Boşanma ve mal paylaşımı

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve masumum tarafından 30 Eylül 2009 başlatılmıştır.

30 Eylül 2009
    Konu Sahibi : masumum
  1. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    merhabalar

Benim sormak istediğim şu eşimle 8 yıldır evliyiz ve şu an bu evlilik bitme noktasında, ben evimi evlenmeden önce almıştım ve bankadada biraz param var yani 10.000 in üzerinde, bu para ise benim emeklilik tazminatımdan kalan para eşim boşanma esnasında evden ve paradan hak talep edebilirmi yada benden nafaka isteyebilirmi, iki tane çocuğumuz var ve kesinlike çocukları ben eşime vermem oda almaz ama ben ondan nafaka alabilirmiyim yada tazmimat biraz karışık oldu ama umarım anlatabilmişimdir. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

2. 3 Ekim 2009
  3. Rosca

Rosca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım slm bende 3 yıllık evliydim şu anda eşimle ayrıyız boşanma davası açıldı evet eder canım bankadaki paranın emeklilik tazminatından kalan para olduğunu kanıtlayamaz bir durumda isen hemen parayı başka birinin üzerine yap evden hak talep edemez tapu senin üzerine ise ve eğer borçla falan alınmışsa birlikte ödediğinizi kanıtlar ise gene hak talep eder ama sanırım böyle bir durum yok eşin çalışmıyor sen çalışıyorsan nafakada talep eder bu utanmazlar velayet büyük bir ihtimalle sende olur mahkemede arıza çıkarmaz ise nafaka talep edersin tazminatta talep edersin ama bir avukat tut ve ona danış bende şu an aynı durumdayım 5.11 ilk duruşma var pabuç bırakmamak lazım bunlara
    hakkında hayırlısı canım:lepi:

4. 4 Ekim 2009
  5. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Çok sağol canım ya ilgin için evi ben evlenmeden çok önce almıştım zaten emeklilik parasının çoğunu evin tadialtı için harcadım kendisi şu an çalışıyor zaten 8 yıllık evliliğmizde toplam 1 yıl çalışmıştır, şu an ev hanımıyım ama emekli maaşım var ve maaşım onunkinden yüksek zaten bunca zaman ona maddi menfaat sağlamamak adına sineye çektim bir çok şeyi bundan sonrada, elimden geleni yapacam. velayetide istemez onda o sorumluluk nerde.
    senin adınada üzüldüm inşallah hayırlısı ile sonuçlanır. Allah hakkımızda hayırlısını versin.

6. 5 Ekim 2009
  7. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenildi:
    260
    Ödül Puanları:
    153
    tatlım işalllah herşey istediğin gibi sonuçlanır.:Saruboceq:

8. 5 Ekim 2009
  9. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    evı bekar ıken almanızdan dolayı esınız hak beyan edemez..
    bankadakı para ıse zaten emeklılıgnız goz onunde bulundurulur ve o paradanda hak talep edemez..
    nafaka konusu ıse eger esınız calısıyo ıse gelırı yuksek ıse alırsınız..
    bunu kanıtlamanız gerekıcekdır ama temkınlı olunuz bol şanslar dılerım..