Boşanmak üzereyim.

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve mutluyummutlusunmutlu tarafından 7 Mart 2010 başlatılmıştır.

7 Mart 2010
    Konu Sahibi : mutluyummutlusunmutlu
  1. mutluyummutlusunmutlu

mutluyummutlusunmutlu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar,ben 12 yıldır evliyim.Aşk evliliği değildi bizimki.Ama zamanla o da beni sevdi bende onu sevdim.Son üç-dört yıldır aramız iyice açıldı.9 yaındada bir çocuğumuz var.Aramızın açılmasında somut bir neden yoktu. Ateşe odun katmadık ve alev zamanla azaldı. Ben bunu farkettiğimde bundan iki yıl kadar önce çabalamaya başladım.Gerçekten emek verdim.Ama eşimden karşılık alamadım.Kararlar alıyor yeniden başlıyorduk.Ama sürekli duvara toslayıp başladığımız yere geri dönüyorduk.Bu bende sonunda bir bıkkınlık yarattı.Hayalkırıklığına uğramaktan yoruldum.Eşimin kafa karışıklığı son safhada.Bu gün ayrılmamız lazım olmuyor diyor.Üç gün sonra kendimizi gelecekle ilgili planlar yaparken buluyoruz. Bu arada psikiyatriste gidiyorum. O da bana eşin duygularından ne stediğinden emin değil.Galiba kafası gerçekten karışık diyor.Onun kafasının karışıklığı yüzünden hayatımı alt üst etmek, çocuğumu sıkıntıya sokmak istemiyorum.Ama bu şekildede olmuyor.Ve şu anda boşanmaya karar verdik gibi.Bilmiyorum evliliği kurtarmak için yapabileceğim bir şey daha varmı? Fikri olan yada bu tür şeyler yaşayan varsa paylaşırsa sevinirim.

2. 7 Mart 2010
  3. Sebelaa

Sebelaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    neden eşinizle beraber gitmiyorsunuz psikolojik destek almaya ilişki koçları var eminim çok faydasını görürsünüz en azından tamam mı devam mı demeniz gerektiğini daha sağlıklı bir şekilde karar vermiş olursunuz...
    Rabbim yardımcınız olsun inşallah
    :Saruboceq:

4. 7 Mart 2010
  5. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.678
    Ödül Puanları:
    463
    canım sanırım öğretmensin, yani ekonomik açıdan eşine bağımlı olmaman güzel
    insanın eşinden ayrılalım lafını duyması acı verici olmalı
    aslına bakarsan somut bir nedenin olmaması daha da düşündürücü, yani nedenler olsa o nedenlere etap etap çözüm bulursunuz ama bi neden de yok. Sizin ki gerçekten birbirinden soğuma olabilir
    aslına bakarsan ayrılık her zaman son çözüm, olması gereken en son şey olmayabilir, ayrılınca daha mutlu olacaksanız neden olmasın ki, belki sadece ilkin ilk sene zor olur yani
    gerçi çok kapalı bahsetmişsin, dört duvar arasını bilemeyiz, ben sadece bu kısa yazından bu sonuca vardım
    :hulya:

6. 7 Mart 2010
  7. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    eşinin kafası karışmış olabilir

çözülemeyecek bir karışıklık mı

sizle beraber onun da yardım alması gerekiyor ki çözülsün sorun

boşanmak kolaya kaçmak demekeyvahedigeldismile

8. 7 Mart 2010
  9. mutluyummutlusunmutlu

mutluyummutlusunmutlu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilginize teşekkürler, eşim danışma almaya yanaşmıyor.Biraz önce ailesi geldi ,ne oluyor nerden çıktı bu durum diye.Onlarda şokta.Eşim kardeşlerine kızdı.Konuşulacak bir şey yok biz kararımızı verdik diye.Allahtan herşeyin hayırlısı için dua ediyorum.Herkes için.Şu an ok yaydan çıktı.Zamanın şu aralar çabuk geçmesini yaraların çabuk kapanıp geçmişi tebessümle hatırlamak istiyorum.

10. 7 Mart 2010
  11. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    hayırlı olanla sonuçlanır umarım

eşiniz inat biri değilse ok yaydan çıkmışbilmiyorumkismile

12. 7 Mart 2010
  13. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    üzüldüm canım geçmiş olsun
    keşke eşin de senin kadar çaba gösterebilseydi bu duruma gelmezdiniz demek ki
    bazen ne yaparsan yap olmuyor işte
    hayırlısını diliyorum.

14. 7 Mart 2010
  15. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Beraber tatile ciksaniz?
    Belki yenilige ihtiyaciniz olabilir.
    Cok büyük sorunlar yoksa, sirf sIkIldik diyede ayrilmayin bence yazik birde cocugunuz var.
    Arkadaslarin dedigi gibi psikologa beraber gidin, daha cok faydasini görürsünüz.
    Belkide birbirinize acmadiginiz seyleri orada anlatacaksiniz psikolog yardimi ile.

16. 7 Mart 2010
  17. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    hakkinizda hayirilisi olsun birsey sorucam bir baskanin olmasi ihtimali varmi acaba hic düsündünüzmü yada böyle birsey sezdinizmi cünki esinizin gelgitleri cok o yüzden dedim

18. 7 Mart 2010
  19. granada

granada evli,mutlu.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle çok üzüldüğümü ifade etmek istiyorum çünkü ortada br çocuk var ve sadece sorun ikinizin de sıkılmış olması...
    bence bir çift sırf bu nedenle boşanmamalı hele de ortada bir çocuk varsa,biraz çabalamalısınız eşin de uzman yardımı alsın belki birbirinize ifade edemediğiniz şeyler vardır.
    boşanmak kolaya kaçmak değil mi?
    bence bir kez değil birkaç kez daha düşünün bir yuvayı kurmak zor yıkmak kolaydır,çocuğunuz için bir kez daha düşünün..
    birbirinze biraz zaman verin mutlu bir yuva için biraz daha çabalamaya değmez mi?