boşanmak için çok mu erken,ya da buraya kadar düşüncesi arasında sıkışanlardanmısınız

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ferhankoz tarafından 17 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

17 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : ferhankoz
  1. ferhankoz

ferhankoz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar,fikirlerinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var...5 aylık evliyim ama biz 3.ayında tıkandık kaldık.2 aydır görüşmüyoruz eşimle...sebepmi;eşim safra kesesi ameliyatı oldu(basit kapalı bi ameliyat)kayınvalidem de bu sebeple konyadan ankaraya geldi.buraya kdr bi problem yok,bence de...:)eşim aslında annesinin gelmesini istemiyordu gerek yok basit bi operasyon diye ama,kayınvalidem ne yaptı ne etti gelmeyi başardı...gelme sebebi de o dönemde ders calışıyordum ben 2 hafta sonra müşavir olanlar bilirler yeterlilik sınavım vardı..kayınvalideciğim çok sever yaaa beni sırf ben ders calışıyım ,bana yardım etmek için geldi.(tabi o kazın ayağıymış)tabi ben bu bi hafta ders çalışabildimmi,tabiki de hayır...tam tersine bide misafir ağırlamaya başladım.bana yardım için gelen kayınvalidem değil yardım etmek oğlunu da bi anda kendi safına aldı...önceden karıcım ders calış diyen adam bi gün sonra şimdi ders mi çalışılır,sıkıldım senin dersinden(bide benim hayatım için ne kdr önemli bi sınav olduğunu söyleyen adam)demeye basladı...daha sonraki günlerde annemi dayınları ağırladığın gibi ağırlamadın dedi.bu çok ağrıma gitti.3 aylık evliyiz kendi annesinin 2.gelişi,akrabalarını,arkadaslarını saymıyorum bile..benim bi kere dayımlar geldi onda da böyle söylüyor.resmen basıma kalktı yani...çok kırıldım ama yinede annetasi var tatsızlık cıkmasın diye üstüne düşmedim.ama bizimkine yaranılmaz ki,aynı gece sen beni sevmiyorsun diye uykumdan uyandırdı beni,onun lafına kırılacağım aklına gelmiyorda beni sevmiyorsun diyor..biliyorum çok uzattım,çok doluyum inanın..ve aynı gecenin sabahında annesiyle bi olup annemleri arayıp,gelin kızınızı alın annem var diye yapmadığını bırakmadı dedi...

2. 17 Ağustos 2010
  3. Jade__

Jade__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Şok oldum bu kadar basitmi yani.Bu kadarcık şeyden ailenimi aradı?

4. 17 Ağustos 2010
  5. gulumsehayata

gulumsehayata Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hadiii son cunlene kadr hadı neyse boşver dıycektımkı ne bu kızm daha 5aydn bence annen gelemdn sen git güzelim ne buyaa.sizin cicim aylarınz ne cabuk gecmiş öle..kusra bkma ama 5yda böleyapan anne sözudınleyıp akrısı ezen adamdn bi ömur boyu hayır gelmez tatlım

6. 17 Ağustos 2010
  7. ecrin1001

ecrin1001 BIR KIZI BIR OGLU VaRMIS ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    kusura bakmayın ama eşinizde hem dengesiz hem anne kuzusuymuş..

8. 17 Ağustos 2010
  9. ferhankoz

ferhankoz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aradı, şaka gibi demi...

10. 17 Ağustos 2010
  11. ferhankoz

ferhankoz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yok canım yaaa ne cicim ayı,benim anlamadığım madem birbirlerinden ayrılamıyorlar benimle niye evleniyorsun...çocuk oyuncağımı bu,olmadı bu arayalım ailsini bi zahmet götürsünler....şimdi de bana sen evini terk ettin diyor...

12. 17 Ağustos 2010
  13. ferhankoz

ferhankoz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yok ne kusuru hem anne kuzusu,hem odunmuş...

14. 17 Ağustos 2010
  15. teyyare

teyyare Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Canım inan durumuna ne denir bilemedim:KK43: Eşin kaç yaşında peki?

16. 17 Ağustos 2010
  17. ferhankoz

ferhankoz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim derdim normalde eşimle bizim bi anlaşmazlığımız yok,ikimizde ailelerimizden ayrıydık(farklı şehirlerde yani)hiç böyle bi kavgamız olmadı...ne zaman kayınvalidem geldi o zaman olaylar değişti...3 ay boşanmak için çok erken,bu adama tekrar şans vermeye değer mi...bu anakuzusu durumunu aşabilirmiyim sizce...yoksa hiç uğraşma bu adam olmazmı diyorsunuz...

18. 17 Ağustos 2010
  19. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    bu erkekler annnelerinin yanında eşlerine daha bir efelenme ,daha bir kaş çatma durumu içinde olurlargenelde..o yaşa kadar annelerine hala erkekliklerini kanıtlama çabaları içindele...''bak ben nasıl sözümü geçiyorum, bak anne ,nasıl sözümü dinletiyorum '' elin kızına der gibiler...anne uzaklaşıp eş ile kalındığında herşey normale döner... bu da sanırım ,anne ve oğul arasındaki iletişimin ,sohbetlerin vs ipuçları ve yansıması gibi,kimbilir anne oğuluna nasıl öğütler ve taktikler verdi ki, oğul bu taktik ve öğütleri annesinin yanında hırsla ve düşüncesizce karısına uygulama telaşına giriyor...

öncelikle bu tarz bir erkekle baş edebilmek genelde zor...
    ama imkansız da değil ,eğer çok kararlı bir ana kuzusu değilse...
    ama son cümlenizde ki yapılan o eylem affedilir gibi de değil ...
    siz affetseniz bile ,sizin anneniz sizin eşinizi affedemeyecektir,en azından kendi içinde...