Boşanma travması yaşayanlar

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve ILEEN tarafından 11 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    11 Eylül 2009
    Konu Sahibi : ILEEN
  1. ILEEN

ILEEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba
    Boşanma insan hayatında yaşanabilecek kayda değer travmalardan biri bana göre.Bunun verdiği zarar kişiden kişiye göre değişir elbette,Kimi sıyrıklarla kurtulurken,kimi uzunca bir süre iyi olmayacak yaralarıyla yaşamaya çalışır.İşin içinde bir de aldatılma varsa bir kadın için feci bir süreç yaşanıyor.Bir de eski eşinizin sizi aldattığı kişiyle dillere destan evlendiğini duymanızla beyninize koca bir balyoz yiyorsunuz.
    İçinizdeki öfke,kin,acı geçmek bilmiyor,özgüveniniz derinden sarsılıyor,ruhunuz inciniyor ve kadınlığınızı sorgulamaya başlıyorsunuz.Diğer bayanla kendini kıyaslamalar,kendini basit,küçük,bir hiç gibi görmeler,onları hayal etmeler,berbat ve çok zarar verici bir kıskançlık kaçınılmaz oluyor.
    Bu süreç benim için hala bitmiş değil.Hayatım her anlamda ve her yönüyle tepetaklak olup sudan çıkmış zavallı bir balık durumunda şu an ailemin yanındayım.Bekarlık evime,bekarlık odama geri dönüş.Bekarken çeyizlerimi küçücük odamın bir köşesine yığmıştım,arada havalandırma bahanesiyle üşenmeden hepsini açar bakardım,bir kız için çok anlamlı değilmi çeyiz.Hayal kurardım,şu havluyla kocam elini silecek,bu battaniyeyi örtüneceğiz beraber,şu seksi geceliğimi onun için giyeceğim derdim.Sonunda evlendim,evim oldu,çoğunu kullanmak kısmet olmadan ayrıldık.O kadar çoktular ki çoğuna sıra bile gelmemişti.Mesela pinokyolu bir yemek takımı vardı,çocuğumuz için,annem çok heveslenip almış kimbilir ne zaman.Sonra benle beraber çeyizlerde o evi bırakıp geldik.Kolileri görmek hele de onları açıp pek çok şeyin paramparça olduğunu görmek de ayrı bir trajedi.En çok da pinokyolu çocuk tasının kırılmasına üzülmüştüm.Şimdi çeyizler içindeki kırıklarla beraber odanın bir köşesine yığıldı,üzerine bir örtü örttüm,görmeyim diye,kesinlikle açmıyorum,açamam da.
    Kalbimdeki incinmiş sevgimi de kırıklarıyla bir sandığa koydum,üstüne onlarca kilit vurdum,açmıyorum,açamam da. AYLİN

2. 11 Eylül 2009
  3. solucan

solucan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    moralim bozuldu şimdi bunu okuyunca,üzüldüm.

4. 12 Eylül 2009
  5. potitive_women

potitive_women Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşadıkların gerçekten zor şeyler, başına gelen bilir sadece ama madem kocan seni aldattı ve diğer kadınla evlendi hayata küsmene gerek yok, çeyizlerini kullanacak belki de onlara hiç ihtiyaç duymayacak çok daha iyi birisi çıkacak karşına,ailenin yanına dönmek çok zor bişey, imkanın varsa bence yalnız yaşa, çok daha kolay saracaksın yaralarını, sürekli seni sorgulayan insanlar varsa çevren de bence önce onlardan kurtul, boşanmak dünyanın sonu değil ya, zaten değer vermeyen biriyle iyiki de kısa zaman da ayrılmışın,kaybettiğin zaman geri gelmiyor,kendine yeni bi başlangıç yapmalısın, geçmişi unutmak zor ama bırak olduğu yerde kalsın,arkanı döndüğün zaman inan önünde ki fırsatları daha iyi görecek ve daha mutlu olacaksın, inşallah çok huzurlu günler seni bekliyordur.:1rolleyes:

6. 12 Eylül 2009
  7. apua34

apua34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım yaŞadıkların ben okudum kendımı sızın yerınıze koydum ve aynıları yaŞardım.aldatılmak kÖtÜ bıŞey olamaz ...bız evlenmeden yaŞıoruz artık aldatılamyı kımseye guvemımız ınancımız kalmıo bız bekar halımızle evlılıkten koruoruz..sız allaha havale edın bu tıp ınsnalar bulurla merak etme onlarıda bulur bıgun...sıze sabır dılıorum ama dunaynın sonu degıl hayat sÜprızlerle dolu heran nolcagnı bılemeyız ..hıÇ ummadııgın anda bırı Çıkar hayatını degıŞtırır..
    Ne kadar sÜrdÜ evlılık nasıl bu hale geldı kı

