boşanmakmı kolay devam etmekmi

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve gerekyok22 tarafından 24 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    24 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : gerekyok22
  1. gerekyok22

gerekyok22 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar 12 yıllık evliyim 2de çocuğum var boşanmak istiyorum amaaa ?artık eşimle aramızda hiçbişey kalmadı yıllardır biribirimizi yerken bide baktım aramızdaki herşeyi tüketmişiz hiç bişey kalmamış şimdi ayrılmak istiyorum henüz kendisinin haberi yok gerçi yıllardır çalışmadım herşeye yeniden başlamak 2 çocukla ne gibi zorluklar yaşarım kalkabilirmiyim altından bilmiyorum gitmekmi zor kalmakmı ne dersiniz ne yapayım benn

2. 24 Ağustos 2008
  3. gerekyok22

gerekyok22 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    saol canım ah bi bilebilsem

4. 24 Ağustos 2008
  5. eda1982

eda1982 CANIM KIZIM IRMAK'IM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    gerçekten çok zor bir durum.özellikle bu zamana kadar çalışmamışsan,dışarda mücadele etmemişsen baya zor.ama huzur,mutluluk,saygı,sevgi yoksa insanın gözü hiçbirşey görmez.çok iyi düşünmelisin canım artıları,eksiler çok iyi degerlendir.umarım kendi adına ve çocuklarının adına en iyi kararı verirsin.

6. 24 Ağustos 2008
  7. ELZKRY

ELZKRY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ikisideeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

8. 24 Ağustos 2008
  9. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.678
    Ödül Puanları:
    163
    Öncelikle ne gibi sorunlarınız var eşinizle bunu belirtmemişsiniz. Halledilebilecek sorunlar ise kalmak ve evliliğe devam etmek gerekli.
    Çünkü çocuklar için duruma bakmak lazım. Parçalanmış bir ailenin çocuğu olmak çok zordur. Halledilebilecek problemleriniz varsa çocuklarınız için tekrar denemenizi tavsiye ederim.
    Ben evlilikte, aldatma, dayak, hakaret ve çocuklara yapılan her türlü kötü hareketler dışındaki sebeplerin boşanmaya sebep olmaması kanısındayım.
    Yıllarca eşimin alkol problemiyle didindim. Bende boşanmayı düşündüm kiii, ben çalışan eşimden 2 kat fazla para kazanan biriyken bile çocuklarımı düşünerek bunu erteledim. Alkolle başedebilirim diye düşündüm, çok zorlandım. Tuvaletlere girip çok ağladım. Ama Allahıma şükürler olsun alkolu Allahın izniyle tabiki yendim ve eşimi tekrar eski haline döndürdüm. Böylece ailemizin huzuru tekrar geri geldi. Şimdi aldığım bu karardan çok memnunun. Eğer o zamanlar ben boşanmış olsaydım şu anda, eşim dahada kötü bir durumda olabilir, çocuklarım babasız kalabilir ve psikolojileri bozulabilirdi.
    Onun için iyice düşünmek ve sebepleri tekrar tekrar gözden geçirmek gerekir.

10. 25 Ağustos 2008
  11. pilli_hatun

pilli_hatun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla bu gece bana sorarsan boşanmak daha kolayy çekilmez oluyorlar bazennn

ama sen genede bana bakma :KK43:

12. 25 Ağustos 2008
  13. Emine

Emine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canim her ailede iyi ve kötü günler olur, bunca yil sonra artik beraber yapamadigini anlamissin, ama nedeni ne ? esinle hangi konuda anlasamiyorsun ? seni sevmiyormu ? yada senmi onu sevmiyorsun artik?
    bunlari düsün ! ve sonra cocuklar ...
    iki cocugum var diyorsun onlar babalarina ne derecede baglilar?
    canim hayat zor bende gün olur arkama bakmadan cekip gitmek iserim ama 3 tane cocugum var yapamam...
    sende iyice düsün tasin, nasil ve ne yapmak istiyorsun ondan sonra karar ver.....
    Allah yardimcin olsun....

14. 25 Ağustos 2008
  15. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Sevgi tükenmiş evlilik bir azap ya da mecburiyete dönmüşse kalmak daha zordur...
    Bir süre sonra kendinden nefret etmeye başlar insan...
    Boşanmanın elbette zorlukları var ama istedikten sonra herşeyi başarırsınız...
    Çözemiyorsanız problemlerinizi ve birbirinizi tüketiyorsanız sürdürmenin anlamı yok...
    Her ilişkinin içinde sevgi olduğu için yürümesinden yanayım ben kişisel çıkarlarımız söz konusu olduğu için değil..

16. 25 Ağustos 2008
  17. fato43

fato43 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım eğer paylaşacak bir şeyin kalmadıysa yürütmeye calışmak çok zor.birde çocukların gözü önündeki yapılan tartışmalar daha kötü etkiler çocukları.geçim yoksa çivtler anlaşamıyorsa bitirmeleri taraftarıyım. evlatlarımız var öksüz kalmasınlar güvencemiz yok ne yaparız diyerek devam ediyoruz ama yıbranan bizler oluyoruz.çok zor bir karar inşallah allah hakkında hayırlısını nasip etsin.

18. 25 Ağustos 2008
  19. demet gamzem

demet gamzem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    herşey bitmişse kalmak daha zor arkadaşım.Hakkında hayırlısı neyse o olsun

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.