boşanmak çözüm mü..?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ebrudenizz tarafından 17 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

17 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : ebrudenizz
  1. ebrudenizz

ebrudenizz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    meraba ben 7ay önce evlendim evlenmeden önce herşey çok güzeldi eşimle çok iiyidik..ama kayınvalidemlerle oturmaya başlayana kdr..onlr yznden her gün kavga ediyıoruz ailesi ablası yüzünden..ev ev üstüne olmazmış bn bunu anladım..eşim ayrı ev konusunu babasına açtığındaysa babası bi kuruşluk yardım etmem gitmek isteyene kapı orda dedi..eşim babasıyla aynı işyerinde çalışıyo ..ve babası maaş vermiyo hala çocuk gibi harçlık veriyo bunu sölediğimizdede tepkisi farklı olmadı maaş veremem param oldukça veririm dedi..bnm ihtiyaçlarımı hala kendi babam görüyo nerdeysee...kontörümü bile babam yolluyo..eşimde bbasından korktuğundan bişi söleyemio..napıcağımı bilmiyorum ve geçenlerde hamile olduğumu öğrendim birde bebeğimiz olcak ona nasıl bakıcaz bilmiyorum eşimi seviyorum ama bu hayata daha fazla katlanamıyorum ..boşanmak bi çözüm mü ..lütfen bana bi akıl verin..

2. 17 Ağustos 2010
  3. hazansonbahar

hazansonbahar hayata tutunma zamanı... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    zor bir durum.Allah yardımcın olsun.boşanmak bazı durumlarda gerçekten mecburiyet oluyor.ama eğer eşini seviyorsan konuşarak çözüm yolları bulabilrisiniz.bence evliliğine şans ver daha çok yeni..

4. 17 Ağustos 2010
  5. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.557
    Ödül Puanları:
    463
    keşke eşin maaşlı bi iş bulana kadar bekleseydiniz, ya da maaşlı bi iş aramaya başlasın eşin babasından gizli
    sen bulamaz mısın bi iş
    boşanmak çözüm değil tabii, zaten eşinle birbirinizi seviyorsunuz, hamilesinde, boşanınca güllük gülistanlık mı olcak hayatın, hadi birbirinizi sevmeseniz neyse

tek çözüm ayrı eve çıkmak, bunun için elinizden geleni ardınıza koymıcaksınız

6. 17 Ağustos 2010
  7. MuzipRakkase

MuzipRakkase Üyelkiptali istiyrm olmuo Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Bencede boşanma çözüm değil hele hamile iken,annelerimiz babalarımızın uzun evliliklerinin sırrı burda sanırım sabır...ablamda kayınvalidesi ile oturuyo 1 yıldır eşi de sizin eşiniz gibi annesi harçlık veriyordu,ablam böyle gitmeyecegini söyledi ve eniştem iş buldu,suan ayrı eve çıkmaya hazırlanıyorlar,ben bekarım ama yorumumu ablamdan yola çıkarak yaptım:1closedeyes:

