Boşanmak

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve elen17 tarafından 19 Ocak 2007 başlatılmıştır.

19 Ocak 2007
    Konu Sahibi : elen17
  1. elen17

elen17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    belki güzel bir konu degil ama bir kadın boşandıktan sonra ne gibi zorluklar yaşar?Günlük hayatına nasıl devam eder?Zor olsa gerek degil mi arkadaslar?:1no2:

2. 19 Ocak 2007
  3. Krdi

Krdi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Evet belki sevimli bir konu değil ama olmayan birşey de değil. Kadının yaşantısını nasıl devam ettireceği bulunduğu şartlarla ilgili. Okumuş olması, bir mesleğinin olması, maddi imkanları, bulunduğu şehir, hayata bakışı herşey onun boşanmadan sonraki hayatını etkileyecek faktörlerdir. Onun için kişiden kişiye değişen oldukça geniş de bir konu.

4. 19 Ocak 2007
  5. chatlak

chatlak özgür Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    peki bi şey sormak istioorum boşanan ailelerin çocuklarına neler oluoor onları düşünen yok mu? bence ne olursa olsun olan çocuklara oluoorrr

6. 19 Ocak 2007
  7. sekinci

sekinci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    kesinlikle haklısın ceo.genelde ebeveynler bu konuyu pek göz önünde tutmazlar ama,o durumda bir birey yetiştirmek çok zor.gerek anne gerek baba için.ne diyeyim keşke anlaşmazlıklar olmasa kimse boşanmasada bu konular konuşulmasa.

8. 19 Ocak 2007
  9. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    BU KONUYLA İLGİLİ KONU AÇ BENCE CEO.ÇOK GÜZELDİ SORUN.

10. 19 Ocak 2007
  11. imperfect

imperfect Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Boşanan anne ve baba, ne kadar da çocuğun bundan etkilenmemesi için uğraşsa da hep bişeyler eksik kalıyor.Bu eksiği maddi şeylerle kapatmaya çalışan anne-babalar da çok.Çocuk bunun farkına vardığında da doyumsuz yetişiyor.İstediği herşey önüne koyuluyor (sevgi dışında).
    Annenin ve babanın ikinci evlilikleri yapması da olayı ayrı değiştiriyor.

12. 19 Ocak 2007
  13. yaren_76

yaren_76 mareşal Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
  14. 19 Ocak 2007
  15. HuzunAla

HuzunAla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bu olayı canlı canlı yaşayan bir kadın olarak kendi hayatımdan örnekler verebilirim..

Erkekler için kolay bir av, hem cinsleriniz için potansiyel bir düşman oluveriyorsunuz bir anda.. Siz de değişen bir şey yok ama onlar görmek istediği gibi görüyor sizi..

Çocuğa gelince etkilenmedi demek koca bir yalan olur.. Tabii ki etkilendi hem de çok.. Üstelik hem babaya hem de bana düşkün bir kız olarak düşünün artık.. Burada iş çocuğun minimum zararla durumu atlatabilmesi.. Bunun için ne mi yaptık.. Ben ve eski eşim çocuğunu çok seven iki insan olarak hep birlikte yemeklere çıktık, gezdik , tozduk eskisi gibi birlikte olmaya özen gösterdik.. Birbirimiz hakkın da çocuğumuzu doldurmadık..

Ama elden daha fazlası gelmiyor.. Çocuk her zaman bizi bir arada görmek istiyor.. Aslında haksız da sayılmaz.. Her çocuk gibi bu onun doğal hakkı!..

16. 20 Ocak 2007
  17. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Sağol Yaren Unutmuşum Açilmişti O Konu.

18. 20 Ocak 2007
  19. _Satenay_x

_Satenay_x Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu konuda haklısın. Ben de senelerce aynı mantıkla berbat bir evliliği çocuğuma hiçbirşey hissettirmemeye çalışarak devam ettirdim. Ancak oğlum 8 yaşına geldiğinde düzenimizin diğer aileler gibi olmadığını, babanın eve gelmeyişini, geldiği zaman kendisiyle ilgilenmemesini yadırgamaya ve bir süre sonra buna tepki vermeye başladı. Baktım ki oğlum artık ortak yaşadığımız evde mutsuz, zaten özünde bitmiş olan evliliğimi resmen bitirdim ve evden ayrıldım. Bu cümleleri kurarken, konuşulanla yaşananın çok farklı olduğunun üzerini çizmek isterim. Sonuçta benim de aynı amaç uğruna tam 10 yılım gitti. Dile çok kolay geliyor. Sonuçta mutsuz bir evlilikte çocuğu mutlu etmek çok daha zor bence.
    Ben ayrılalı 2.5 sene oldu. Bizde ara sıra üçümüz ortak birşeyler yaparız. Oğlum düzenli olarak babasını görür. Tabiki bir takım psikolojik sorunlar oluyor. Bunları en aza indirmek için de birtakım yollar var ve bilinçli aileler olarak elimizden geleni yapıyoruz.
    Gelelim konunun özüne...
    Evet yaşanılan toplum çok önemli. Benim iyi bir işim, kaliteli bir çevrem ve öncesinde de sevgi ve saygı duyulan bir insan olduğum için çok zorluk yaşamadım. Ve erkek arkadaşlarımın eşlerine karşı da her zaman kendilerinden biri gibi yaklaştığım için gördüğüm kadarıyla kıskanılmadım. Tabiki gelir ve kültür seviyesi daha düşük toplumlarda büyük sıkıntılar olduğunu biliyorum.
    Hatta çok modern insanlar arasında bile olabiliyor.
    Öenmli olan kadının topluma kendini nasıl lanse ettiği ve nasıl davrandığı diye düşünüyorum. Ve karşısına çıkan olusuzluklarla da başedebilmeyi bilmeli...
    Nihayetinde boşanan kadında toplumun bir parçası ve herkes bunu böyle kabul edenilmeli... Bazı dar görüşlü insanlar için çok zor olsa da...
    Herkese sevgiler...