Boşanmalı mıyım????

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve guguca tarafından 8 Haziran 2010 başlatılmıştır.

8 Haziran 2010
    Konu Sahibi : guguca
  1. guguca

guguca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Kizlar cokk kötüyüm ne yapicam bilemiyorumm yardim edin lütfenn :KK43:
    14 yillik evliyim 12 yasinda bi kizim var almanyada yasiyorum.Aslinda esim iyi bi insan ama hic anlasamiyoz gerci cokta hatalar yapti nerden baslasam bilmiyorum elimden geldigince toparlayip anlaticam.Evlendigim zaman kayinvalidemle beraber oturdum kayinvalidem Türkiyeye döndü kayin pederim hemen hemen 3 yil bizimle kaldi, o yillari hatirladikca mafoldumben neyse sonra esimin sürekli benden sikayetleri basladi aileme beni sikayet etmeye basladi kayinvalidem kayinpederim kaynim eltim ve benim ailem herseyimizi biliyolardi.Benimde yasim cok kücüktü neyse defalarca ayni olaylar tekrarlandi bu olaylardan iki aileninde arasi bozuldu simdi görüsmüyolar.Ben annemin evine gittim geldi beni aldi eger bir kez daha ayni sey olursa ayrilicagimi söyledim...neyse 4 yil kadar önceydi bu sefer arkadaslarimin eslerine benimle ilgili biseyler söylemis kulagima geldi cildirdimm.Yine bosanmak istedigimi söyledim olmadi tabi yine baristik ama benim hic güvenim kalmadi.Simdide baska bir tanidigimiza benden sikayetci olmus defalarca söyledim benimle konus sorunlari cözelim dedim ama :1no2: anlatamiyorum Sürekli benim saygisizligimdan sikayetci ikide bir ben senden büyügüm bana saygi göster demesinden biktim fazla sevgi göstermez hic güzel bi söz söylemez hic bi problemimizi konusmayiz cinsellikde ayda bazen bir bazen 3 felan ayrilmayi düsünüyorum artik ama bir yandanda dayak yok icki yok aldatma yok elinden geldigince hic bi eksigimizi birakmamaya calisir... ...diyorum cokk kararsiz ve mutsuzum benimde söyle bi hatam var sinirlendimmi agir konusuyorum ama oda hic gönlümü almayi bilmiyor kizimda birkac kez bizim sürekli tartisdigimizdan sikayetci oldu Ayrilirsam Türkiyeye dönersem kizim oralara alismasida cok zor olucak sabirlimi olmaliyim ne yapmaliyim bilmiyorumm mafoldumbenlütfennn yardimci olun

2. 8 Haziran 2010
  3. balperisi

balperisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    775
    Ödül Puanları:
    153
    Kotu aliskanliklarinin olmamasi ve size siddet uygulamamasi iyi bir evlilik icin malesef yeterli degil..

Aile icinde yasanan sorunlar,problemler aile icinde kalmali.Sizin ozel hayatinizda ne olup bittigini kimsenin bilmesi gerekmiyor.Ailelerinize kaldi ki arkadaslariniza bu tur seyler anlatilmasi hic guzel davranislar degil.

Birde Saygi konusu..Eslerin iliskisi sevgi, saygi,muhabbet,ask icinde olmali.Ben senden buyugum bana saygi goster cok sig bi bakis acisi..

Burda size bosan yada devam et diyemeyiz.Bu sizin vereceginiz bi karar.Ama yasadiginiz sorunlarda enine boyuna dusunmeden bosanmak istiyorum demeyin.Sinirle soylenmis bosanma kararlari amacina ulasmaz.Esinizin davranislarini tekrarlamasindan baska birseye yaramaz.

Allah yardimciniz olsun

4. 8 Haziran 2010
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Boşanın diyemem de..
    14 yıllık git gelli bir evlilik...
    Adamın şikayetleri,sizin kavga sırasında ağır konuşmanız..
    Hiç mi orta yol bulamadınız bu kadar zaman. Ki ayrılık da girmiş araya. Demek ki her ikiniz de hatalarınızı görüp telafi etmemişsiniz..Eşinizin sağa sola sizi şikayet etmesi çok çirkin ama sizin de saygısız olmanız,ağır konuşmanız doğru değil..
    Ne diyeceğimi bilemedim..
    Şu saatten sonra her ikiniz de değişir misiniz?
    Değişmeyecekseniz ve bu evlilik sürecekse olduğu gibi kabul edin birbirinizi..

6. 8 Haziran 2010
  7. ipektuncer

ipektuncer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Bilemedim, çok zor bir durum..

Çocuk yoksa eğer.. Evlilik taraflardan birini veya her ikisini artık mutlu edemiyorsa derhal bitirilmeli kanaatindeyim ve netim bu konuda. Yani şiddet, ihanet falan filan olması gerekemz. 2 bekar insan (bekar halleri ile hayatlarına devam etme imkanları varken) evliliği neden seçerler, daha mutlu olacaklarına inandıkları için.. E eğer "daha mutlu" değil, aksine "mutsuz" oluyorlarsa devam etmenin anlamı var mı? Yol yakınken dönersin. Hatta belki daha doğru bir insan çıkar karşına, oh be ayrılmışım iyiki dersin. Yani ayrılmak için eşinden nefret ediyor, tiksiniyor boyuta gelmen gerekmez. Birlikte yaşamak istemiyor olmak yeterlidir.

