boşanma

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve çile77 tarafından 15 Şubat 2008 başlatılmıştır.

15 Şubat 2008
    Konu Sahibi : çile77
  1. çile77

çile77 Guest

:çok üzgünüm:ablama kaynanası, görümcesi,eniştemin teyzesi ve kendisi sözle hakarette bulunuyorlar eniştem olcak pislik ablama şiddet uygulamaya başladı her yağtığı şeye kusur bulup hakaret ediyor ortada 5 aylık bi kız çoçuğu var ne olur yardım edin ne yapılacak bu konu hakkında

2. 16 Şubat 2008
  3. kriegerin

kriegerin benim can oğlum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    çok üzüldüm yaaaa.allah kolaylık versin

4. 16 Şubat 2008
  5. Quelle

Quelle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hukuk bolumune actigina gore konuyu sanirim sikayette bulunmak istiyorsunuz
    enisten bi daha siddet uygularsa direk gidip rapor alin ve sikayette bulunun sozle hakaret tehtid gibi seyleride kasette ceksin elinde bzulunsun..
    pislikler ya sinir oldum simdi

6. 16 Şubat 2008
  7. maviacem

maviacem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    slm arakadaşı inan ablanın durumuna çok üzüldüm.umarrım ablan için ve yeğenin için hayırlısı olur.Quelle arkadaşımla aynı fikirdeyim.bencede ablan eniştenin bir daha ki şiddet girisiminde darp raporu alırsa işinize yarar.Sonra vereceksin mahkemeye adaletin kestiği parmak acımaz diyeceksin uğraşsınlar ide bir güzel seyredin.:enbuyukkk:

8. 16 Şubat 2008
  9. çile77

çile77 Guest

artık bunalıma girdim ablamn bu olyından dolyı hastalık sahibi oldum onun bu durumuna çok üzlüyorum elimdende bi şey gelmiyo sadece ona destek ve güldürüp eğlendirerek yardımcı oluyorum ona enişte bile denmz ablamı ona emanet ettk ama o emanete ihanet etti karısna laf söyleyenlerin yanında yer alanla benm işim olmz( hayat bu mücadele etmeden ışığı göremesn )

10. 25 Şubat 2008
  11. çile77

çile77 Guest

artık dayanamıyo ne ablam ne de ailem boşnmaktan başka çare kalmadı ablama diyo ki evedn git ev ablama ait babam onun kızlık soy ismne yaptı kaynanası her şeyi karıştırıo artık bitsin bu çile ablamn ve yeğenm o durumunu görmeye dayanamıyorum

12. 27 Şubat 2008
  13. delikizinturkusuyum

delikizinturkusuyum Hoşgeldin MİRZA'm... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Ablanız şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açabilir. Şayet şiddete uğradığı sırada vücudunda darp izi, morluk vs. varsa doktor raporu almasını ve bunu boşanma davasında delil olarak sunmasını öneririm. Doktor raporu yoksa şiddet ve hakaret olayları tanıklarla ispatlanabilir. Yine bir başka alternatif Aile Mahkemesine başvurup kocanın evden uzaklaştırılmasını istemektir. Bunun için yine şiddet olayını ispat etmeniz gerekir.

14. 27 Şubat 2008
  15. delikizinturkusuyum

delikizinturkusuyum Hoşgeldin MİRZA'm... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Ev ablanıza ait kızlık soyadı üzerinden.
    Ama soyadı ne şekilde yazılırsa yazılsın eğer ev evlendikten sonra yada 01 Ocak 2002 den sonra alındıysa ortak mal sayılır.

16. 27 Şubat 2008
  17. gonca778

gonca778 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    allah kolaylık versin canım ailevi şeyler çok zor ,ablanıza desteği bırakmayın yinede inş düzelir diyorum

18. 27 Şubat 2008
  19. çile77

çile77 Guest

Nerde Biraz Zor Gibi Görünüyo Hep Ablana Destek Verioyoruz Hep Yanindayiz Ama Onlar çok üzyorlar