boşanma ve çocuk

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve axsxina tarafından 3 Kasım 2010 başlatılmıştır.

3 Kasım 2010
    Konu Sahibi : axsxina
  1. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar,
    bazılarınız hatırlarsınız, hamile iken boşanmaya karar verdim, inşallah iki duruşma sonra da boşanıcam, aslında benim ki bir dert değil, verdiğim kararın ne kadar da doğru olduğunu anladım, nasıl mı?:

30 yaşına yakın bir arkadaşım var, anne ve babasının arasında evlendiklerinden beri sorunlar var, baba anneye ve çocuklara şiddet uyguluyor, yaşı 30 a yakın olan arkadaşıma da... (1-2 yıl öncesine kadar)

uzun zamandır görüşemediğim arkadaşımla dertleşme imkanım oldu, arkadaşım o kadar büyük sorunlar yaşamış ki bu huzursuzluk ve şiddet dolu ortamdan dolayı, çok ciddi sağlık problemleri olmuş, psikolojisi ciddi şekilde bozulmuş, şu anda evlilikten çok korkar durumda, evlilik lafı geçtiğinde tüyleri diken diken oluyor adeta, iyi evliliklerin de olduğundan emin ama cesaret edemiyor, kız kardeşi tamamen farklı, her canım cicim diyen erkeğe güvenir hale gelmiş beni seviyor diye, tamamen güvendiği erkeklerin gölgesinde mutlu sanıyormuş kendini bu yüzden erkeklerin biri gidiyor biri geliyor tabiri caizse...

arkadaşım psikolojik tedavi görmüş uzun süre, hem ruh hem beden sağlığı daha iyi durumda, kendine güveni gelmiş, babasının karşısında daha güçlü hissediyor kendisini ve şiddet uygulamasına müsade etmiyor artık, hikaye çok uzun ama özeti bu.

tüm bu yaşadıklarından sonra verdiğim karar için beni tebrik etti, çocuğu olan insanın çocuğum var diye hem kendine hem de yavrusuna eziyet ettirmemesi gerektiğini, sorunlu bir ailede sağlıklı bir çocuk yetiştirilemeyeceğini, eğer çocuğunu düşündüğü için bir kadın ayrılmıyorsa eşinden çocuğun geleceği için kendi eliyle daha büyük bir kötülük yaptığından bahsetti. Zaten biliyordum ve emindim kararımın doğru olduğundan ama yaşayan birinden duyunca daha da içime sindi, daha bir hafifledim.

benim durumumda olan yani hamile ya da çocuklu iken boşanmanın eşiğinde olan arkadaşlara sesleniyorum, yaşadıklarınızı ölçün tartın, kendiniz ve yavrunuz için en doğru kararı verin lütfen.

Mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum herkes için...

2. 3 Kasım 2010
  3. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Kararınızın arkasında bu kadar sağlam durabilmenize sevindim.
    Aynen öyle , iyi gitmeyen bir evliliğin içinde o çocuklar tükenip gidiyor.
    Ya tamamen nefret ediyorlar ya da sevgi açlığıyla herkese sarılıyorlar.
    Rabbim bebeğinizle hayırlı ve güzel günler göstersin.
    Rabbim yardımcınız olsun herzaman inş.

4. 3 Kasım 2010
  5. _WhitePearl_

_WhitePearl_ Pamuk Prensesim... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Canım, seni bizim topickten hatırlıyorum (TEmmuz anneleri) .Ama bilmiyordum , eşinden baya sıkıntı yasamışsın okudum geçmişsini .Hakkında hayırlı olanı yapmışsın bence ..

6. 3 Kasım 2010
  7. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    sağolun arkadaşlar, eğer çocuğum olmasaydı bir boşlukta olacaktım biliyorum, neden böyle oldu, niye benim başıma geldi diye isyan edecektim belki de, ama şimdi kuzucum var, o benim tesellim, evliliğimde yaşadığım sıkıntılara katlandığım için isyan etmediğim için belki de hiç haketmeyen insanlara haddin fazla katlandığım ve değer verdiğim için Rabbimin bir hediyesi canım kızım...

8. 3 Kasım 2010
  9. derya_06_17

derya_06_17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Allah bundan sonraki yaşantınızda yardımcınız olacaktır,güzel günler var önünüzde.çocuğunuzla birlikte sağlıklı günler dilerim..

10. 3 Kasım 2010
  11. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    hakkınızda hayırlısı olsun canım
    dayağın olduğu bir evde çocukların sağlıklı büyüyemeyeceği kesin zaten
    yolun açık olsun

12. 4 Kasım 2010
  13. gulsum50

gulsum50 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    alla yardımcınız olsun
    çok zor bir surum
    ama kendine güvenen birine benziyorsunuz
    umarım bundan sonra sizi hiç üzmezler kızınızla beraber mutlu ve huzurlu yaşars

14. 4 Kasım 2010
  15. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    aminnnn arkadaşlar, Allah herkesi yuvasında mutlu huzurlu etsin.......

16. 4 Kasım 2010
  17. tuqqce

tuqqce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Tatlım Rabbim yardımcın olsun inşallah sana ve bebişine

18. 4 Kasım 2010
  19. cicimmmm

cicimmmm havada aşk kokusu var:):) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    doğru bir karar vermişsiniz sizi tebrik ediyorum anne ve babanın mutsuzluğu en çok çocukları etkiliyor bunu biricik yegenimden cok iyi biliyorum.benimde ablam 7 yıl çekti şimdi boşanıyor.

Son düzenleme: 4 Kasım 2010