8. 17 Ağustos 2010
  9. maiberf

maiberf piyuvvvvv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Hımm zor bir durum canım ama evlenmeden önce bu yaşayacaklarını tahmin ediyor olmalıydın ama artık yapacak bir şey yok aynı evde yaşam olmuyor bunu 2 yıl aynı evde kalmış biri olarak çok net söyleyebilriim.Evliliğin ne olduğunu eşinin kime ait olduğunu ya da onun senin neyin olduğunu anlayamıyorsun ve en kötüsü senin durumun için söylüyorum eşin bir aile resisi değil hala o babasındasn harçlık alan bir genç ve bu bir süre sonra senin eşine karşı saygı duymanı engelleyecek çünkü sözü geçen insanlar diğerleri siz evin çocukları konumundasınız.Boşanmak çözüm mü tabiki değil hele ki bir bebeğin olacakken.Düşüneceksiniz eşinle başbaşa verip ömür boyu onlara muhtaç olup mutsuz olmak mı yoksa bir süre sıkıntı çekmeyi göze alıp daha sonra gerçek bir aile olup mutlu yaşamak mı.Eşinin babasının yanından başka elbet çalışabileceği bir iş vardır.Ailesinin saadeti için zorluklara göğüs gerecek ve babasına annesine bunu kanıtayacakki onlarda belki o zaman evlatlarından mahrum kalmamak için bazı şeyleri göze alırlar.Onların istedikleri sizi ezip kendilerine sürekli muhtaç etmek.Ben de aynı şeyleri yaşadım ayrı eve çıkacağız mevzusu geçince siz beceremezsiniz yetiştiremezsiniz bir sürü laf ediyorlardı.ya ben 26 yaşında evlendim çocukmuyum ama oğulları küçük olur hep gözlerinde bebkdir nedense onlarsız ayakta duramaz. Ama çok şükür onlara hiç muhtaç olmadan öyle güzel geçiniyoıruz ki allahın izniyle şimdi ağızları açık bakıyorlar ki utanmasalar onlar bizden borç alacaklar.Demem o ki boşnamayı düşünmek yerine evliliğin için savaş hemen yenilgiyi kabul etme,neden onlar kazansın sen eşini seviyorsan o da seni seviyorsa üstesindne gelinmeyecek hiç bir şey yok sadece biraz sıkıntıyı göxe alacaksınız o kadar ama değmez mi sence

10. 17 Ağustos 2010
  11. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    bunlari göze alarak evlenmissiniz iyi cesaret etmissiniz ben göze alamazdim
    birde bebek üzerine keske kendi ayaklarinda dursaydi esiniz
    daha sonra evlenseydiniz simdi hem siz onlara hemde onlar size katlanmak
    zorunda kaliyor ikiside birbirinden beter bir durum bence karsilikli eziyet
    herseyi bile bile yapmissiniz bosanmak cözümmü diyosunuz bence degil helede bir bebek varken
    belki esinizi maasli bir is bulsa tek cözüm bu bence

12. 17 Ağustos 2010
  13. edoshs

edoshs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    siz calısmıyormusunuz? böle sorunlaarın ortasına bide bebek geliyomus.neyse sıkmayın canınızı belki o minik melek size ugur getirir.huzur mutluluk getirir.

14. 17 Ağustos 2010
  15. zakkumya

zakkumya Suskunum Sana!!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Durumunu çok üzüldüm Allah yardımcın olsun...Peki eşin babasının yanından ayrılsa başka bir işte çalışsa olmaz mı? Tamam onada tepki verirler ilk başta ama zamanla alışılır ama biyerlerden başlamak lazım gelmezmi?

16. 17 Ağustos 2010
  17. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    siz iş bulmaya çalışın. ucuz iki göz odalı bir ev tutun. istediğinizide elinizi taşın altına koyduğunuzda hiçbirşey zor değildir.
    eşinizin ailesiyle açıkça konuşun burada kaldığımız müddetçe biz bir aile olamıyoruz iyi bir hayatı hakediyoruz ikimizde iş bulup buradan ayrılsak çok ayıp etmiş olour muyuz bizi destekler misiniz deyin.

18. 18 Ağustos 2010
  19. iwy7

iwy7 hayat seni seviyorum Üye

Beğenildi:
    95
    Ödül Puanları:
    88
    Profilinde çalışıyor görünüyorsun eşinde ayrılsın babasının yanından maaşlı bir işe girsin biraz toparlanıncada ayrı eve çıkabilirsiniz belki
    Aslında böyle olacağı belliymiş biraz, eşinizin maddi özgürlüğü hala yok, ayrı evde açamamış, bile bile lades olmuş, olmuş olmasınada bu kaosun içine bebek için niye acele ettin be canım daha 7 aylık evlisin, daha evliliğin maddi manevi oturmamış baksana boşanmayı bile düşünebiliyorsun. Şu an artık bebeğin var bu düşünceyi at kafandan eşinle birlik olun el ele verin yuvanız için biraz savaşın...Allah yardımcın olsun