Boşanmalı mıyım ?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ilksen28 tarafından 10 Aralık 2009 başlatılmıştır.

10 Aralık 2009
    Konu Sahibi : ilksen28
  1. ilksen28

ilksen28 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar tyardım edin .12 yıllık evliliğim de artık dayanamama kararı alarak artık yaşadıklarıma çözüm bulmak istiyorum.bana yardımcı olun boşanmak çaremiii..??? eşimle kişilik çatışması yaşıyorum.eşim çok titiz ben çalışmaya başladıktan sonra daha fazla düzen ve titizliklik konusunu abartmaya başladı .evimde rahat edemiyorum kendi kıyafetlerini ütüledikten sonra bile kendisi kaldırır hep böyleydi bende bunu böyle kabul ettim üzerine gitmedim.artı ailemin,hiç bir misafirin kendi aileside dahil bu yüzden pek geliş gidişini tasvip etmiyor.bu konuda tartışmalrımız oluyor ben de aksine sosyal bir insanım misafri ve gidiş gelişi severim.hep dikkat ettim onun bu tavrından dolayı çogu zaman tartışdık ama dayanamıyorum bu benim ailem başkarını bıraktım ama kendi ailelerimize bu kadar yapmammaız gerektiğini düşünüyorum.sözlü hakret ve fiili şiddet uyguladu bu evliliğim boyunca son 2 yıla yakında tehdit kelimeleri kullanır oldu ben düzelmesi için sabrediyorum ama hep üzerine ilaveler olarak evlilik 12 yılını tamamaladı ama artık dayanamıyorum .1 kızım var onun için hala yanındayım ama nereye kadar gelecek kaygısı yaşıyorum .nereye kadar daha bu şekilde devam edebilirim.kızım karşısında bana darp uygulamasını sinirlenince bağırmasını sessizmi kalmalıyım hala.2 ay önce evi terkettim dayanamayarak gerçi beni tuttu kolumdan attı ve babamı aramazsam şerefsizsin diye bir kelime kullandı bu son noktaydı .çocuk için geri döndüm ama nereye kadar psikiyatri tedavi almaya başladım bu dönem içinde...bana önüme yemeğimi getiren birisi bu kadar evde kadın gibi her işi yapar ama ben bunu beklemiyorum artık bana erkek olsun .sizce bu evlilik ne olur ...????

2. 10 Aralık 2009
  3. birumutt

birumutt boncuk gözlüm Üye

Beğenildi:
    305
    Ödül Puanları:
    188
    herşeyi kabul edrim belki ama şiddeti asla.kızım için diyorsun ama böyle bir ortamda kızın ne kadar mutlu olabilir sence.eşinin kesinlikle tadavi olması lazım.bence bir derdim var bölümne bir bak senin sıkıntılarını yaşayan çok kişi var orada.allah yardımcın olsun

4. 10 Aralık 2009
  5. kate_34

kate_34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    891
    Ödül Puanları:
    238
    Konuyu yanlış yere açmışsınız

6. 10 Aralık 2009
  7. papuli

papuli toprağım iyiki varsın Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu senin vermen gereken bir karar yaşadıklarını senden daha iyi kimse bilemez ama böyle bir insanlada ömür geçmez Allah yardımcın olsun arkadaşım

8. 10 Aralık 2009
  9. kate_34

kate_34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    891
    Ödül Puanları:
    238
    Kızınızın bu şekilde bir yaşamdan daha fazla etkileneceği bir gerçek

Eğer sizi darp etmeye kadar vardıysa bu olay bırakın kendi anne babasıyla mutlu mesut yaşasın

Kendinizide bu kadar yıpratmayın bırakın o yıpransın ve anlasın size yaptığı olayın ne kadar derin ve

acı olduğunu

10. 10 Aralık 2009
  11. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    seni kolundan tutup atan bir adamin evine dönmemeliydin bence bende annesi babasi bosanan bir ailenin kiziyim eger bir anne isterse hem anne hem baba olabilir sahsen ben hic bir eziklik hissetmedim bazen ayrilmak en iyisidir annem dayak yicegine gözümün önünde babam olmasin daha iyi ben bu sekilde düsünüyorum

12. 10 Aralık 2009
  13. ilksen28

ilksen28 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızımım psikolojisinden endişelendiğim için artık buna bir dur diyorum.ailere açarak çözüm bulmaya çalıştım kendi ailema daha yeni anlattım ve ailemde pek onaylamıyor davemını.onun aileside hataları hep bende buluyor 4*4 bir erkekmiş bana her konuda yardımcı oluyormuş .ben maddi ve manevi destek oldum eşime bende çalışıyorum 1,5 yıldır kiradayım ve ben ödüyorum faturalarıda o ödüyor çalışmadığım dönemdede evime katkıda bulunmak için evde bişeyler yaptım ama bunlar bile ailesi tarafından parmağı boğazındamıydı yapmasaydı denildi.benim düğünüm +cenazem+hastalık gibi zor dönemlerde yanımda değildi o sadece üçümüzün olduğu (kızım ben ve o) öyle bir hayata odaklı .eve döndükten sonrada bende hatalar aramaya başladılar hayatımda birisinin olduğu gibi düşünceler le bana tavır yapıyor.sabahlara kadar yanlız yatan tv karşısında uyuya kalan kendisi o beni böyle bişeyle suçluyor.normalde hiç kıskanç birisi değildir.ama şu 2 ay da bu düşüncelere kapıldı evi terketmemden.o kadar çok meselem varki hangisini anlatacağımı bilemiyorum.sonuç şu ki hakkımda hayırlı olanı istiyorum artık..

14. 10 Aralık 2009
  15. ilksen28

ilksen28 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    haklısın geri dönmemeliydim.ben kendi ailemede şunu söyledim boşanma kararı aldım ve bu rardan pişman olmamak adına son birkez daha demek istiyorum dedim sırf pişman olmayayım benim için olmasada çocuğum için pişmanlık duymak istemedim.kendime güvenmekse sonun kadar ailem manevi desteği olduğu sürece aciz olmadığımı biliyorum her şeyin üstesinden gelirim.ama kızım boynumu büküyor oda 11 yaşında ve bu olaydan etkilendi boşanmamızı istemiyor bana baskı yapıyor .anne benim pisikolojimi düşünmüyormusun diyor.ben anlatmaya çalışsamda çocuğun bakış açısı bizimki gibi olmuyor.

16. 10 Aralık 2009
  17. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

bi şans daha vereyim pişman olmayayım sonunda demişsiniz
    ama gördüğüm kadarıyla pişman olmuşsunuz
    şimdi bi şans daha verip yuvayı ayakta tutmaya çalışırsanız
    gene pişman olucaksınız üstelik eşiniz artık gidemeyeceğinizi düşünecek
    birde sein üzüntün senin yanına kar kalıcak
    evet herşeye yardımcı bir eş güzel ama aşırısıda sıkıcı
    ayrıca şiddet var işin içinde..
    bence bu ilişki devam edilecek bi düzeyde değl :nazar:

18. 10 Aralık 2009
  19. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    Annem le babam ayrildiiklarinda 7-8 yaslarindaydim kiz cocuklari babalarina düskündür ama o anlamiyor henüz ozamanlar bende istememistim ayrilmalarini cok aglamistim hatirliyorum. sen o evde kalarak kendinede kizinada yazikk ediyorsun kizinin da kendininde piskolojinide bozuyorsun neden diycek olursan siddet olan bir evde saglikli bir cocuk yetistirebilicegine inanmiyorum ben
    su an iyiki ayrilmissiniz diyorum