arkadasa katılıyorum Allah yardımcın olsun

6. 8 Kasım 2010
  7. Paradoks

Paradoks Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    148
    Neden sizi bu psikolojiye sokmalarına müsade ediyorsunuz.
    Anneniz,babanız haricinde kimseye açıklama yapmak zorunda olmamalısınız.Hatta bu hayat
    sizin onlar bile sonra gelmeli böyle bir kararda.Destek olabilirler en fazla.
    Konu komşu ne dedi,dedikodu yapacak diye mutsuz bir evliliği sürdürmeniz saçma olurdu zaten ki boşanıyorsunuz.
    Merak etmeyin daha güzel bir hayat sizi bekliyor.Tabi yaşam şartlarınızı bilmiyorum.
    Ayrıca bir daha evlenmeyi şimdiden düşünmeniz için erken değil mi? önce bir boşanın,şu psikoloyi üzerinizden atın,hayata karışın.gerisi gelir.Çok istiyorsanız tekrar evlenmeyi evlenirsiniz tabi.
    Sormak istediğim bir şey var size,anlaşmalı boşanmıyorsunuz sanırım,öyle olsaydı tek celsede biterdi..Hangi taraf boşanma ya da mal paylaşımı problemi çıkardı ? Boşamak istemeyen tarf siz misiniz?

8. 8 Kasım 2010
  9. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    çürük elmalar ayıklanıyor işte.

kimsenin namusuna kocası sahip çıkmıyor. boşanan kadın da evli kadın da düzgün ise her durumda aynıdır.
    boşananlara karşı hala cahilce bakan hatta davranışına yansıtan kaba insanlar mevcut.
    kimsenin ayakta durmak için,namuslu yaşamak için kocaya ihtiyacı yok.
    ama olan varsa da Allah kocalarının başından eksik etmesin.
    aşk bittiyse beraber olmak acı veriyorsa kötüye gitmenin alemi yok. elbette boşanacaksın.
    kocamdan bunaldım intihat ettim gibi haberler duyan o insanlar AA boşansaydı der.
    boşanırsın, iyi kötü idare etseydi der. milletin lafı bitmez.
    onları düşünme.
    toplumdan kopmamaya çalış.
    sen uzaklaştıkça herşey senin gözüne daha da kötü görünür.
    olmuyorsa olmuyor.. hayat size daha iyisini getirsin.
    ikinci ,üçüncü evliliğnde çok mutlu olanlar var.

siz güçlü olun. başınızı eğmeyin. siz kötü birşey yapmadınız.

Son düzenleme: 8 Kasım 2010
  10. 8 Kasım 2010
  11. leylak24

leylak24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.Bizde durum biraz farklı,çünkü -tabir-i caizse- ben evimden atıldım!Boşanmayı karşı taraf talep etti ve neden olarak da "başta ailesi olmak üzere akrabalarına ve arkadaş çevresine karşı evliliğin gerektirdiği yükümlülükleri yerine getirmemem" gösterilmiş.Ben boşanmamakta ısrarlıyım en azından bir süreliğine!Onu istediğimden ya da barışmak istediğimden değil,sırf bana kendisinin ve ailesinin bir çöp muamelesi göstermesinden dolayı!Ben kendimi şu açıdan şanslı hissediyorum,annem ve babam bana sahip:)Ama bizde bir söz vardır "başına soğuk su değmemiş" kişiler yani ellere karışmamış yakın akrabalar ne yazık ki sırt çevirdiler!
    Evlenme konusunda ise,bende ilk başlarda şu düşünce oluşmuştu:İleride ben tekrar evlenirsem o kişiyle de aynı şeyleri yaşar mıyım,beni bir önceki evliliğimden dolayı yargılar mı?İster istemez bu düşüncelere kapılıyorsun.
    Benim zoruma gidiyor çünkü ben eşime çok güvendim,ona inandım ve hayallerine kapıldım.En kötüsü de evlendikten hemen sonra göreve gitti ve ben bir kuş gibi altı ay onu evimde arımla namusumla bekledim.Oysaki benim kuş yuvası gibi evimi annesi tarumar etti.İşte böyle....

12. 8 Kasım 2010
  13. zuhal32

zuhal32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    671
    Ödül Puanları:
    93
    merhaba arkadaşım.senin sorularına pek cevap veremeyeceğim.kelin ilacı olsa misali...ben boşanalı neredeyse 4 ay oldu.başlangıç çok zor ama zamanla alışıyo insan yapamam dediği şeyleri yapıyo.mesela ben asla aynı ilçede aynı okulda çalışamam diyordum şimdi aynı okulumdayım.çok tanıdık görüyorum sorularına cevap vermiyorum anlaşamadık olmadı diyorum.başım dik güçlü durmaya çalışıyorum.başta çok ağlıyordum herşeye şimdi daha iyiyim.ama psikoloğa gittim.ama ağır ilaçlar kullanmıyorum onunda etkisi var tabi...milleti boş ver konuşan konuşsun sonra susuyolar.hakkında hayırlısı olsun geleceğe yönelik tüm duygularına ortağım.

14. 8 Kasım 2010
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    genç yaşlarda evlenip boşanan o kadar çok kişi var ki... kimseye garip gelmez bu durum.

ayrıca şak diye evlenmeyeceksiniz ya.. evlilik öncesi konuşup anlaşacaksınız. sizi dinleyecek kabullenebilecekse taşıyabilicekse evlenicek. bu yüzden hiç dert etme.
    biri gider mutlaka daha iyisi gelir diye düşün.

16. 9 Kasım 2010
  17. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.351
    Ödül Puanları:
    363
    Şu çürük elmaların ayıklanması tabirine bayıldım bayıldım bayıldım!!!!

18. 9 Kasım 2010
  19. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.351
    Ödül Puanları:
    363
    Konuya gelince; boşanmak zordur arkadaşım..
    Allahım yardımcınız olsun inşallah..
    Hiç kimsenin söylediklerini,davranışlarını önemsemeyin..
    Tek önemli sizsiniz bunu asla unutmayın!
    Devamlı dik durun,kolay değil biliyorum ama inanın siz boynunuzu eğdikçe üzerinize binen çok olur..