8. 12 Eylül 2009
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.623
    Ödül Puanları:
    363
    Hep derim ya..
    Her insanın hikayesi farklı diye..
    Ben de boşandım..
    Çok şükür iyiyim..
    Evet,harikayım,işte hayat bu,hey özgürlük naraları atmıyorum..
    Zaman zaman ben de kendimi kötü hissettiğim,içime kapandığım,kabuğuma çekildiğim dönemler oluyor.. Gerçi benim daha çok taze anılarım..
    Size verilebileceğim en güzel fikir; mutlaka psikoloğa gidin.. Hiç kimseye anlatamadığınız herşeyi açıkça konuşun. Mutlaka iyi gelecektir..

10. 12 Eylül 2009
  11. ILEEN

ILEEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    4 yıl sürdü,iletişim bozukluğu,beni depresyonuma bağlı sorunlar,özellikle cinsei isteksizlik,eşimin bana yakın olmayıp hatta mesafe koyması,benim sıkıntılarımı görmezden gelmesi,benim hastalığımdan dolayı ona karşı yakın,ilgili olamamam vs.daha da uzar bu liste,sonuç olarak 3 yıl önce bitti.

arkadaşım bir iki gün önce bişey oldu paylaşıp fikrinizi almak isterim,bir arkadaşlık sitesine öylesine gayesiz üye oldum resimlerimi filan koydum,onlarca adama baktım hepsi kaba tabirle hödük ve odun,ama birisi çok ilgimi çekti,bakışı,tebessümü etkiledi beni,kendini anlattığı cümleleri de beğendim.bir kaç kere yazıştık,msn istedi,vermedim,kararsız kaldım,böyle riyakar bir ortamda insan nasıl güvenebilir,ya herşey yalansa,bir tarafım devam et gittiği yere kadar gitsin diyor,bir tarafım saçmalama sen internetten adam bulup yazışacak bir kadınmısın,bunlarımı layık görüyorsun kendine diyor.şaşırdım kaldım,adamın resmini görünce resmen kalbim hızlı atıyor,bilmiyorum,belki bana önerileriniz olur.

12. 15 Eylül 2009
  13. Catharsis

Catharsis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    üzüldüm..
    kolay değil durumunuz.. ve herkesin başka bir karakter yapısı var. ben aldatılsam heralde, kendımı hakir görmezdim. kıyaslama yapmazdım. siz de umarım daha fazla böyle şeylerle kendınızı yıpratmazsınız..çünkü inanın bir zaman sonra bunların da pişmanlığını yaşayacaksınız..
    kendinize değer verin
    kendinizi sevin
    emin olunki bunlara layıksınız ama eski eşiniz size layık olamamıs
    evlilik hastalıkta sağlıkta diye başlar..
    psikolojik sorunlarınız oldugundan bahsetmişsiniz.nasılki bedenimiz ansızın yenik düşüverir bir hastalıga,ruhumuzda aynıdır.. insanın başına bu hayatta ne gelecegı belli olmaz.düşmez kalkmaz bir Allah..
    zor günlerinizde yanınızda olmamış,o yürek büyüklüğünü gösterememiş.. sorunlarla mücadele edecek kadar güçlü değilmiş,kolayı seçmiş. ben sımdı size değil,evlendiği bayana acırım. dedim ya hastalık sağlık bizler için.. belki o bayan da güç bir duruma düşecek ve henüz büyüyememiş eski eşiniz onu da aldatıp,terkedecek.. şanslısınız çünkü siz sıranızı savdınız.
    msndeki beyle ilgili olaraksa,önce toparlanın,kendinizi sevin,sorunlarınıızın üstüne bir parca toprak atmak yerine, onları çözüme kavuşturmaya çalısın. "tam" oldugunuzu hissettiğinizde yepyeni,taptaze bir hayata yelken açın.. ama elektrik var,inancım var diyorsanız,yaralarımı sarabilir belkı de diyorsanız, msndeki beyle irtibata geçin.. internette tıpkı reel dünya gibi bir dünya.. bakın bu sitede sizi hiç tanımadığı halde yardımcı olmak için çırpınan insanlar bulacaksınız ama tıpkı reel dünya gibi ordada iyisi var kötüsü var.adımlarınızı temkinli atın,dikkatli ve uyanık olun. mesela gercek kimliğinizi saklayabılırsınız ondan. bu sahtecilik değil sadece koruma güdüsü.. sanal ilişkinizi ileriye taşımaya değer görürseniz,ona gercek kimliğinizi acıkladıgınızda,aklı basında biriyse eğer sizi anlayacaktır.
    bugun Kadir Gecesi.. dilerim ki artık doğru insanlarla karşılaştırsın Allah sizi..
    yolunuz açık olsun

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.