Ama çocuk varsa işte.. O zaman daha toleranslı oluyor anneler. Affedilmez bir hata olmadıkça, rutin mutsuzlukları görmezden geliyorlar. Veya işte sizin durumunuzdaki gibi görmezden gelemeyecek boyuta ulaşıyor sıkıntılar. Sizin şu anda somut verileriniz şöyle sanırım:

- Evin içinde sürekli tartışma olması, çocuğun bundan etkilenmesi.
    - Eşinizle mutsuzsunuz, yalnız kalarak veya başka bir insanla daha mutlu olma şansınız var. Yaşınız sanırım 35 bile değil henüz.
    - Mutlu anneler mutlu çocuklar yetiştirir.

Öte yandan ayrılınca:

-TR' ye siz ve kızınız uyum sağlayabilir misiniz?
    -Kızınız babası ile aynı evde olmayacak artık.
    -Kızınız ile olası bir üvey babanın karşılıklı iletişimi nasıl olur.
    -Boşanma vakasından kızınızın eğitimi nasıl etkilenir.
    -Maddi kaygılarınız olacak muhtemelen.

Bunlardan hangilerini çözebilirsiniz, hangilerini çözemezsiniz?

8. 8 Haziran 2010
  9. frida81

frida81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım durumun gerçektende üstünde düşünülmesi gereken hassas bir durum en önemlisi çocuğun var ve yurtdışında yaşıyorsun Türkiyeye dönmek çocuğun için olumsuz sonuçlara yol açabilir babasından uzaklaşması oranın olanakları falan,ama sende kendine göre haklısın hem eşinin ilgisizliği hemde seni mutlu edememesi her kadını evlilikten soğutacak şeyler ;sonuçta evlilikte bir sözleşme değil herkes sevilmek sevmek mutlu olmak için evlenir .Eğer eşine katlanamayacak hale geldiysen tabiki ayrılmayı da düşünürsün çünkü bir ömür o şekilde yaşanmaz ,Ama boşansanda Almanya da kal bence mümkünse...Allah yardımcın olsun canım

10. 8 Haziran 2010
  11. Biscuit

Biscuit Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    almanyada türk psikologlar vardır muhtemelen.onlardan yardım almanızı öneririrm ben.

12. 8 Haziran 2010
  13. pelincan

pelincan evlat nefes gibi Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bence ayrılma .kızının büyümesini bekle ayrılırsan maddi manevi yıkılırsın.kızını alıştığı standarttan mahrum etme.

14. 8 Haziran 2010
  15. pelincan

pelincan evlat nefes gibi Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    eşini hatalarıyla kabullen.hangimiz 4.4lüğüz.

16. 8 Haziran 2010
  17. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Dayak yememek, içki içmemesi, aldatmaması, evliliği yürütmek için neden değil malesef.
    Mutlumusunuz, eşiniz mutlu mu, çocuğunuz mutlu mu, cevap sizde.
    Özellikle çocuğunuz mutsuz ise bu evlilikte, çocuğunuz için bağlayıcı kalmayın bu evliliğe.
    Yok mutsusuz ve ne yapsak toparlayamıyoruz diyorsanız, 3 kişinin mutsuz olduğu bir evliliği, ısrarla mutsuz olacağım diye devam ettirmenin manası yok bence.
    Ama gerçekten emek verdiğinize, kendinizde ki yanlışlarıda gördüğünüze emin olarak, düzeltmek adına elinizden geleni yaptıysanız, herşeye rağmen olmuyorsa, yolları ayırmakta fayda var. Karar sizin.

18. 8 Haziran 2010
  19. yusufun_annesi

yusufun_annesi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    14 yıl uzun zaman.
    Evet saydığınız o aldatma,içki sonrasında dayak,kumar vs...evliliğin bana göre sanş tanınmayacak hataları ama sırf bunlar yok diye mutlu da olunmuyor işte durum ortada.

Hataların karşılıklı olduğu problemleri daha halledilebilir görürüm ben hep.
    Şimdi siz çok ağır konuşuyorsunuz,eşiniz ilgisiz sonra bunlar şikayet sebebi oluyor eşe dosta(benim adıma en kötüsüde bu)
    Neyse,yani iki taraftada hata olunca önce kim farkettiyse adımı da o atsın.Hoş ne yazık ki genelde kadınlar görür biraz adaletsiz bir tablo.
    Size boşanın demek zor ama saydığınız şeyleri yapmadığı için değil.
    Aranızda telafisiz bu durum yok.Siz değişin onu izleyin bu değişimi görüp o da harekete geçecek mi diye?
    Niye ben demeyin..Ortada ergen bir kız var.Onun için kim daha mantıklı ise o başlar düzeltmeye.